fbpx
[get_banners]

Юридичні послуги для бізнесу на умовах аутсорсингу

In: Адвокатске бюро Яновський і партнери, Статті правова тематика 16 Sep 2021
контакти Адвокатського бюро “Яновський і партнери”

+38 (032) 247-01-00+38 (067) 000-13-27

е-mail: yp@zkg.ua Viber Messenger Telegram

Сучасний бізнес – це масштабна система взаємозв’язків та відносин. Завдяки розвитку інформаційних технологій компанія здатна рости та глобалізуватися надшвидкими темпами. Такі обставини відкривають широкі перспективи для зростання прибутку та розвитку бренду (зокрема й на міжнародній арені), з одного боку, та вимагають високої здатності до диверсифікації й ускладнення бізнесу — з іншого. А це, відповідно, призводить до складнощів не лише організаційного, а й юридичного характеру. Здатність грамотно та юридично коректно налаштувати роботу на кожному з етапів, забезпечити гідну підготовку договорів та контроль за їхнім виконанням, а також налагодити мережу взаємовідносин із регулюючими органами притаманна далеко не кожному підприємцю. До того ж, такі дії забирають час, що є нині найціннішим ресурсом, особливо для бізнесменів, та не дозволяють належним чином сконцентруватися на отриманні максимального прибутку. Ось чому сучасні компанії різних типів та форматів у всьому світі обирають юридичні послуги для бізнесу, що надаються спеціалізованими фірмами. Цей підхід до вирішення найбільш важливих питань, що стосуються правомірності дій та відносин із підлеглими та партнерами, з кожним роком дедалі більше виправдовує себе не тільки з організаційної, а й із фінансової точки зору. Юридичні послуги на аутсорсингу — це зручний та життєво необхідний інструмент для побудови й розвитку сучасного підприємства.

Різновиди юридичних послуг для бізнесу в Україні

З моменту прийняття рішення про створення нового бізнесу або розширення чи оптимізацію вже наявного, його власники та топ-керівництво стикаються з необхідністю правильної підготовки легітимних установчих документів та договорів, що регулюють взаємовідносини з постачальниками, клієнтами, посередниками, штатними та позаштатними працівниками, третіми особами тощо. Зарахування юриста в штат компанії вже на цьому етапі дасть змогу вчасно отримати юридичні послуги в повному обсязі, втім, для більшості підприємств, що лише починають становлення та розвиток і поки що не створюють додану вартість та прибуток, є невиправданою, а іноді й непосильною витратою коштів. Втім, можна й потрібно знижувати вартість юридичних послуг. Львів, як і інші великі міста України, характеризується великою ємністю ринку та наявністю кваліфікованих юристів та адвокатів. Їх можна залучити до роботи, звернувшись у безкоштовну юридичну консультацію у Львові, а надалі — оформивши договір про абонентське обслуговування бізнесу у сфері юридичних послуг, інші різновиди правового супроводу або разове надання платної консультації адвоката чи інші види юридичної допомоги за доступними цінами. Такий шлях значно економніший, аніж утримання юриста в штаті фірми з перших днів, адже доводиться оплачувати лише конкретно виконане завдання, а не кожен робочий день щомісяця, включно з лікарняними, відпустками тощо.

Так само — навіть більше — не має сенсу зарахування до кадрових резервів штатного адвоката. У Львові та світі в разі виникнення судових прецедентів чи спірних ситуацій під час досудового розгляду та врегулювання спорів можна скористатися юридичними послугами спеціаліста у разі потреби, залучивши до справи консалтингову групу. Це має низку переваг для бізнесу, які не здатен забезпечити єдиний штатний або й позаштатний юрист у процесі правового супроводу:

 1. Економічна перевага. У разі залучення адвоката у Львові чи інших містах України і світу через посередництво спеціалізованої консалтингової компанії власники та керівництво бізнесу отримують лаконічні та чіткі вирішення питань, вартість яких розрахована погодинно. Для висококласного спеціаліста більшість гострих проблем, що вимагають надання юридичних послуг, є нічим серйознішим, ніж рядовими завданнями, юридичне рішення яких вимагає не більше кількох годин робочого часу й коштує відповідно.
 2. Грамотне управління робочим часом керівництва та персоналу. У разі виникнення спорів чи інших гострих ситуацій залучений адвокат надасть юридичні послуги, оперативно зібравши необхідну інформацію про компанію та ситуацію, що виникла, онлайн, у телефонному режимі та/або під час короткої й ефективної особистої зустрічі. Немає потреби марнувати час керівництва та колег на наради, постановлення задач та постійний контроль за їхнім виконанням.
 3. Перевага досвіду. Зазвичай, юристи та адвокати Львова, що співпрацюють із відомими консалтинговими групами, мають грандіозний досвід роботи в порівнянні зі штатним юристом. Це дає змогу знайти найбільш ефективні рішення з урахуванням останніх змін до чинного законодавства, залученням найбільш сучасних правових інструментів для надання кваліфікованої юридичної допомоги тощо.
 4. Перевага колективного пошуку рішення. Оскільки в консалтингових фірмах юридичні послуги для бізнесу надаються одночасно десятками спеціалістів, що тісно співпрацюють між собою щодня, будь-яку конкретну ситуацію потенційно може вирішувати одразу декілька досвідчених юристів чи адвокатів Львова. Це убезпечить бізнес від некваліфікованої праці, а також будь-якого упередженого чи безвідповідального ставлення, що нерідко спостерігається з боку штатних працівників.
 5. Перевага налагоджених взаємозв’язків із регулюючими та перевіряючими органами. У той час як у штатного юриста здебільшого немає серйозних налагоджених професійних взаємин майже ні з якими регулюючими та перевіряючими органами, великі консалтингові групи мають, навпаки, усталені зв’язки з представниками всіх установ міста та держави, щодня тісно співпрацюючи з ними в питаннях, що стосуються абсолютно всіх видів бізнесу та різноманітних типів спорів та правопорушень.
 6. Перевага репутації. Винаймаючи на роботу юриста, бізнесмен мусить особисто проводити розслідування його попередніх успіхів та збирати інформацію щодо професійної репутації кандидата на вакансію. Натомість, купуючи юридичні послуги для бізнесу в спеціалізованої компанії, підприємець чи керівник бізнесу однозначно отримує найкращих адвокатів Львова, високопрофесійних юристів та консультантів із перевіреною репутацією, а подекуди й потужним авторитетом у відповідних колах. Адже саме працевлаштування в провідні консалтингові та юридичні компанії міста чи України загалом передбачає наявність відмінного резюме, непересічного досвіду та бездоганної репутації у юридичних та правових сферах. Причому ця безцінна в дії перевага в разі співпраці з консалтинговими групами вже включена у вартість юридичних послуг у Львові, Україні чи навіть на арені міжнародних відносин. А репутація правозахисника, особливо в разі вирішення ділових та майнових спорів, майже завжди є вирішальною перевагою як із погляду судді, так і у випадку досудового врегулювання.
 7. Перевага клієнта. Користуючись юридичними послугами для бізнесу від сторонніх компаній, особливо якщо йшлося про провідних учасників ринку, підприємець виступає в ролі клієнта. Це дає йому право користуватися всіма клієнтськими перевагами — а для будь-якої поважної компанії, як відомо, клієнт завжди правий. Обирати зручний час, місце, формат для переговорів телефоном та зустрічей, наполягати на абсолютно повній консультації та наданні вичерпно інформації з будь-якого приводу, мати змогу оплатити виконану роботу за раніше узгодженою ціною лише після того, як переконалися в повному вирішенні проблеми чи виконанні поставленої задачі — це все прерогатива клієнта, але не працедавця. Для власників складного та потужного бізнесу ця остання перевага є вирішальною. Адже сучасний бізнес і без того вимагає максимальної концентрації ресурсів (інтелектуальних, часових, фінансових, людських тощо). Тому можливість їхнього максимального використання дозволяє рухатися вперед навіть у процесі вирішення складних спорів та врегулювання серйозних правопорушень у сфері торгівлі та оподаткування.

Ці переваги відкривають неабиякі перспективи стрімкого розвитку бізнесу. що є необхідним для досягнення успіху в сучасних умовах стрімкого розвитку економічних та соціальних відносин.

Перелік найбільш поширених юридичних послуг для бізнесу

До аутсорсингових юридичних послуг для бізнесу, що надає Адвокатське бюро Яновський і партнери холдингу професійних послуг “Західна консалтингова група”, належать:

 1. Юридична допомога під час підготовки установчих документів і корпоративних договорів для створення компанії або внесенні змін до статуту підприємства, антирейдерські запобіжні заходи.
 2. Правовий супровід у підготовці та укладенні контрактів та врегулюванні будь-яких договірних спорів, правове підгрунтя  електронного документообігу для вашої компанії.
 3. Кадрове діловодство і юридична підтримка з офіційних  питань трудового права, найму і управління персоналом, в т.ч.  щодо перевірок  контролюючих органів з питань праці. Трудові контакти і договори, цивільно-правові, авторські і інші договори з персоналом – про конфіденційнісь і нерозголошення, про неконкуренцію, про захист комерційної таємниці тощо.
 4. Юридичний аудит, що включає в себе повну перевірку легітимності абсолютно всіх ділових взаємин та правового визначення бізнес-процесів на кожному етапі підприємницької діяльності.
 5. Захист інтересів компанії в процесі здійснення електронної комерції, правової безпеки для онлайн-сервісів, просування і PR, реклами, щодо недобросовісної конкуренції.
 6. Реєстраційна робота на всіх рівнях діяльності фірми, внесення і зміна, анулювання відомостей у державних реєстрах, оформлення ліцензій, дозвільних, декларативних або легазізуючих документів.
 7. Захист авторських прав і прав інтелектуальної власності (на бренд, винаходи, унікальні інформаційні ресурси, доробки копірайтерів та дизайнерів), персональних даних власників бізнесу, клієнтів та партнерів підприємства, комерційної таємниці компанії чи групи підприємств тощо.
 8. Претензійна робота, що включає в себе як підтримку й надання консультацій щодо окремих претензій, так і представлення інтересів компанії в судах та інших інстанціях, підготовку і супровід досудових процедур, адмінстративного оскарження, підготовки і супроводу судових процедур, позовів, скарг.
 9. Практики податкового, фінансового права, взаємодії з органами ДФС, Мінфіну, держказначейства, держпраці і зайнятості, соціального і пенсійного страхування, суміжними контролюючими органами — комунікація, листування, оскарження, візити, зустрічі
 10. Договірна робота і практики із забезпечення оптимального балансу між правовою надійністю договорів і податковими наслідками їх використання, перевірки надійності контрагентів, стягнення дебіторської заборгованості
 11. Супровід податкових і господарсько-правових питань компаній, їх податкового структурування, ліквідації, а також супроводу неплатоспроможності і банкрутства бізнесу.
 12. Структурування правових моделей і захист від ризиків організації роботи з персоналом
 13. Підготовка правових консультацій, висновків, звернень відповідей на запити державних органів.

Зрештою, супровід із боку юридичних компаній Львова надає місцевим підприємцям свободу займатися безпосередньо бізнесом, створювати нові цінності в суспільстві, забезпечувати задоволення людських потреб та підіймати економіку України у власний спосіб, не витрачаючи зусилля на численні супутні проблеми та їхнє розв’язання. А можливість постійного росту та нормального протікання творчих, виробничих та інших процесів — запорука успішного бізнесу, високих прибутків та повноцінної реалізації власних мотивів, креативних ресурсів персоналу.

X