fbpx
[get_banners]

Як зареєструвати ТОВ: порядок створення підприємства

In: Адвокатске бюро Яновський і партнери, Статті правова тематика 06 Mar 2024
контакти Адвокатського бюро “Яновський і партнери”

+38 (032) 247-01-00+38 (067) 000-13-27

е-mail: yp@zkg.ua Viber Messenger Telegram

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) — одна з поширених форм створення юридичної особи. Його статутний капітал розділений на частки, а засновники не відповідають за зобов’язаннями і не несуть ризик збитків (до стадії банкрутства). Ще одна перевага ТОВ — досить проста реєстрація. За відсутності досвіду ведення бізнесу для самостійного вирішення такого завдання знадобиться певний час, щоб вивчити всі нюанси, але в цілому впоратися з цим цілком реально. Далі розглянемо, як зареєструвати ТОВ безкоштовно (за винятком обов’язкових платежів), дотримуючись покрокової інструкції.

Етапи реєстрації ТОВ

Процедура оформлення ТОВ в Україні дещо спростилася завдяки проведенню реформ, що торкнулися Цивільного та Податкового кодексів. У результаті цього не тільки знизилась вартість реєстрації, а й скоротились терміни. Але все ж для успішного відкриття ТОВ знадобиться ретельно вивчити деякі не лише правові, а й бюрократичні моменти.

Весь процес реєстрації можна умовно розділити на кілька етапів:

  1. Аналіз інформації. Завдання даного етапу будуть відрізнятися залежно від наявності знань і досвіду. Перед тим, як відкрити ТОВ, необхідно провести ретельний аналіз інформації, вивчити особливості заповнення документів, підготувати дані і виключити всі можливі суперечності.
  2. Підготовка та реєстрація документації. Всі документи повинні не тільки містити підписи уповноважених осіб, але й бути нотаріально завіреними. Після перевірки вони подаються в органи державної реєстрації.
  3. Взяття юрособи на облік. На цьому етапі дані про створене ТОВ вносяться до єдиного державного реєстру (ЄДР).

Терміни завершення кожного етапу відкриття більшою мірою залежать від того, наскільки оперативно буде підготовлена ​​необхідна інформація. Якщо будуть допущені помилки, то знадобиться додатковий час на їхнє виправлення.

Розглянемо кожен етап покроково. Перед тим, як відкрити ТОВ, засновники повинні з’ясувати і затвердити наступні моменти:

  • назва юридичної особи. Вона повинна бути затверджена як в повній, так і в скороченій формах;
  • дані про бенефіціарного власника (якщо такий є) або обґрунтувати причину його відсутності;
  • місця розташування ТОВ;
  • відомості про кожного із засновників;
  • види запланованої діяльності підприємства з подальшим їхнім відображенням в кодах КВЕД;
  • розмір статутного капіталу із зазначенням точної частки кожного учасника ТОВ;
  • контактну інформацію юрособи;
  • установчий документ (положення, статут тощо), який буде обумовлювати подальші кроки реєстрації ТОВ;
  • найменування керуючого органу (зафіксоване протоколом зборів засновників).
  • чи буде юридична особа здійснювати  облік часток в обліковій системі часток ТОВ, що ведеться Центральним депозитарієм цінних паперів?

Виконуючи перераховані вище пункти, доведеться попутно більш детально ознайомитися з особливостями проведення й деяких інших юридичних процедур, які стосуються, наприклад, вибору назви підприємства або виду діяльності.

Далі необхідно з’ясувати, які документи потрібні для того, щоб відкрити ТОВ. Їх можна передавати як в паперовому, так і в електронному вигляді. Для останніх необхідно оформити електронно-цифровий підпис. Витрати на цю процедуру окупляться подальшою економією часу. Список документів для створення юрособи наступний:

  • нотаріально завірений протокол зборів засновників, у якому викладено рішення про реєстрацію ТОВ;
  • нотаріально завірений, зшитий і пронумерований статут (якщо це не модельний статут);
  • заява про створення товариства;
  • заява із зазначенням системи оподаткування, із якою буде працювати нове підприємство;
  • витяг із торговельного, банківського, судового реєстру тощо – у разі створення юридичної особи, засновником (засновниками) якої є іноземна юридична особа;
  • структура власності за встановленою формою;
  • нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, – для фізичної особи – нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, – для фізичної особи – резидента.

До пакету документів додається їхній опис, наявність якого встановлено в законодавчому порядку.

Прикінцевий етап оформлення ТОВ — внесення даних до ЄДР — не вимагає від засновників вже ніяких дій. Цим займається орган державної реєстрації, передаючи дані про нове ТОВ в необхідні інстанції (податкова, пенсійний фонд, статистика тощо) і вносячи їх до реєстру. Про завершення процедури свідчить видача виписки з ЄДР. Її може отримати керівник ТОВ або уповноважена на основі довіреності особа.

Після отримання виписки з органу держреєстрації можна звертатися в банк для відкриття розрахункового рахунку і приступати до ведення запланованої господарської діяльності. Замовлення та виготовлення печатки на даний час не є обов’язковим — відповідно до змін, внесених до законодавства, юридичні особи можуть функціонувати і без неї.

Послуги з оформлення ТОВ: як відкрити підприємство без клопоту

У діловій сфері один із найцінніших ресурсів — це час. Якщо є необхідність терміново зареєструвати ТОВ, то найпростіший варіант — звернутися за допомогою до фахівців. Юристи компанії АБ “Яновський і партнери” холдингу ЗКГ підготують всі необхідні документи та подадуть їх на реєстрацію в державні органи. Ціна послуг є прийнятною, а наші замовники позбавлені можливих помилок і зайвих витрат часу. Дізнатися, скільки коштує зареєструвати ТОВ, можна у наших менеджерів. Наші послуги доступні для замовників з Києва, Львова, Одеси, Харкова та інших міст України.

X