fbpx

Банкрутство підприємців (ФОП)

контакти Адвокатського бюро “Яновський і партнери”

+38 (032) 247-01-00+38 (067) 000-13-27

е-mail: yp@zkg.ua Viber Messenger Telegram

Захист активів у процедурі банкрутства фізичної особи підприємця

Банкрутство фізичної особи підприємця за власною ініціативою.

Банкрутство суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи. Банкрутствофізичних осіб підприємців за власною ініціативою. На практиці є судові рішення. Все “під ключ”. Оптимальна процедура. Вибір способу і методики. Підготовчі дії. Спеціалізовані юристи. Арбітражні керуючі. Підприємницькі, податкові, банківські, приватні, борги, пов’язані та не пов’язані з підприємницькою діяльністю. Хороші строки.

Банкрутство – найкращий спосіб позбутися і очиститися від обтяжливих боргів.  Найкращий спосіб захисту від кредиторів. Банкрутство це Ваш шанс і можливість почати все з початку.

Зважте самі.

Якщо Ви зареєстровані як підприємець, то очевидно, маєте амбіції стати успішним і заможним, тобто отримувати прибуток. Проте слід не забувати й про те, що Ви з певних, не залежних від Вас причин (як от зміна курсу гривні, стихійне лихо, нове податкове законодавство, значні штрафні санкції тощо), можете спрацювати збитково і опинитися на межі банкрутства. Аджепідприємництво, підприємницька діяльність  це самостійна ініціатива, систематична, на власний ризик діяльність із виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг та заняття торгівлею з метою одержання прибутку. То чи дозволите ви собі здатися і відмовитися почати все згодом знову і з чистого аркуша.  

Сподівання на те, що виконавча служба і кредитори залишать Вас у спокої через рік-два  не завжди виправдовуються. Адже  борг, підтверджений судовим рішенням не має строку давності. Поданий виконавчий документ підлягає виконанню протягом трьох років, і якщо його повернуто кредитору без виконання, на наступний день кредитор знову може подати виконавчий документ до стягнення і так без кінця. Погашення реструктуризованих боргів теж може затягнутися на роки. Але замість того щоб витрачати роки свого життя на боротьбу з кредиторами і погашення непосильних боргів, краще вже через 8-12 місяців почати новий бізнес. 

Якщо всі Ваші борги, включаючи приватні і не пов’язані з підприємницькою діяльністю, наприклад 300 000 грн., а майна і коштів немає, або недостатньо для погашення боргу, або Ви не хочете втрачати якусь частину майна, то правильно підійшовши до справи, із незначними витратами, Ви офіційно спишете всі борги і будете вільними від них.
Порада: не ініціюйте банкрутство фізичної особи при сумі загального боргу до 30 000 грн. через значні накладні витрати.

Базова вартість послуг з банкрутства фізичної особи підприємця в гривнях – від 2000 доларів США в еквіваленті. Вартість послуг  може залежати від  кількості кредиторів,  їх складу (державні, приватні, нерезиденти),  наявності застави,  поручителів, наявності різних видів майна та його кількості. Вартість послуг не включає  в себе накладні витрати на процедуру, – державне мито, ІТЗ,  публікацію оголошень, оплату послуг арбітражного керуючого, витрат на висновок про дослідження ознак платоспроможності, доведення до банкрутства або фіктивного банкрутства, витрати на оцінку та продаж майна, витрати на переоформлення прав власності на майно,  поточні  витрати та зобов’язання боржника пов‘язані з процедурою банкрутства та ліквідаційною процедурою,послуги з охорони та зберігання майна, послуги архіву, інші накладні витрати.

Оптимальний строк процедури банкрутства 6-8 місяців. Тривалість строку може бути довшою при оскарженні судових рішень кредиторами та при значній кількості майна, що підлягає реалізації. Якщо відсутнє майно боржника і немає оскарження судових рішень, строк процедури банкрутства може становити до 5 місяців.

Банкрутсвто – це єдиний легальний спосіб захисту і очищення від боргів через процедуру банкрутства СПД та ліквідаційну процедуру.

Орієнтовна процедура банкрутства:

– аналізується майновий і фінансовий стан боржника, 
– офіційно продаємо, переоформляємо майно (якщо є і не арештоване) на інших осіб;
– аналізуємо зобов’язання пов’язані з підприємницькою діяльністю і  
зобов’язаннящодо виникнення боргу внаслідок підприємницької діяльності, в тому числі, перед пов’язаними особами,
– реєструємо припинення фізичної особи підприємця,
– знімаємо з обліку в державних органах та установах, там де це можливо до визнання банкрутом,

– подаємо заяву про банкрутство за власною ініціативою і складаємо план погашення боргу,
– клопочемо про призначення Арбітражного керуючого
– “прощаємося” з кредиторами, які не заявили вимог в 30-денний строк з моменту публікації про порушення справи про банкрутство, в тому числі, кредиторів по боргах не пов’язаних з підприємницькою діяльністю
– проводимо процедуру банкрутства і розпорядження майном боржника (якщо є майно)
– задовольняємо вимоги кредиторів у випадку застави майна (якщо є заставлене майно) і далі в порядку черговості

– решта боргів, не забезпечених заставою, в том числі, борги не пов’язані з підприємницькою діяльністю вважаються Погашеними!!!

– закінчуємо ліквідаційну процедуру, здаємо необхідні документи в архів
– виключаємо підприємця з ЄДР.

(22 - 4.82 - 5)
Підписатися на новини

Підпишіться на щотижневий дайджест новин і будьте в курсі подій без зайвого спаму

Я приймаю умови про обробку і захист перосональних даних і даю згоду на їх обробку.
X