fbpx

Реєстрація ФОП

контакти Адвокатського бюро “Яновський і партнери”

+38 (032) 247-01-00+38 (067) 000-13-27 е-mail: yp@zkg.ua

Відкрити власну справу без зволікання. Позбутися від необхідності збирати всі документи і стояти в чергах. Вирішити всі юридичні завдання, пов’язані з реєстрацією ФОП, ПП, СПД за один раз, – все це можливо за умови звернення до фахівців нашої фірми. Бездоганна репутація та надійність – те, що виділяє нашу компанію серед інших гідних гравців ринку

Реєстрація підприємства: хто такі ФОП, ПП, СПД і в чому їх правова відмінність?

ФОП – це позначення фізичної особи, яка займається підприємницькою діяльністю. Але ця назва встановлена цивільним законодавством. ПП – абревіатура з відсиланням до приватного підприємництва (іноді можна знайти абревіатуру ЧП, створену від російського словосполучення «частный предприниматель»). СПД – позначення суб’єкта підприємницької діяльності. Останні два поняття (СПД, ПП) є синонімічні до того, що позначено законом як фізична особа-підприємець. Але жодне з цих понять не означає приватне підприємство. Йдеться тільки про суб’єкта господарювання, а не про приватне підприємство. ФОП – це найбільш доступний і простий спосіб ведення комерційного прибутку. Ніяких установ, акцій, зборів. Все просто: після реєстрації потрібно вести податковий і бухгалтерський облік, складати фінансові звіти і вчасно виконувати ті зобов’язання, які були взяті по відношенню до найманих працівників (якщо вони є).

Порядок реєстрації ПП, СПД, ФОП

Оскільки різниці між ПП, СПД, ФОП немає, законодавством встановлено єдиний порядок реєстрації суб’єкта господарювання:

  • ​​​​​​​Крок 1. Вибрати спосіб реєстрації. Їх може бути два. Перший – скористатися послугами порталу “Дія”, другий – особисто звернутися в центр надання адміністративних послуг за місцем проживання або скористатися послугами нотаріуса за місцем проживання, який має повноваження держреєстратора.
  • Крок 2. Обрати напрямок діяльності СПД і підібрати коди КВЕД. Є спеціальні класифікатори, за якими і вибираються коди економічної діяльності. Зверніть увагу: ПП не мають права займатися певними видами діяльності відповідно до Податкового кодексу. Виходячи з цього, потрібно вибирати правильні КВЕДи. У разі, якщо ви оберете неправильний код, змінити його можна буде тільки шляхом перереєстрації.
  • Крок 3. Визначити адресу реєстрації. За замовчуванням юридичною адресою реєстрації буде адреса прописки суб’єкта господарювання. У деяких випадках адресою реєстрації може бути адреса юридично оформленого орендованого приміщення. Все залежить від конкретної ситуації.
  • Крок 4. Вибрати систему оподаткування. Оптимальний варіант для ФОП – це спрощена система оподаткування (так званий “Єдиний податок”). Але потрібно розуміти, що це не єдиний податковий режим. Є й інші, і їх актуальність застосування у вашому випадку потрібно оцінювати конкретно за обраним видом діяльності.
  • Крок 5. Заповнити заяву на реєстрацію ФОП. Існує встановлена ​​форма такої заяви – реєстраційна картка на проведення державної реєстрації. Разом із заявою необхідно буде подати копію паспорта та ідентифікаційного коду (для реєстрації офлайн). Заява про реєстрацію ФОП може бути підписана або особисто, або довіреною особою (людиною, яка діє від вашого імені в ваших інтересах за дорученням). Також вона може бути підписана дистанційно (в разі, якщо реєстрація приватного підприємця проводиться через Інтернет).
  • Крок 6. Звернутися до обраного органу реєстрації: портал Дія, нотаріус або центр надання адміністративних послуг. Якщо всі документи в порядку, то ви отримаєте на руки виписку з державного реєстру, і ваші дані будуть внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
  • Крок 7. Подати в податкову інспекцію за місцем реєстрації заяву щодо системи оподаткування. Її форма буде залежати від обраної системи оподаткування та видів діяльності фізичної особи-підприємця. До податкової інспекції також потрібно подати книгу ведення обліку доходів (витрат). Її форма також залежить від обраної системи оподаткування.
  • Крок 8. Подати в податкову інспекцію  запит з проханням надати витяг про обрану систему оподаткування. Надалі він буде необхідний для ваших контрагентів.

Тепер ви знаєте, як займатися оформленням приватного підприємця своїми силами. Це досить клопітка справа, яка вимагає багато сил і часу. Але як зареєструвати фізичну особу-підприємця, якщо зробити це потрібно якомога швидше? Відповідь проста: довірити представництво своїх інтересів нам.

Документи на відкриття ФОП: список на 2020 рік

Що потрібно для відкриття ПП (ЧП)? Звичайно ж, пакет правильно оформлених документів. Знову ж, законодавством встановлено загальний порядок, який може бути скоректований. Він наступний:

  1. Заява на реєстрацію ФОП за встановленою формою.
  2. Ксерокопія і оригінал документу, який посвідчує особу.
  3. Копія та оригінал ідентифікаційного коду.
  4. Заява про реєстрацію платником ПДВ / платником єдиного податку (не є обов’язковим документом).
  5. Додаткові документи, які зобов’язані подавати приватні підприємці-іноземці, особи без громадянства та представники.

Що ще потрібно знати для оформлення ПП?

Ми розібралися із порядком та документами, але поспішаємо вам вказати на наріжні моменти реєстрації, а також “підводні камені”. Тільки так ви зможете самі для себе вирішити, як оформити ФОП і чи варто це робити самостійно.

  1. Вибір КВЕД. Вкрай відповідальний момент. Від правильного вибору кодів діяльності залежить те, як буде оподатковуватися діяльність приватного підприємця.
  2. Вибір системи оподаткування. За українським законодавством передбачається два режими: загальний і спрощений, з ПДВ і без ПДВ. І, звичайно, більшості підприємців варто переходити на спрощений режим. Але це зовсім не загальне правило. Перед тим як подавати документи на зміну системи оподаткування, потрібно порахувати прибуток після сплати податків за всіма схемами. Так і можна своїми силами визначити доцільність переходу.
  3. Постановка на облік в податковій службі. І потрібно все це вам не для реєстрації, а для того, щоб стати платником податків відповідно до обраної системи оподаткування.
  4. Правильне заповнення реєстраційної карти. Існує сувора форма заповнення, але це не виключає того факту, що реєстратори можуть змусити вас слідувати і своїм правилам заповнення. Якщо не хочете витрачати багато часу і грошей – звертайте увагу на зразки, які розміщуються в реєстраційній службі.
  5. Реєстрація книги доходів і витрат. Це робиться вже після безпосередньої реєстрації ФОП. Потрібно придбати цю книгу, заповнити відповідно до встановлених правил і подати разом із заявою про реєстрацію.
  6. Отримання документів, які підтверджують державну реєстрацію. Це не завжди стандартний набір. Все залежить від системи оподаткування. Так якщо ФОП буде на загальній системі, то йому знадобиться виписка з ЄДР. Якщо мова йде про реєстрацію ФОП в якості платника єдиного податку, то потрібні виписки з ЄДР, реєстру платників єдиного податку.

Як відкрити ЧП (ПП, ФОП) в Україні швидко? Це просто, якщо ви розбираєтеся в практичному цивільному та податковому законодавстві. В іншому випадку звичайна процедура може забрати багато сил, часу, грошей і бути збитковою в перспективі.

Як зареєструвати ПП, ФПЛ, СПД: чому варто довіритися нам?

Надійність і відмінна репутація – це тільки верхівка айсберга. За нею стоять конкретні реєстраційні та післяреєстраційні зобов’язання, які ми виконуємо за своїх клієнтів:

  1. Вирішуємо завдання “під ключ”. Ви просто озвучуєте свої побажання, бажані терміни і передаєте документи, а ми займаємося реєстрацією ФОП за вас. Ви економите час і гроші, ми робимо свою роботу швидко і якісно.
  2. Допомагаємо підібрати коди КВЕД і визначити основний з них. У не підготованої людини може піти не один день тільки на пошук відповідних кодів. І вони можуть бути не знайдені взагалі. Але не в тому випадку, якщо вибірку здійснюють наші фахівці.
  3. Допомагаємо визначитися з системою оподаткування. Це зробити непросто: потрібно і розрахунки проводити, і враховувати характер діяльності, і практику оподаткування. Якщо у вас просто немає часу на вирішення подібних завдань або ви не впевнені в правильності своїх розрахунків і висновків, краще перекласти цей вантаж на наші плечі.
  4. Готуємо документи та здійснюємо представництво в державних органах. Важливий момент, складність якого ігнорується багатьма підприємцями. Так, у вік Інтернету нескладно знайти підходящі шаблони оформлення, але в тому і справа, що простіше і правильніше орієнтуватися на регіональні зразки, рекомендації реєстратора.

Безумовно, ми допомагаємо і з отриманням свідоцтв про реєстрацію ФОП, і надаємо правову підтримку після завершення всієї процедури. Ми гарантуємо швидкий результат без вашої особистої участі.

Як зареєструвати ФОП через Дію?

Для реєстрації ФОП через портал “Дія” потрібно виконати кілька простих кроків. Цей процес значно спростився завдяки цифровій трансформації державних послуг. Ось як відбувається дія реєстрація ФОП:

  1. Створення облікового запису на порталі “Дія”: Перш за все, потрібно мати обліковий запис на порталі. Якщо у вас його немає, зареєструйтеся, використовуючи BankID або MobileID.
  2. Вибір послуги: У розділі “Послуги” виберіть “Реєстрація ФОП”.
  3. Заповнення анкети: Вам буде запропоновано заповнити анкету з основною інформацією: ПІБ, ідентифікаційний код, адреса проживання, вид діяльності тощо.
  4. Вибір податкового режиму: Ви можете вибрати один із податкових режимів, який найбільше підходить для вашого бізнесу.
  5. Підтвердження даних: Перевірте всю введену інформацію та підтвердіть її.
  6. Отримання документів: Після успішної реєстрації ви отримаєте електронний документ про реєстрацію ФОП. Цей документ має таку ж юридичну силу, як і паперовий.
  7. Початок діяльності: З моменту реєстрації ви можете розпочати свою діяльність як ФОП.

Важливо пам’ятати, що реєстрація ФОП через “Дію” є офіційною та юридично визнаною. Цей метод значно спрощує процес реєстрації, економлячи ваш час та зусилля.

Як зареєструвати ФОП під час війни?

Реєстрація ФОП під час війни може здатися складним завданням, але, попри військові дії, держава намагається спростити цей процес для підприємців. Ось декілька ключових моментів, які варто враховувати, щоб зареєструвати ФОП під час війни:

  • Способи реєстрації ФОП: Після введення воєнного стану доступ до Єдиного державного реєстру частково відновився. Тепер можлива реєстрація ФОП через державних реєстраторів. Крім того, активно працює вебпортал «Дія». Якщо у вас є кваліфікований електронний підпис (КЕП) і доступ до Інтернету, цей спосіб буде найшвидшим і найбезпечнішим. Все можна зробити онлайн, не виходячи з дому.
  • Спрощення процедури: Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №209, процедура подання документів для реєстрації ФОП у державного реєстратора чи нотаріуса була спрощена. Тепер всі документи можна надсилати в електронній формі, підписуючи їх за допомогою КЕП.
  • Екстериторіальність реєстрації: Реєстрація проводиться незалежно від вашого місцеперебування. Однак, враховуючи військові дії, не всі реєстратори працюють у звичному режимі. Тому рекомендується перевірити список реєстраторів, які мають доступ до реєстру, на офіційних ресурсах Міністерства юстиції України.
  • Пільги для ФОП: Держава впровадила ряд заходів для підтримки ФОП у воєнний час. Зокрема, ФОП мають право не сплачувати  ЄСВ.
  • Аналіз ринку: Перед реєстрацією ФОП важливо проаналізувати ринок, вивчити можливості фінансування та з’ясувати, які додаткові пільги може надати держава.

Отже, попри військові дії, реєстрація ФОП залишається доступною. Держава намагається сприяти розвитку підприємництва, надаючи підтримку та спрощуючи бюрократичні процедури.

(39 - 4.87 - 5)
X