Для початку з’ясуємо, що таке торгова марка – це позначення, за яким товари і послуги одних осіб відрізняються від товарів і послуг інших.
Такими позначеннями можуть бути слова, власні імена, літери, цифри, зображувальні елементи, кольори та комбінації кольорів. А також будь-яка комбінація таких позначень.
Реєстрація торгової марки: докладніше про сам процес реєстрації
Отож, власність на торгову марку повинна реєструватись фізичними або юридичними особами. Власників ТМ може бути декілька, але щонайменше – один. Важливо, якщо власників кілька, слід одразу визначити умови використання марки, склавши відповідну угоду.
ОФОРМЛЕННЯ ЗАЯВКИ
Пакет документів заявки для реєстрації ТМ повинен містити:
- Дані про заявника (фізичну або юридичну особу). Це може бути і декілька осіб.
- Інформацію про довірену особу, якщо заявка подається через представника, і довіреність на цього представника.
- Саме позначення, яке має бути придатним для реєстрації, унікальним та мати розрізняльну здатність.
- Зазначення кольорів, якщо вони позиціонуються як розрізняльна ознака.
- Перелік товарів та послуг, які повинен захищати зареєстрований знак, згрупований за класами Міжнародної класифікації товарів та послуг (МКТП). Це один або більше із 45 класів.
- Опис знаку, який має словесну ознаку.
- Документ про оплату збору за подання і розгляд заявки.
Цей пакет подається особисто, або надсилається поштою, з описом в Український інститут інтелектуальної власності
ТЕРМІНИ
Звичайна процедура реєстрації ТМ може тривати від 18-ти до 23-ох місяців.
Пришвидшена процедура – від 9-ти місяців.
Швидка – до 8-ми місяців.
Терміни також залежать від кількості обраних класів МКТП і змісту самого знаку, його схожості з іншими, наявності чи відсутності заперечень інших заявників або правовласників схожих знаків, інших критеріїв надання правової охорони.
ОТРИМАННЯ СВІДОЦТВА
Після позитивного висновку Українського інституту інтелектуальної власності про відповідність позначення умовам надання правової охорони – ваш знак може бути зареєстровано. Для цього сплачується збір за публікацію відомостей і мито за видачу свідоцтва. Далі ця інформація відправляється з описом в Укрпатент. Протягом трьох місяців Держслужба з інтелектуальної власності видає свідоцтво про реєстрацію ТМ.
ВАРТІСТЬ
Мінімальний кошторис по зборах і миту:
- збір за подання заявки одним заявником в одному класі – 41000 грн.;
- збір (додатково) якщо заявлено колір – 10500 грн.;
- збір за кожного заявника > ніж 1, додатково 30%.
- Мито за видачу свідоцтва – 85 грн.
- збір за публікацію відомостей в офіційному видання 60150 грн.;
Середньоринкова ціна послуг з підготовки заявки і супроводу процедури дуже відрізняється залежно від того, що входить у пакет послуг: Пакет заявки на ТМ може коштувати від 2000 до 5000 грн. якщо це 1 клас словесний або зображувальний і від 3000 грн. до 6000 за комбінований знак. Ведення діловодства з Інститутом інтелектуальної власності – від 1000 грн. Попередній офіційний пошук на тотожність, з аналізом і висновком – від 1500 грн.
Прискорена процедура додатково + 6000 грн. Швидка процедура + 9000 грн.
контакти Адвокатського бюро “Яновський і партнери”
+38 (032) 247-01-00; +38 (067) 000-13-27
***
Застереження:
Шановні читачі. Опубліковані матеріали відображають точку зору і думку автора (авторів). Ми намагаємося підтримувати наші статті в актуальному стані та оперативно вносити зміни до них, проте, ми не гарантуємо, що правила, рекомендації, процедури і законодавство, що описані у цій статті є актуальними на момент, коли ви її читаєте. Стаття носить довідково-рекомендаційний характер і відображає законодавство на момент створення або публікації статті та бачення і думку авторів. Інформація і посилання на законодавство не гарантує його актуальність, оскільки законодавство змінюється. Перш ніж самостійно здійснювати процедури, описані у цій статті/публікації, слід уважно ознайомитись з актуальним законодавством. Крім законодавства, існують також практичні аспекти його застосування та технічні особливості різних процедур. Автори і/або власники сайту не несуть відповідальності за наслідки застосування змісту публікацій, статей, рекомендації без укладення договору про надання послуг.
Будемо вдячні, якщо Ви звернетеся до наших фахівців,
зателефонувавши за номером +38 (032) 247-01-00; +38 (044) 333-60-44
або написавши за адресою: yp@zkg.ua