fbpx
[get_banners]

Кабмін оновив правила здійснення фінмоніторингу

In: Відео правова тематика 21 Oct 2020 Tags:

Кабмін затвердив постанову, яка стосується порядку здійснення фінмоніторингу. Цей документ оновлює певні правила та вимоги для суб’єктів первинного фінмоніторингу.

 

Підписатись на канал YouTube канал

По-перше, такі суб’єкти повинні подавати інформацію контролюючому органу про операції, які підлягають фінмоніторингу. Відповідно до змін бухгалтерські компанії, аудитори, адвокати та інші суб’єкти фінмоніторингу зможуть подавати таку інформацію онлайн через відповідний електронний кабінет. Це дозволить зменшити матеріальні та часові затрати при здійсненні таких дій.

По-друге, постановою встановлено процедуру подання суб’єктами інформації до Держфінмоніторингу.

Документ визначає: – як звітувати про підозрілі фінансові операції або діяльність клієнтів; – або повідомляти про виявлені розбіжності під час перевірки клієнта з інформацією в ЄДР.

По-третє, постановою оновлено процедури взяття та зняття з обліку суб’єкта первинного фінмоніторингу. Ці оновлені правила діятимуть вже з 1 січня 2021 року.

Однак не варто турбуватись, що до кінця цього року зазначені сфери не будуть достатньо врегульовані. До набрання чинності цим документом продовжують діяти правила здійснення фінмоніторингу, які діяли ще до набрання чинності новим законом про фінмоніторинг, у тому числі щодо постановки на облік чи подання інформації про фіноперації.

Зокрема, це:

  • постанова Кабміну від 05 серпня 2015 року № 552;
  • Наказ Мінфіну від 29 січня.2016 року № 24.
X