fbpx
[get_banners]

Як оскаржити відмову в реєстрації податкової накладної?

In: Відео податкова тематика, Відео правова тематика 01 Dec 2020 Tags:

Як оскаржити відмову в реєстрації податкової накладної?

 
 

Підписатись на канал YouTube канал

 

Останнім часом бізнес сколихнуло масове явище – блокування податкових накладних.

В переважній більшості випадків причини блокування не вказуються. Також не зазначається, які саме додаткові документи потрібні для розблокування таких накладних.

Як наслідок – всі наступні накладні платника податку в автоматичному режимі блокуються, а це вже є перешкодою для здійснення повноцінної господарської діяльності. 

Така ситуація змушує бізнес оскаржувати неправомірні рішення контролюючих органів.

 

Як діяти у випадку відмови в реєстрації податкової накладної поговоримо сьогодні.

 

Перш ніж говорити про саме оскарження, варто наголосити на підставі відмови в реєстрації податкової накладної. Зокрема Ви відправляєте на реєстрацію податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних. Якщо в платника податків відсутня позитивна податкова історія або податкова накладна не відповідає критеріям безумовної реєстрації контролюючий орган перевіряє цю накладну на предмет ризикованості.

Тут є 2 підстави: 

чи відповідає критеріям ризикованості сам платник податків, або чи відповідає критеріям ризикованості операція, відносно якої складено податкову накладну. 

І за наявності підстав реєстрація податкової накладної зупиняється. У цьому випадку Ви отримуєте відповідну квитанцію через електронний кабінет платника податків.

Після цього необхідно подати документи з метою розблокування податкової накладної (пояснення, договори, акти тощо).  У кожному випадку це індивідуальний пакет документів.

Комісія регіонального рівня, тобто обласна податкова, податкова м. Києва, або Офіс великих платників податків ДПС розглядає ці документи і протягом 7 днів повинна надати відповідь платнику податків щодо розблокування/нерозблокування податкової накладної.

Рішення про відмову в реєстрації податкової накладної можна оскаржити за двома процедурами: адміністративною – через ДПС, а також судовою.

 

Оскарження в адміністративному порядку виглядає наступним чином:

Скаргу на рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної подають до комісії центрального рівня в електронній формі через електронний кабінет платника податків за встановленою формою.

Але варто пам’ятати, що якщо спочатку рішення про блокування податкової накладної було оскаржено в суді, його вже не можна оспорювати в адмінпорядку.

Скаргу в ДПС можна подати протягом 10 робочих днів, а відлік такого строку розпочинають із наступного дня після прийняття  рішення регіональною комісією.

Платник податку може додавати до скарги пояснення та копії документів, які підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній, реєстрація якої зупинена.

У  скарзі зазначаємо причини незгоди з рішенням комісії регіонального рівня, а також просимо скасувати таке рішення та зареєструвати податкову накладну.

При цьому при поданні скарги слід керуватися положеннями Постанови Кабміну від 11 грудня 2019 р. № 1165.

Скарга має бути розглянута протягом 10 календарних днів з дня її отримання. При позитивному рішенні комісії, податкова накладна має бути зареєстрованою.

Якщо ж ДПС не надала протягом 10-денного строку свої рішення, то скарга вважається задоволеною повністю на 11-й день з дня отримання скарги

Як поступити якщо центральною комісією не задоволено скаргу? Єдиний вихід – звертатися до суду з адміністративним позовом. Тому звернемо увагу на окремі нюанси судового оскарження рішення про відмову в реєстрації податкової накладної.

Строки оскарження до суду:

Якщо платник податків скористався своїм правом на адміністративне оскарження, то рішення про відмову у реєстрації податкової накладної оскаржуються протягом 3 місяців з дня вручення платнику рішення за результатами розгляду його скарги.

Якщо ж платник не оскаржував рішення про відмову в реєстрації податкової накладної, то в такому випадку у нього є 6 місяців з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав.

 

Щодо судового збору:

У цих справах судовий збір сплачується за вимоги, що стосуються кожної окремої податкової накладної, як за 1 вимогу немайнового характеру. Наприклад, якщо оскаржуємо блокування 4 податкових накладних, то платимо як за 4 вимоги немайнового характеру, тобто  4 прожиткові мінімуми для працездатних осіб.

 

До суду ми звертаємося з позовом, де зазначаємо, чому вважаємо рішення контролюючого органу неправомірним, вказуємо свої вимоги – про що просимо суд а також описуємо фактичні обставини справи. До позовної заяви слід додати копії документів, які підтверджують такі обставини.

Детальні вимоги до позову та порядку його подання передбачені Кодексом адміністративного судочинства України.

Таким чином, оскаржити відмову в реєстрації податкової накладної можна двома способами – через ДПС або через суд. Яким скористатися – обирати Вам.

X