fbpx
[get_banners]

Давно бажали створити власний бізнес, а з реєстрацією виникли проблеми?

In: Статті правова тематика 05 Jul 2016 Tags: ,

Давно бажали створити власний бізнес, а з реєстрацією виникли проблеми?

Ви нарешті повноцінно сформували ідею Вашого майбутнього бізнесу, знайшли однодумців, накопичили початковий капітал і обрали назву, яка, на Вашу думку, точно буде вирізняти Вашу компанію серед інших та легко запам’ятається клієнтам. За допомогою юриста чи самі створили статут та обрали всі види діяльності, якими плануєте займатись.

Залишився один крок – реєстрація. А тут – невдача: державний реєстратор відмовляє Вам у реєстрації, адже назва, яка Вам так подобалась і яка так пасувала Вашому новому бізнесу, вже існує в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі – ЄДР) – хтось до Вас уже почав здійснювати діяльність під такою самою назвою.

Виявляється, Ви не врахували, що Наказом Міністерства юстиції України від 05.03.2012  № 368/5 затверджено Вимоги щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу. Даним наказом, крім інших вимог, закріплена вимога про те, що найменування юридичної особи не може бути тотожним найменуванню іншої юридичної особи.

 Як же зекономити кошти та час і заздалегідь обрати назву, яку точно ще ніхто не зареєстрував до Вас?

Можна самостійно внести бажану назву в рядок «Запит» за посиланням: https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch. Якщо за Вашим запитом нічого не буде знайдено, то можете сміливо поспішати в реєстраційну службу та реєструвати назву, поки Вас ніхто не випередив. Але у разі, якщо така назва чи її частина вже внесена до ЄДР, то Вам відкриється перелік таких юридичних осіб.

 У таких випадках варто звернути увагу на таке:

  1. Якщо співпадає із зареєстрованою в ЄДР не вся обрана Вами назва, а тільки одне чи декілька слів, то реєструвати її можна.
  2. Правило про тотожність не розповсюджується на різні організаційно-правові форми юридичних осіб. Це означає, що, до прикладу, Товариство з обмеженою відповідальністю та Приватне підприємство можуть бути зареєстровані під однією назвою, а от два Товариства з обмеженню відповідальністю не можуть мати тотожні назви.
  3. Ви можете додати до назви одне чи декілька слів, що відрізнить обрану Вами назву від наявної в ЄДР та дасть Вам право на реєстрацію.

           Плануйте та будьте успішними і впізнаваними, і не тільки за назвою!

           Джерела:

  1. Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
  2. Вимоги щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу, які затверджено Наказом Міністерства юстиції України від 05.03.2012  № 368/5
X