fbpx
[get_banners]

За яких умов іноземці можуть потрапити на територію України в жовтні 2020?

In: Відео правова тематика 21 Oct 2020

Кабмін оновив правила перетину державного кордону України іноземцями та проходження ними самоізоляції в умовах карантину.

Що змінилось і на що слід звернути увагу?

Підписатись на канал YouTube канал

Розширено перелік осіб, які мають право перетину держкордону. Зокрема з 28 вересня іноземці та особи без громадянства можуть перетинати державний кордон лише при наявності поліса страхування, який покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID, обсервацією.

Строк дії полісу повинен покривати увесь строк перебування в Україні. Отримати поліс можна в українській страховій компанії або в іноземній компанії, яка має представництво на території України.

Не потрібний страховий поліс іноземцям та особи без громадянства, які постійно проживають на території України, деяким окремим категоріям осіб: яких визнано біженцями, які потребують додаткового захисту, працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, військовослужбовців (підрозділів) збройних сил держав – членів НАТО та держав – учасниць програми НАТО “Партнерство заради миру”, які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил.

Крім того, без наявного поліса страхування іноземцями та особами без громадянства забороняється перетинання контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, АР Крим та м. Севастополі, а також виїзду з них. Зазначимо, що до 28 вересня перелік іноземців, які мали право в’їзду в Україну, був значно вужчим.

Також оновлено правила щодо порядку проходження самоізоляції Самоізоляції підлягають особи, що перетинають державний кордон та прибули з держави або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID, тобто які належать до так званої червоної зони. Але це правило має винятки.

Не потрібно проходити ізоляцію:

  • дітям до 12 років;
  • студентам які, прибули на навчання в Україну;
  • якщо особа не перебувала в країні з червоної зони протягом останніх 14 днів
  • особам, які прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб;
  • які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, який проведено не більш як за 48 годин до перетину кордону.

Зазначені вимоги містяться в Постанові Кабміну від 22 липня 2020 р. № 641. Як бачимо, на даний момент карантинні обмеження щодо іноземців прямують в сторону послаблення та спрощують процедуру їх в’їзду в Україну.

X