fbpx
[get_banners]

Дайджест нoвин «Підприємництво і право» за періoд з 18.03.2019 пo 25.03.2019

In: Дайджести новин законодавства і практики 26 Mar 2019 Tags: ,

Дайджест нoвин «Підприємництво і право»

за періoд з 18.03.2019 пo 25.03.2019

 

Розширено перелік будівельних робіт, які не потребують дозволу

Відповідна постанова Кабміну діє з 23 березня 2019 року – Кабмін розширив перелік будівельних робіт, які не потребують дозволу на їх виконання та після закінчення яких об’єкт не приймається в експлуатацію. Відповідна постанова Уряду від 20 березня 2019 року № 236 набрала чинності 23 березня.

З цієї дати, крім раніше визначених робіт, більше не потрібно отримувати дозволи на:

  • переобладнання та перепланування будівель і споруд будь-якого класу наслідків (відповідальності), якщо роботи не передбачають втручання в огороджувальні та несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування (раніше без відповідного дозволу роботи можна було проводити тільки на об’єктах незначного класу наслідків (СС1));
  • реконструкцію та капремонт внутрішніх систем опалення, вентиляції, водопостачання та водовідведення, у тому числі трубопроводів, а також силових та слабкострумових систем, які забезпечують функціонування будівель і споруд;
  • оснащення будівель і споруд приладами для ведення відокремленого обліку теплової енергії, гарячої і холодної води;
  • переобладнання та перепланування будівель та інженерних споруд установ виконання покарань, слідчих ізоляторів та підприємств установ виконання покарань, а також інженерно-технічних засобів охорони

 

 


Нормативний акт можна оскаржити в суді протягом всього строку його дії – Касаційний адміністративний суд Верховного суду

За умови перебування особи у правовідносинах, які регулюються н/п актом, строк звернення до адміністративного суду із позовом не може обмежуватися шістьма місяцями, передбаченими ч. 2  ст. 99 КАС
Верховний Суд у складі колегії суддів об’єднаної палати Касаційного адміністративного суду нарешті вирішив, що строк оскарження нормативно-правового акту до адміністративного суду не обмежується 6 місяцями, якщо особа перебуває у правовідносинах, які ним регулюються.

Відповідний висновок викладено у постанові від 13 березня 2019 року у справі № 712/8985/17.

ВС зазначив, що факт порушення прав, свобод чи інтересів, у разі дії чинного нормативно-правового акту (у даному випадку – рішення про встановлення місцевих податків), може мати триваючий характер. Оскільки чинний нормативно-правовий акт може обумовлювати триваюче порушення суб’єктивних прав, свобод чи інтересів, то, відповідно, строк звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи слід розраховувати від усього часу чинності (тривалості дії) нормативно-правового акту.

Строк звернення до адміністративного суду з позовом про оскарження нормативно-правового акту обчислюється, зважаючи на таке

  • багаторазове застосування та триваюча дія (тривала чинність) нормативно-правового акту;
  • дійсність факту перебування суб’єкта у відносинах, які регулюються нормативно-правовим актом;
  • дата факту порушення прав, свобод, інтересів, тобто – коли саме особа (позивач) дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів;
  • чи є чинним нормативно-правовий акт, яким порушено права, свободи, інтереси особи (позивача);
  • чи перебуває особа (позивач) у правовідносинах, які регулюються нормативно-правовим актом і який оскаржується до адміністративного суду;
  • коли вступила особа (позивач) у правовідносинах, які регулюються нормативно-правовим актом і, коли з них вибула?

Позиція Касаційного адміністративного суду ВС наступна: за умови перебування особи (позивача) у правовідносинах, які регулюються нормативно-правовим актом і який оскаржується до адміністративного суду, строк звернення з позовом не може обмежуватися шістьма місяцями, передбаченими частиною другою статті 99 КАС України. У разі оскарження нормативно-правового акту строк такого оскарження буде вимірюватися усім часом чинності цього нормативно-правового акту.

 

Читайте статтю на тему:

 

 


Зареєструвати землю можна онлайн

19 березня набули чинності зміни до Порядку ведення Державного земельного кадастру, якими запроваджується онлайн-моніторинг усіх видів заяв, що опрацьовуються у Державному земельному кадастрі.

Фізичні та юридичні особи, які бажають зареєструвати земельну ділянку, отримали можливість подати заяву та необхідну документацію через розробника відповідної документації із землеустрою, тобто сертифікованого інженера-землевпорядника.

Такі документи подаються в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису сертифікованого інженера-землевпорядника.

Крім того, встановлено строк надання викопіювання з картографічної основи кадастру, кадастрової карти (плану) – три робочі дні з дня отримання заяви про надання відомостей з кадастру.

Інформацію про початок та хід реєстраційної процедури стосовно земельних ділянок можна отримати за допомогою сервісу SMS-Маяк Земля.

 

За матеріалами видання Ліга-Закон

 


У будівельних проектах можна передбачати світлодіодні світильники

З 28 лютого 2019 року діють нові ДБН В.2.5-28:2018 “Природне і штучне освітлення”, які унормовують використання світлодіодних світильників як освітлювальних приладів при проектуванні будівель.

 

 

 

 

Також передбачено використання фотолюмінісцентних покажчиків (знаків безпеки) у разі евакуації людей з приміщень.

Норми поширюються на проектування освітлення приміщень у житлових, цивільних, промислових будівлях і спорудах, на територіях промислових та сільськогосподарських підприємств, зовнішнього освітлення населених пунктів, у тому числі вулиць, доріг, парків, пляжів, фасадів будівель, прибудинкових територій, дитячих майданчиків тощо.

 

За матеріалами видання Ліга-Закон

 


Діють положення про податкову та митну служби
20 березня 2019 року набрала чинності постанова Кабміну від 6 березня 2019 року № 227, якою затверджено положення про Державну податкову та Державну митну служби.  

Рішення про реорганізацію ДФС шляхом поділу на податкову на митну служби прийнято Урядом наприкінці 2018 року.

 

 

 

Служби утворюються як центральні органи виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабміном через Міністра фінансів. ДПС та Держмитслужба є юридичними особами публічного права, мають печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в органах Казначейства і банках. Держмитслужба, крім того, ще й матиме власний прапор.

 

За матеріалами видання Ліга-Закон

 


Для забезпечення єдності судової практики суди мають враховувати останню позицію Великої Палати

У постанові Великої палати Верховного Суду від 30 січня 2019 року у справі № 755/10947/17  зазначено, незалежно від того, чи перераховані всі постанови, у яких викладено правову позицію, від якої відступила Велика Палата, суди під час вирішення тотожних спорів мають враховувати саме останню правову позицію Великої Палати.

 

 

 

Не можна застосовувати аналогічні висновки Верховного Суду України, викладені в його рішеннях, ухвалених за результатами розгляду інших судових справ, незалежно від того, чи перераховані у відповідній постанові Великої Палати всі рішення ВСУ, в яких викладено правову позицію, від якої відступила Велика Палата.

 

Читайте статтю на тему:


ТОП-10 книг для професійного розвитку

Читання залишається популярним та доступним інструментом самоосвіти як серед прогресивної частини суспільства, так і у бізнес-середовищі. Для когось це необхідність, комусь просто подобається таким чином проводити дозвілля. У будь-якому випадку читання є популярним і великі компанії з готовністю сприяють у цьому своїм співробітникам.

1. «Чорний Лебідь» Ніколас Талеб. Ключовий меседж – наче й не плануй майбутнє, станеться щось, до чого не був готовий. Як навчитися швидко орієнтуватися і підлаштовуватися під мінливу реальність? У чому полягає інтелектуальний обман? Де знаходиться передбачуваний парадокс? У книзі автор говорить про ці речі з легкістю і доступністю.


2. «Про що мріяти», Барбара Шер. Як зрозуміти, чого ти хочеш і як цього домогтися. Напевно, це питання хоч раз в житті кожна людина собі ставить. Книга допомагає розібратися у собі, своїх бажаннях та можливостях. Читається легко, запам’ятовується на довго.

3. «Вгору! Практичний підхід до кар’єрного росту», Інна Кузнецова. Цікаво написана книга про погляди на побудову кар’єри від жительки з пост-СРСР, яка зробила кар’єру в IBM, дійшовши до позиції віце-президента компанії. Багато ідей та думок у книзі, звичайно, не є одкровенням, але тим не менш читається добре.

4. «WOW-Виступ по-українськи. Ноу-хау сучасного оратора», Андрій Степура. Книга львівського бізнес-тренера, добре структурована і не містить великих обсягів «води», як це буває з багатьма набагато більш популярними бізнес-авторами. Також в ній застосовано дуже цікавий підхід – біля опису прийомів і рекомендацій на полях є QR-коди, через які на ґаджетів можна подивитися яскраві приклади виступів, які ілюструють написане.

5. «Проактивне мислення», Джон Міллер. Але книга не про це, а про те, як особиста відповідальність за своє життя, кар’єру, добробут може круто вас змінити. Набридло бути скиглієм та жертвою? Починайте з прочитання цієї книги і беріть все в свої руки. Ця цитата з книги повинна вас надихнути на це: «У людей одразу ж виникає багато думок про те, щоб вони хотіли змінити. І, знаєте, ніхто жодного разу не сказав: «Себе! Щоб наша компанія працювала ефективніше, я б змінив себе».

6. «Продавець взуття», Філ Найт. Книга про те, як народився і розвивався бренд Nike, розказана у невеликих історіях з життя компанії. Філ Найт – автор книги, творець компанії і один з найбагатших людей світу ділитися своїм досвідом. Важко уявити, що ще в юності він не міг собі дозволити купити кросівки Adidas. 50 років тому студент Орегонського університету та бігун на середні дистанції Філ Найт позичив у батька 50 баксів і почав перепродавати кросівки з Японії. Сьогодні річний обіг компанії Nike становить 30 мільярдів доларів.

7. «Доставка щастя», Тоні Шей. У книзі розповідається історія засновника компанії Zappos, який почав свій шлях у світ комерції в юному віці. Ідея створення компанії, яка б займалася продажем взуття в режимі онлайн, виникла випадково. Вся справа була в невдалій купівлі взуття генеральним директором корпорації, яка наштовхнула його на цю ідею. Книга містить багато реальних і повчальних історій з життя компанії, а також практичні поради та надихаючі настанови тим, хто тільки замислюється про свої майбутніх бізнес-звершеннях.

8. «Rework. Бізнес без забобонів». Девід Хайнемайер Хенссон і Джейсон Фрайд. Книга написана практиками. Джейсон Фрайд і Девід Хайнемайер Хенссон – вельми успішні інтернет-підприємці, що заснували легендарну 37signals. Компанію з 14 співробітників, продуктами якої користуються понад три мільйони людей у світі! Читається на одному диханні. Розсіює всі сумніви на далеких підступах. Надихає. Збиває з пантелику. Виводить із зони комфорту. І дає корисну практичну базу.

9. «Три чашки чаю», Грег Мортенсон і Девід Олівер Релін. Про альпініста-аматора, який почав будувати школи в Гімалаях. Цікаво, несподівано і дуже натхненно.

10. «Як влаштована економіка», Ха-Джун Чанг у цікавій і доступній формі пояснює, як в реальних умовах працює світова економіка. Чанг пропонує читачеві ідеї, які можна  знайти в підручниках з економіки, і робить це з глибоким знанням історії, дотепністю і легкою зневагою до традиційних економічних теорій.

Підбірку підгoтував: 

Олексій Яновський,

адвокат, юридичний консультант холдингу професійних послуг «Західна кoнсалтингoва група»

X