1. Умови для подання заяви:
1.1. Можуть подати тільки платники ЄП 1 і 2 групи, які не використовують працю найманих осіб.
1.2. Відпустка надається лише на цілий місяць (не менше, не більше, не ділиться на частини) з 1-ого по останнє число календарного місяця.
1.3. Відпустка дається лише один раз на рік і не накопичується (“згорає” за поточний рік).
1.4. Відкликати заяву після початку відпустки не можна.
1.5. Якщо ЄП вже сплачений наперед за календарний місяць перебування у відпустці в складі авансу за весь податковий період (квартал тощо), можна зарахувати в рахунок майбутніх платежів, але про це треба вказати в заяві.
1.6. ЄСВ за місяць відпустки сплачується.
1.7. Під час відпустки підприємцю не можна здійснювати будь-яку діяльність, яка прямим чи непрямим чином свідчить про підприємницьку діяльність:
– отримувати будь-який дохід (в т.ч. передоплата/післяплата за товар/послуги надані до/після відпустки).
– укладати договори, підписувати акти прийому-передачі послуг, виконаних робіт тощо.
1.8. “Податкових канікул” у зв’язку з введенням воєнного стану не передбачено. АЛЕ: штрафні санкції та пеня за порушення податкового законодавства, що зумовлені неможливістю виконання податкового обов’язку платника з огляду на військову агресію РФ (за несвоєчасне подання податкової звітності або інші санкції) та внаслідок застосування яких у платника виник податковий борг у зв’язку з їх несплатою, то такі санкції − податковий борг на підставі підпункту 101.2.4 пункту 101.2 ст. 101 ПКУ визнається безнадійним і буде списаний.
Строки подання:
Заява подається ДО настання відпустки, а не під час неї (лист ДФС від 28.08.2019 р. № 4017/6/99-99-13-02-03-15/ІПК). Це треба, щоб не порушувати терміни авансових платежів з єдиного податку. Заяву можна подати і в останній день місяця перед відпусткою.
Але на гарячій лінії ДПС сьогодні повідомили, що можна подавати заяву про відпустку на період з 01.03 по 31.03. у строк до 20.03. Тобто у цьому місяці можна подати заяву на відпустку, яка припадає на березень або квітень.
Заява подається за основним місцем обліку.
Спосіб подання:
– в електронній формі через Електронний кабінет (розділ “Листування з ДПС”) з використанням ЕЦП. Також слід дочекатися отримання електронної квитанції – підтвердження того, що заява була прийнята;
– самостійно у паперовій формі у органі ДПС.