fbpx
[get_banners]

Відшкодування за втрачений товар перевізником

In: Відео податкова тематика 25 Feb 2019 Tags: ,

Розглянемо ситуацію,  якщо ви відвантажили товар до покупця,  а він на жаль, їдучи з вашим посередником таки туди не доїхав.

Припускаємо що ви відвантажили товар до покупця який везе певна транспортна організація, яка відповідає за перевезення вантажу та несе всі зобов’язання по його доставці.

Сталось так, що вантаж нищиться в процесі його довезення і перевізник відшкодовує Вам збитки.

В залежності від умов договору, компанія може відшкодовувати саму вартість товару, який перевозила або/і/також може відшкодовувати додатково штрафні санкції та пеню за не доставку товару.

У вас як у бухгалтера  буде виникати запитання – а чи потрібно таку суму відшкодування оподатковувати ПДВ, чи нараховувати та чи виписувати податкову накладну?

Відповідь: так, звичайно – по сумі, яку вам транспортна компанія надасть як відшкодування за товар як вартість товару – ми нараховуємо ПДВ. По штрафних санкціях та пені, які не включаються до бази оподаткування ПДВ – ми не нараховуємо.

Тому, якщо Ваша транспортна компанія відшкодувала вам 2000 грн, з них 1000 грн. – це вартість самого товару, а 1000 грн. це штрафна санкція – (пеня за невиконання умов договору) то сума по ПДВ у вас буде нараховуватись лише на 1000 грн. тобто безпосередньо на відшкодування вартості самого товару.

Спікер Людмила Шахно – Директор ТОВ «Академія професійного бухгалтера», понад 20 років практики у сфері бухгалтерського обліку, аудиту та фінансів тренер тематичних тренінгів, CAP, СІРА, Судовий експерт (2014-2017рр)

Підписуйтесь на наш канал в YouTube

X