fbpx
[get_banners]

Продаж товару без документів коштує від 510 до 1020 гривень, – експерт (відео)

In: Академія професійного бухгалтера, Статті податкова тематика 30 Jun 2017 Tags:

Продаж товару без документів

коштує від 510 до 1020 гривень, – експерт (відео)

Мар'яна Кавин та Людмила Шахно

Якщо підприємець торгує товаром, але не має документів, які би підтверджували, де він його взяв, то підприємця оштрафують на 510 гривень, коли таке виявлять вперше, та на 1020 гривень, якщо порушника спіймають на цьому знову. Така норма прописана у 121-й статті Податкового кодексу України.

Про це, 31 травня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», повідомила  директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Мар’яна Кавин.

Крім того, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, настає адміністративна відповідальність. Стаття 164-1 «Порушення порядку подання декларації про доходи та ведення обліку доходів і витрат» передбачає накладення штрафу в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 50 до 136 гривень), а якщо повторно, то – накладення штрафу від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 136 гривень) .

– Власне, Податкову в цьому випадку більше цікавить не те, де підприємець взяв цей товар, а те, чи під час придбання були сплачені всі податки. Якщо податок не сплатив той, хто продав товар, то держава не матиме нічого проти, якщо цей податок сплатите ви. Також, якщо ви маєте право на податковий кредит, але не маєте первинних документів, то ви таке право втратите, –  пояснює експерт.

У Податковому кодексі України є кілька статей, які  вимагають від підприємця мати ці первинні документи і надавати їх на вимогу контролюючих органів. Але якщо податковий інспектор виявить такі факти, то ступінь покарання – сплата штрафу та додаткові податки – підприємець, може вирішити суд.

– Статті 325 та 328 Цивільного кодексу України говорять, що володіти товаром, на який немає документів, не є порушенням закону. Але краще ці первинні документи мати, – радить Мар’яна Кавин.

 

X