fbpx
[get_banners]

Держпраці готується до інспекційних відвідувань без попередження

In: Академія професійного бухгалтера, Статті податкова тематика 30 Jun 2017 Tags:

Держпраці готується

до інспекційних відвідувань без попередження

Інспеційні відвідування Держпраці

З 16 травня 2017 року припинені всі перевірки Державної служби України з питань праці. Підстава – постанова Кабміну від 26 квітня 2017 року №295 «Про здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю», яка набрала чинності 16 травня. 

Про це 14 червня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», повідомила директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Мар’яна Кавин.

За її словами, вищезгаданою постановою передбачено, що відтепер служба Держпраці буде робити інспекційні відвідування. Проте і ці відвідування наразі не відбуваються через те, що дотепер не оприлюднено форму посвідчення інспектора. Адже у пп. 2 п.14 «Порядку проведення держконтролю» зазначено, що під час проведення інспекційного відвідування об’єкт контролю має право не допускати до проведення інспекційного відвідування, у разі, якщо на офіційному веб-сайті Держпраці відсутні рішення про форми службового посвідчення інспектора праці, акту, довідки, припису, вимоги, перелік питань, що підлягають інспектуванню.

– Ті підприємства, які були у графіках перевірок Держпраці на 2017 рік, будуть перевірені. Але перевірятимуть не дотримання законодавства про працю, а буде перевірка з охорони праці в той час, коли ви є в тому графіку, – пояснює Мар’яна Кавин.

Що стосується інспекційного відвідування, то воно відбудеться без попередження.

– У проекті це звучить як страшилка. Тобто ви маєте надати інспекторові у будь-яку годину доби доступ до будь-якого приміщення. А також забезпечити робочим місцем цього інспектора або представника органів місцевої влади. Він має мати можливість поговорити з будь-яким працівником конфіденційно, – пояснює експерт, що таке інспекційне відвідування.

Одним з ахілесових питань для підприємств, на думку Мар’яни Кавин, буде нарахування суми відпускних.

– Посадовий оклад раніше був 1600 гривень, а став 3200. Збільшився рівно вдвічі. Отже – коефіцієнт двієчка. І якщо його не застосувати, то підприємець занижує суму відпускних, – застерігає вона. вКоли розпочнуться вищезгадані інспекційні відвідування, ще невідомо. Але 16 червня буде опублікований в офіційному урядовому виданні наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження форми та опису службового посвідчення інспектора праці».

X