fbpx
[get_banners]

Дайджест новин “Підприємництво і право” з 30.09.2019 по 07.10.2019

In: Дайджести новин законодавства і практики 08 Oct 2019 Tags: ,

Дайджест новин  “Підприємництво і право”

з  30.09.2019 по 07.10.2019

 

 

Надання послуг через ФОП можуть заборонити

Таку позицію озвучив Данило Гетманцев  в інтерв’ю «РБК-Україна».

Голова податкового комітету ВР вважає, що заборона фізичним особам-підприємцям надавати послуги дозволить зменшити використанням спрощеної системи оподаткування з метою мінімізації податків при виплаті заробітних плат в Україні, а як наслідок – ухилення від податків при виплаті зарплат через ФОП.

Також Д. Гетманцев зазначив: “Зрозуміло, що є нюанс з ухиленням від податків при виплаті зарплат через ФОП. Але якщо поєднати ці речі (підняття порогу максимального доходу для того, щоб мати право працювати на спрощеній системі оподаткування – ред.), щоб це не можна було використовувати ФОП при виплаті зарплат, наприклад, прибрати послуги, залишити тільки торгівлю і виробництво, то я не бачу проблем для держави в цьому».

 

За матеріалами веб-сайту «РБК-Україна»

 

Дивіться відео на тему:

 
 

В Україні збираються легалізувати криптовалюту

Як повідомляє веб-портал Ліга Закон, Міністерство цифрової трансформації має намір завести в Україну міжнародну платіжну систему PayPal і визначити правовий статус криптовалют. 

Про такі плани повідомив віце-прем’єр-міністр  Михайло Федоров на презентації Міністерства цифрової трансформації: «Ми зараз активно працюємо по PayPal. Розуміємо проблематику, розуміємо, чому раніше цього не виходило. Там є, насправді, великі проблеми, але ми дуже сподіваємося, що зможемо послати правильний сигнал і політично все-таки вирішити це питання, і PayPal запрацює».

Міністр зазначив, що визначення правового статусу криптовалюти допоможе легалізувати пов’язану з ними діяльність, таку, як покупка і продаж криптовалюти, а також їх видобування, і виведе гравців ринку з «сірої» зони, що виступить стимулом для додаткових надходжень до бюджету від сплати податків.

Основна мета легалізації криптовалюти, на думку М. Федорова, – нові трейдери, на яких держава може заробити, а ще – переклад реєстрів на блокчейн, щоб надійно їх захистити.

 

За матеріалами порталу Ліга Закон

 


Оприлюднено нові рахунки для сплати ЄСВ 

 З 01 жовтня 2019 року почали діяти нові рахунки для зарахування податків та зборів до бюджетів, а також ЄСВ на небюджетні рахунки за стандартом IBAN.

Ознайомитись з новими реквізитами рахунків можна на офіційних веб-сайтах територіальних органів ДПС у областях.

Звертаємо увагу, що рахунки для зарахування ЄСВ відкривають на ім’я органів доходів і зборів. Тому у полях “Отримувач” і “Код отримувача” платіжки під час сплати ЄСВ потрібно зазначати уже найменування органу ДПС (а не ДФС, оскільки ДФС наразі перебуває у стані ліквідації) та його код ЄДРПОУ.

Раніше Державна казначейська служба повідомила, що граничний термін використання існуючих рахунків по зарахуванню ЄСВ – 31.10.2019 року.

 

Крім цього, Державне казначейство у м. Києві та регіональні органи ДПС інформують, що рахунки 3719, відкриті на ім’я Головних управлінь ДФС, в кінці операційного дня 30.09.2019 року були заблоковані та 01.10.2019 закриті. Кошти, що надійдуть на рахунки, відкриті на ім’я органів ДФС, будуть повернуті платникам.

Тому ЄСВ із сум зарплати, що виплачується із 01 жовтня та подальшому треба сплачувати на нові реквізити рахунків ЄСВ, які уже відкрито для нових органів ДПС.

 

За матеріалами порталу Ліга Закон

 


Дату переходу на IBAN відтерміновано до 12 січня 2020 року

26 вересня 2019 року Нацбанк прийняв постанову, якою відтермінував термін здійснення розрахунків за міжнародним стандартом IBAN.

Нагадуємо, що в Україні запроваджується міжнародний номер банківського рахунку за стандартом IBAN. Банки з 05 серпня відкривають клієнтам нові рахунки тільки за стандартом IBAN, а діючі рахунки поступово (до 31 жовтня 2019 року) змінюють відповідно до вимог міжнародного стандарту.

НБУ повідомив, що станом на 01 жовтня 2019 року кількість початкових платежів за стандартом IBAN в системі електронних платежів складає 61% від загальної кількості здійснених платежів. В той же час, у зв’язку зі зверненням Державного казначейства для забезпечення виконання бюджетних програм в повному обсязі, регулятор прийняв рішення про продовженні до 12 січня 2020 року можливості заповнення пари реквізитів в документах на переказ коштів.

Це означає, що до 12 січня 2020 року включно банки прийматимуть до виконання документи на переказ коштів, в яких заповнені або пара реквізитів “Код банку” і “Рахунок”, або рахунок за стандартом IBAN, а з 13 січня 2020 року – тільки рахунок за стандартом IBAN.

 

Постанова Національного банку України  від 26 вересня 2019 року №118 “Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 28 грудня 2018 року № 162”

 


Прийнято зміни у сфері ліцензування

02 жовтня 2019 року Верховна Рада прийняла Закон, який вносить зміни у порядок ліцензування господарської діяльності.

Зокрема, документ передбачає такі зміни:

  1. Розширено перелік підстав для анулювання ліцензії, серед яких:
  • визнання недієздатним, обмеження в дієздатності, визнання безвісно відсутнім, оголошення померлим ліцензіата;
  • наявність акту про неусунення ліцензіатом протягом строку зупинення дії ліцензії порушень, що були підставою для її зупинення.

Також закон скасовує таку підставу для анулювання ліцензії як несплата плати ліцензіатом за видачу ліцензії.

  1. Введено санкцію у формі зупинення дії ліцензії (в повному обсязі або частково),  а також встановлено порядок відновлення дії ліцензії.

На думку  авторів законопроекту, зупинення дії ліцензії може бути більш ефективним заходом впливу, ніж анулювання ліцензії, оскільки його дія спрямована на недопущення вчинення ліцензіатом подальших порушень, має профілактичний характер та позбавляє ліцензіата права на провадження виду господарської діяльності лише протягом певного строку.

  1. Встановлено нову підставу для залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду, а саме – наявність інформації про здійснення над суб’єктом господарювання контролю резидентами держав, що здійснюють збройну агресію проти України.
  2. У разі повторної подачі документів до заяви про отримання ліцензії не потрібно додавати подані раніше додатки. В такому разі додаються лише ті підтвердні документи, які стали підставою для прийняття рішення про залишення заяви без розгляду, за умови, що попередньо подані документи, що знаходяться у ліцензійній справі, на цей момент зберегли свою актуальність.
  3. Розширено повноваження органів ліцензування. Відтепер Держказначейство надає органам ліцензування доступ до інформації щодо внесення ліцензіатами плати за видачу ліцензій.
  4. Доповнено  ліцензійні умови у вигляді встановлення обов’язку включення до ліцензійних умов положень щодо доступності місць провадження господарської діяльності для маломобільних груп населення.

Закон набуде чинності через 2 місяці з дня його опублікування, крім деяких змін, що вносяться до Закону «Про рекламу», які набудуть чинності через 6 місяців з дня його опублікування.

 

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності» (проект № 1060 від 29.08.2019 року)

 

Читайте статтю на тему:

 

Іноземці зможуть вести бізнес в Україні, перебуваючи за кордоном

Уряд планує спростити ведення іноземцями бізнесу в Україні.

Зокрема Міністерство цифрової трансформації планує реалізувати проект «Електронне резидентство», що дозволяє іноземним бізнесменам вести бізнес в Україні, не приїжджаючи в Україну. 

Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров: «У нас вже є робоча група, готовий указ президента, є підготовлений законопроект, ми активно працюємо над цим. Ми хочемо, щоб в Україні було зручно відкрити компанію, відкрити рахунок в банку, не приїжджаючи в нашу країну – отримати ID-картку в посольстві, і щоб була можливість вести тут бізнес».

 

За матеріалами порталу Ліга Закон

 


Оренда державного та комунального майна стане можливою на підставі електронного аукціону 

Верховна Рада 03 жовтня 2019 року прийняла закон, який вносить зміни в  процедуру надання в оренду державного та комунального майна. 

Документ, зокрема, передбачає:

  1. спрощення процедури передачі в оренду об’єктів державної та комунальної власності – на зміну конкурсу прийде продаж права оренди на електронному аукціоні у електронній торговій системі (ЕТС);
  2. утворення двох переліків:
  • перелік 1 типу (до нього включаються об’єкти, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду на аукціоні);
  • перелік 2 типу (до нього включаються об’єкти, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду без проведення аукціону);
  1. процедура передачі в оренду державного та комунального майна, яка включає такі етапи:
  • прийняття рішення щодо можливості передачі майна в оренду;
  • внесення інформації про потенційний об’єкт оренди до електронної торгової системи;
  • прийняття рішення про включення потенційного об’єкта оренди до одного з переліків;
  • опублікування інформації про потенційний об’єкт оренди, щодо якого прийнято рішення про включення до одного з переліків, в електронній торговій системі;
  • розміщення в електронній торговій системі оголошення про передачу майна в оренду;
  • проведення аукціону на право оренди майна або передача об’єкта в оренду без проведення аукціону, укладання та публікація в електронній торговій системі договору оренди;
  1. порядок (суб’єктний склад та підстави) передачі в оренду майна без проведення аукціону;
  2. випадки, коли фізичні та юридичні особи не можуть бути орендарями державного та комунального майна;
  3. врегульовано відносини суборенди державного та комунального майна.

При цьому, Закон не регулює концесію державного та комунального майна.

Закон вводиться в дію з 01 лютого 2020 року, крім положень, які стосуються внесення (включення) та опублікування інформації в ЕТС, подання заяв, в тому числі заяв на оренду в ЕТС, опублікування в ЕТС Переліків, договорів оренди, укладених без проведення аукціону, змін і доповнень до договорів оренди, які вводяться в дію з 01 жовтня 2020 року.

 

 Закон України “Про оренду державного та комунального майна” (законопроект № 1055-1 від 06.09.2019 року)

 

Підбірку підгoтувала: 

Ольга Кісіль

представник з юридичних послуг Адвокатського бюро “Яновський і партнери”, юрист

X