fbpx
[get_banners]

Дайджест новин Підприємництво і право з 03.06.2019 по 10.06.2019

In: Дайджести новин законодавства і практики 10 Jun 2019 Tags: ,

Дайджест новин Підприємництво і право

з 03.06.2019 о 10.06.2019

 

Законодавство України у сфері технічного регулювання гармонізовано з вимогами ЄС

6 червня 2019 року Верховною Радою України прийнято Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання” (законопроект №10183). Згодом почнеться офіційна процедура оцінки готовності України до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції. Закон прийнято з метою адаптації національного законодавства в частині технічних регламентів та оцінки відповідності до законодавства Європейського Союзу.

Очікується, що ухвалений ВРУ Закон не лише гармонізує національне законодавство у частині технічних регламентів та оцінки відповідності з законодавством Європейського Союзу, але й справить позитивний ефект на бізнес-середовище в Україні.

 

 

За матеріалами видання Ліга-Закон

 


В Україні з 2022 року можуть відновити обов’язковий техогляд легкових авто

На громадське обговорення винесено проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері безпеки колісних транспортних засобів відповідно до вимог Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та    Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами з іншого боку”.

Зокрема, законопроектом пропонується з 1 січня 2022 року ввести обов’язкову перевірку на придатність до експлуатації транспортних засобів, призначених для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння не більше ніж дев’ять із місцем водія включно, що використовуються для забезпечення потреб, не пов’язаних із підприємницькою та/або господарською діяльністю.

Очікується, що ухвалення Верховною Радою України запропонованого законопроекту підвищить рівень безпеки транспортних пасажирських перевезень в Україні.

 

За матеріалами видання Ліга-Закон

 

Читайте статтю на тему:

Автомобіль та паливо до нього – спосіб пересування чи… головний біль?


В Україні посилено контроль за готівковими розрахунками – змінилися правила зняття готівки в банках

Набули чинності зміни до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні (затвердженої постановою Правління НБУ від 25.09.2018 року №103), затверджені постановою Правління НБУ від 18.04.2019 року №62, щодо посилення контролю за готівковими розрахунками.

Відтепер банк зобов’язаний, з урахуванням ризик-орієнтованого підходу, вивчити клієнтів – суб’єктів господарювання, які отримують готівку, а також отримати підтвердні документи, на підставі яких здійснюються готівкові розрахунки (закупівельні акт, відомість; податковий розрахунок сум доходу; договори поставки, транспортування, зберігання; інші звітні документи).

Експертним середовищем зазначені зміни до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні оцінюються позитивно, оскільки очікується, що  нормативні нововведення підвищать рівень безпеки у банківському секторі України, що покликано у перспективі справити позитивний ефект на національний бізнес.

 

За матеріалами видання Ліга-Закон

 

Дивіться відео на тему:

 

ТРЦ зобов’яжуть встановлювати безпечне скло

З 01 вересня 2019 року набувають чинності зміни до Державних будівельних норм (ДБН) “Підприємства торгівлі”, відповідно яких при будівництві нових або реконструкції існуючих торгових і торгово-розважальних центрів, супермаркетів та інших магазинів для влаштування прозорих дверей повинно використовуватися тільки травмобезпечне або армоване скло.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України, що ініціювало зазначені зміни, вважає, що впровадження нових ДБН:

 

  • підвищить безпеку людей;
  • зменшить вірогідність поранень і травм у разі розбиття скла.

Як зазначають у Мінрегіонбуді, безпечне скло зазвичай виробляється шляхом комбінування звичайного скла з іншими матеріалами, наприклад, пластиком, або піддається спеціальній обробці. Армоване скло краще протистоїть ударам і корозіям, адже має всередині сітку, виконану із металевого дроту. Цей матеріал відрізняється підвищеною міцністю. Головна властивість безпечного скла — воно не розсипається у разі розбиття, тим самим мінімізує поранення та інші травми людей навколо.

Очікується, що впровадження оновлених ДБН “Підприємства торгівлі” сприятиме як підвищенню рівня захисту прав споживачів, так і сприятиме формуванню в очах громадськості та клієнтів позитивного іміджу бізнес-суб’єктів, що є операторами торгових і торгово-розважальних центрів, супермаркетів та інших магазинів.

 

За матеріалами видання Ліга-Закон

Читайте статтю на тему:

 

У пунктах пропуску через держкордон фіксуватимуть біометричні дані іноземців

З 04 червня 2019 року набув чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України від 24.04.2019 року №310 “Про затвердження Порядку фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства під час прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон та у контрольних пунктах в’їзду-виїзду, а також здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення”.

Відповідно до вказаного Порядку фіксація біометричних даних здійснюватиметься під час прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон, контрольних пунктах в’їзду-виїзду та під час адміністративного затримання органами (підрозділами) охорони державного кордону.

Зафіксовані біометричні дані вноситимуть до відомчої інформаційної системи. Строк зберігання зафіксованих біометричних даних становитиме 75 років. Після закінчення строку зберігання таких даних їх видалятимуть автоматично з відомчої інформаційної системи.

Фіксацію у пунктах пропуску через державний кордон проводитимуть на лінії паспортного контролю; у транспортних засобах закордонного прямування, місцях їх стоянки; у службових приміщеннях Держприкордонслужби. Її проводитимуть під час першого в’їзду іноземців в Україну та проходження прикордонного контролю в пунктах пропуску. Фіксація передбачає сканування службовими особами на першій лінії контролю відбитків усіх пальців правої або лівої руки.

Якщо в іноземця наявні біологічні особливості (ушкодження, вроджені вади тощо), які не дозволяють зафіксувати біометричні дані, пропускатимуть через державний кордон цих осіб без фіксації таких даних. Про це складається відповідний акт, який затверджується начальником органу охорони державного кордону.

Якщо іноземець відмовлятиметься надати свої біометричні дані для їх фіксації, рішення щодо його пропуску через державний кордон приймається на другій лінії контролю відповідно до вимог законодавства України.

Верифікація іноземців, біометричні дані яких було зафіксовано, здійснюватиметься через сканування відбитків від одного до п’яти пальців правої або лівої руки.

Якщо буде встановлено, що біометричні дані іноземців не збігаються із зафіксованими біометричними даними або збігаються з біометричними даними іншої особи, ідентифікація та верифікація таких іноземців проводитиметься під час контролю на другій лінії.

Фіксацію біометричних даних іноземців під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюватимуть шляхом сканування усіх пальців обох рук іноземців, затриманих в адміністративному порядку органами (підрозділами) охорони державного кордону. Таку фіксацію проводитиме службова особа, яка затримала іноземця в адміністративному порядку, про що склала протокол про адміністративне затримання.

Фіксацію біометричних даних іноземців під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення проводитимуть у службових приміщеннях Держприкордонслужби; у спеціальних приміщеннях; пунктах тимчасового тримання; місці складання протоколу про адміністративне затримання. Ідентифікацію (верифікацію) іноземців, біометричні дані яких було зафіксовано, здійснюватимуть шляхом сканування відбитків від одного до п’яти пальців правої або лівої руки.

Очікується, що впровадження вищезазначеного Порядку посилить контроль за перетином державного контролю іноземцями та їх перебуванням на території України,  проте може створити додаткові бар’єри для ведення транскордонного бізнесу.

 

За матеріалами видання Ліга-Закон

 


Національний банк зберіг облікову ставку на рівні 17,5 % річних

Національний банк України прийняв рішення щодо залишення  розміру облікової ставки без змін — на рівні 17,5 % річних. Це необхідно для убезпечення від інфляційних ризиків, які посилилися з моменту ухвалення попереднього рішення НБУ у квітні, та досягнення цілі 5 % у наступному році.

Збереження облікової ставки на рівні 17,5 % схвалено рішенням Правління Нацбанку від 06 червня 2019 року № 392-рш “Про розмір облікової ставки”.

Правління Національного банку припускає, що цикл пом’якшення монетарної політики може продовжитися за умови послаблення інфляційних ризиків та стійкого покращення інфляційних очікувань.

Наступне засідання Правління Національного банку України з питань монетарної політики відбудеться 18 липня 2019 року.

Діюча облікову ставка 17,5 % річних діє з 26 квітня 2019 року.  

Експертним середовищем очікується, що збереження облікової ставки на попередньому рівні — 17,5% матиме позитивний ефект на національне бізнес-середовище.

 

За матеріалами видання Ліга-Закон

 

Підбірку підгoтував: 

Тарас Бандирський

представник з юридичних послуг Адвокатського бюро “Яновський і партнери”, юрист

X