fbpx
[get_banners]

Дайджест новин Підприємництво і право з 01.04.2019 по 08.04.2019

In: Дайджести новин законодавства і практики 08 Apr 2019 Tags: ,

Підприємництво і право

за період 01.04.2019 по 08.04.2019

В Україні може з’явитися Січеславська область

2 квітня 2019 року Конституційний Суд України надав висновок щодо відповідності вимогам статей 157 і 158 Конституції законопроекту №9310-1 щодо перейменування Дніпропетровської області. Таким чином, Конституційний Суд схвалив перейменування Дніпропетровської області у Січеславську.

Відповідно до висновку №2-в/2019 Верховній Раді України дозволено внести зміни до частини другої статті 133 Конституції, замінивши слово “Дніпропетровська” на “Січеславська” (йдеться про перейменування зазначеної області).

За матеріалами видання Ліга-Закон


Експортне мито на металобрухт підвищено та подовжено

5 квітня набув чинності Закон України №2700-VIII “Про внесення змін до розділу ІІ “Прикінцеві та перехідні положення “ Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку”.

Законом подовжено використання завищених ставок експортного мита на брухт чорних металів, а розмір самої ставки підвищено. До 15 вересня 2021 року ставки вивізного (експортного) мита на товари, зазначені в пункті 1 Закону “Про вивізне (експортне) мито на відходи та брухт чорних металів”, становлять 58 євро за 1 тонну. До набуття чинності змінами до вересня 2019 року мала застосовуватись ставка 42 євро за тонну.

За матеріалами видання Ліга-Закон


Іноземним компаніям дозволено відкривати рахунки в банках України

04 квітня 2019 року вступила у дію нова редакція Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів (у редакції постанови Правління Національного банку України від 01 квітня 2019 року № 56).

Відтепер юридичним особам – нерезидентам, у тому числі іноземним інвестиційним фондам та компаніям з управління активами, що діють від імені таких інвестиційних фондів, дозволено відкривати рахунки. Крім того, клієнти банків під час відкриття рахунків не мають подавати картку зі зразками підписів. Розпорядження рахунком здійснюється на підставі переліку осіб, які відповідно до законодавства мають на це право. Діючі рахунки не закриватимуться через зміну найменування юридичної особи. Нова редакція не встановлює режимів рахунків клієнтів (тобто обмежень стосовно проведення операцій з рахунками), а лише визначає деякі особливості здійснення операцій за рахунками окремих клієнтів.

За матеріалами видання Ліга-Закон


Запроваджено механізм виявлення банками серед юридичних осіб — нерезидентів “компаній-оболонок”

З 04 квітня 2019 року вступили у силу зміни до Положення “Про здійснення банками фінансового моніторингу”, затверджені постановою Правління Національного банку України №58 від 02.04.2019 року.

Вказаними змінами до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу визначено поняття “компанії-оболонки”, це – юридична особа-нерезидент, яка не здійснює фактичної господарської діяльності в країні реєстрації (відсутні достатні активи та/або працівники для здійснення відповідного виду господарської діяльності) та/або структура власності якої не дозволяє встановити реальних кінцевих бенефіціарних власників (контролерів). Також змінами до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу встановлено процедуру аналізу інформації та документів для їх виявлення і визначено дії банку в разі підтвердження того, що клієнт є компанією-оболонкою або відмови клієнта надати документи, або якщо наданої інформації недостатньо для аналізу. Ці вимоги не поширюються на прозорі холдингові компанії або їх корпоративні підприємства, кінцеві бенефіціари яких відомі, а характер господарської діяльності є зрозумілим.

За матеріалами видання Ліга-Закон

Читайте статтю на тему:

Затверджена екологічна стратегія України до 2030 року

Відповідно до Закону України №2697-VIII “Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року”, що набрав чинності, з 01 січня 2020 року вводиться в дію нова стратегія (основні засади) державної екологічної політики України до 2030 року.

Стратегією визначено 5 стратегічних екологічних цілей, якими передбачено: збалансоване лісоуправління; реформування системи платежів за спеціальне використання природних ресурсів; заборону використання диких тварин у цирках; запровадження системи зелених закупівель; розвиток інфраструктури управління відходами; обмеження використання окремих виробів з пластику у харчовій промисловості; посилення відповідальності за шкоду, заподіяну довкіллю.

За матеріалами видання Ліга-Закон


Оновлено правила обліку в органах поліції заяв про злочини та інші події

Набув чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України №100 від 08 лютого 2019 року, яким оновлено порядок ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події.

Відповідно до оновленого порядку органи поліції дізнаватимуться про кримінальні правопорушення та інші події через:

    • заяви (повідомлення) осіб, які надходять до органу (підрозділу) поліції, особи, уповноваженої на здійснення досудового розслідування, або службової особи, уповноваженої на прийняття та реєстрацію заяв (повідомлень);
    • самостійно виявлені слідчим або іншою посадовою особою органу поліції з будь-якого джерела обставини кримінального правопорушення;
  • повідомлення осіб, які затримали підозрювану особу під час учинення або замаху на вчинення кримінального правопорушення чи безпосередньо після вчинення кримінального правопорушення, чи під час безперервного переслідування особи, яка підозрюється в його вчиненні;

В поліційних відділках мають розміщуватися пам’ятки щодо порядку ведення єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення.

Усні і письмові заяви і повідомлення незалежно від місця і часу їх учинення, повноти отриманих даних, особи заявника приймають цілодобово, безперервно та невідкладно.

Усні заяви поліцейський вносить до протоколу прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію. Заяви, отримані під час особистого звернення реєструються.

Заявника мають попередити про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, передбачену статтею 383 Кримінального кодексу.

Уповноважена службова особа на лицьовому боці письмових заяв (повідомлень), протоколів прийняття заяв, рапортів поліцейських проставляє штамп реєстрації.

Заява (повідомлення), що надходить за телефоном “102”, реєструється в системі з автоматичним присвоєнням порядкових номерів єдиного обліку.

Поліцейський незалежно від місця свого перебування в разі виявлення або отримання інформації про кримінальне правопорушення та іншу подію чи звернення до нього громадян із заявою невідкладно повідомляє про це на “102” і зобов’язаний ужити заходів щодо запобігання правопорушенню, його припинення, рятування людей, надання допомоги особам, які її потребують, установлення і затримання осіб, які вчинили правопорушення, та охорони місця події.

Поліцейський у разі самостійного виявлення з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про кримінальне правопорушення, невідкладно, але не пізніше 24 годин рапортом доповідає про це керівникові органу (підрозділу) поліції або особі, яка виконує його обов’язки.

Відомості до ЄРДР мають бути внесені не пізніше 24 годин з моменту реєстрації.

За матеріалами видання Ліга-Закон

Читайте статтю на тему:

Підбірку підгoтував: 

Тарас Бандирський

представник з юридичних послуг Адвокатського бюро “Яновський і партнери”, юрист

X