fbpx
[get_banners]

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики за періoд з 20.03.2017 пo 26.03.2017 РУБРИКА “ПІДПРИЄМНИЦТВO І ПРАВO”

In: Дайджести новин законодавства і практики 27 Mar 2017 Tags: , , , ,

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики

за періoд з 20.03.2017 пo 26.03.2017

РУБРИКА “ПІДПРИЄМНИЦТВO І ПРАВO”

 

Щодо використання печаток у господарській діяльності

Виключено законодавчі вимоги щодо обов’язкового використання печаток (незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання), необхідності використання печаток у взаємовідносинах суб’єктів господарювання з держорганами, а також про можливості визнання документа недійсним (неукладеним, недосконалим) у зв’язку з відсутністю відбитка печатки.

Також встановлено адмінвідповідальність у вигляді штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за вимогу посадової особи про наявність відбитка печатки підприємства на документі, який подається до органу державної влади або орган місцевого самоврядування.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними – особами підприємцями» прийнятий на засіданні ВРУ 23 березня.

Проект Закону України від 10.03.2016 року № 4194 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями»

Змінилися правила придбання акцій АТ

Відповідно до змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах, які були прийняті ВРУ 23 березня вводиться механізм умовного використання рахунку, який дасть можливість вдосконалити розрахунок за придбані акції.

Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку надано право контролю за виконанням учасниками ринку вимог спеціальних процедур, встановлених статтею 65 Закону «Про акціонерні товариства», і право застосування заходів впливу до учасників, які не виконують зазначені процедури.

Також необхідно буде розкривати інформацію про зміну власників акцій, яким належить 5 і більше відсотків простих акцій публічного АТ, про придбання особою пакета акцій в розмірі 50 і більше відсотків або 75 і більше відсотків або 95 і більше відсотків АТ, а також інформацію про таких власників акцій.

По-новому врегульовано механізм придбання акцій приватного АТ внаслідок придбаного контрольного пакета акцій, зокрема врегульовано:

– придбання акцій публічного АТ за результатами придбання контрольного пакета акцій або значного контрольного пакета акцій;

– обов’язковий продаж простих акцій акціонерами на вимогу особи (осіб, що діють спільно), яка є власником 95 і більше відсотків простих акцій;

– обов’язкове придбання власниками 95 і більше відсотків простих акцій АТ акцій на вимогу акціонерів;

– наслідки недотримання вимог щодо виконання обов’язків власником контрольного пакета акцій або значного контрольного пакета акцій або пакета акцій в розмірі 95 і більше відсотків акцій товариства;

– особливості придбання контрольного і домінуючого контрольного пакетів акцій в приватних АТ.

Крім того, передбачено внесення змін до низки законів з метою комплексного врегулювання механізмів придбання акцій товариства за результатом придбання певного пакету акцій.

Проект Закону України від 28.04.2016 року № 2302а-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах»

Акціонери зможуть вирішувати спірні ситуації за допомогою корпоративних договорів

Регламентовано питання укладення акціонерами АТ і учасниками (засновниками) ТОВ договорів з метою спільної реалізації їх прав.

У законодавство вводяться норми про укладення корпоративних договорів – договорів про реалізацію прав учасників (засновників) товариства з обмеженою відповідальністю і договорів між акціонерами.

Крім того, вводиться обов’язок розкриття інформації про факт укладення договору між акціонерами.

Також з метою виконання зобов’язань, що виникають з договору між акціонерами, сторона, яку представляють, може вказати в довіреності, виданої своєму представнику, про те, що ця довіреність не може бути скасована до закінчення строку довіреності або може бути скасована тільки в випадках, передбачених в довіреності (безвідклична довіреність), або після припинення зобов’язання, для виконання якого вона видана. Безвідклична довіреність підлягає нотаріальному посвідченню.

Встановлюється також, що рішення про укладення договору між акціонерами або корпоративного договору, стороною якого є держава, яка володіє акціями (часткою) від 25% їх статутного капіталу, приймається відповідним суб’єктом управління державної власності. У разі, якщо таким суб’єктом управління державної власності є господарське товариство, рішення приймається її наглядовою радою або вищим органом управління.

Рішення про укладення договору, стороною якого є господарське товариство, частка держави в якому становить 100% і яке володіє від 25 % його статутного капіталу, приймається наглядовою радою такого господарського товариства або вищим органом управління господарського товариства, частка держави в якому становить 100%.

Проект Закону України від 19.04.2016 року № 4470 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів»

Змінено порядок ввезення готівки в Україну

Резиденти можуть ввозити в Україну готівкові кошти в сумі, що перевищує 10 тис. євро, за умови повного письмового декларування та надання документів, що підтверджують джерело походження грошей. До них відносяться документи про зняття готівкових коштів з рахунків в банках або фінансових установах, а також квитанція про вчинення валютно-обмінної операції, якщо така операція мала місце.

Підтверджуючі документи повинні бути виключно на ту суму, яка в еквіваленті перевищує 10 тис. євро.

Співробітники дипломатичної служби України, які повертаються з тривалого відрядження, можуть ввозити суму понад 10 тис. євро на підставі довідки закордонної дипломатичної установи України про суму виплачених готівки, підписаної керівником і фахівцем з фінансових питань такої установи і скріпленим печаткою.

Термін дії документів, що підтверджують джерело походження коштів, становить 90 календарних днів з дня їх видачі.

Зміни до Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України внесено постановою НБУ від 21 березня 2017 року № 24.

Постанова Правління НБУ від 21.03.2017 року № 24 «Про внесення зміни до Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України»

В Україні вводяться електронні трудові книжки

Пенсійний фонд анонсував введення електронних трудових книжок. Зараз сервіс знаходиться в розробці, пілотний запуск готується до осені 2017 року.

Крім того, чиновники планують повністю закінчити оцифровку паперових відомостей. У Пенсійному фонді відзначають, що це дозволить пенсіонерам звертатися до органів соцзахисту незалежно від місця реєстрації.

Електронну трудову книжку мають намір інтегрувати з Реєстром застрахованих осіб. Для того щоб Реєстр повністю замінив паперову трудову книжку, в нього внесуть дані про посади працівника.

Паперові трудові книжки потрібно буде зберегти особам, у яких трудовий стаж почався до 2000 року, щоб мати можливість підтвердити тривалість роботи.

Офіційний портал Чернівецької ОДА, рубрика «Новини», підрубрика «Найближчим часом Пенсійний фонду України запровадить електронні трудові книжки» від 24.03.2017 ркоу

Позапланову перевірку може ініціювати суд

До Головного управління Держпраці у Львівській області надійшла ухвала Яворівського районного суду в межах кримінального провадження за статтею 172 Кримінального кодексу України про призначення позапланової перевірки на ТзОВ «Еней» щодо додержання трудового законодавства, зокрема оформлення трудових відносин.

На виконання рішення суду інспектори ГУ Держпраці у Львівській області  спільно з оперуповноваженими Яворівського відділу поліції  відвідали ТзОВ «Еней» з метою проведення перевірки. Однак керівництво товариства відмовило у допуску до перевірки. Відтак 16 березня ГУ Держпраці у Львівській області відповідно до ст. 265 КЗпП за недопущення до проведення перевірки з питань оформлення трудових відносин було винесено постанову про застосування штрафної санкції у стократному розмірі мінімальної заробітної плати — 320 тисяч гривень.

За інформацією Управління Держпраці в Львівській області

Підбірку підгoтувала: 

Віктoрія Пoлянська, юрист кoмпанії «Західна кoнсалтингoва група»

X