fbpx
[get_banners]

Блокування податкових накладних з 1 липня можна оскаржувати в суді

In: Академія професійного бухгалтера, Статті податкова тематика 29 Jun 2017 Tags:

Блокування податкових накладних  з 1 липня можна оскаржувати в суді

Людмила Шахно

За кілька днів, а саме – 1 липня в Україні вступить в дію наказ Мінфіну №567 від 13.06.2017 і розпочнеться блокування або, іншими словами, призупинення реєстрацій податкових накладних.

Про це, 27 червня, розповіла під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», лектор компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

– Якщо уважно прочитати цей наказ, то робимо висновки, що багатьох наших бухгалтерів та платників ПДВ це би не мало зачепити.

Блокуватимуть тільки реально ризикові операції, – каже вона.

Нагадаємо, кого не будуть блокувати.

1. Якщо накладна реєструється на покупця-особу не платника ПДВ. 
2. Якщо обсяг постачання у поточному місяці становить менше 500 тисяч гривень без ПДВ та керівник, посадова особа такого платника, займає аналогічну посаду менше, ніж у чотирьох платників податків. 
3. Якщо загальна сума сплачених у 2016 році на позабюджетні рахунки до ПФ та ФЗДСС сум ЄСВ і до зведеного бюджету податків та зборів платником податків становить не більше 5 млн грн.

Але, навіть якщо податкову накладну заблокують, то підприємець матиме можливість оскаржувати такі дії податківців.

– Спочатку ви надасте контролюючим органам додаткові документи. Вони проаналізують і все ж відмовлять в реєстрації податкової накладної. І лише ця відмова є підставою, щоби піти в суд і оскаржувати дії фіскалів, – пояснює фахівець.

 

X