З 1 вересня розмір мінімальної заробітної плати збільшено. Відтепер вона становить:
– у місячному розмірі 5000 грн замість 4 723 грн.;
– у погодинному розмірі 29.20 грн із 28,31 грн .
Підписатись на канал YouTube канал
Такі зміни встановлюються з набранням чинності Законом про внесення змін до Закону “Про Державний бюджет України на 2020 рік” Натомість розмір прожиткового мінімуму залишається незмінним.
Зауважимо, що підвищення розміру мінімальної зарплати призведе до зміни розміру інших показників. Зокрема, підвищаться: Розмір мінімального окладу.
Підприємствам, у яких мінімальний оклад працівників дорівнює розміру мінімальної зарплати, потрібно підвищити мінімальний оклад таких працівників з 01.09.2020 року до 5000 грн.; мінімальний розмір ЄСВ з заробітної плати та доходів ФОП, самозайнятих осіб та членів фермерського господарства.
Розмір мінімального страхового внеску ЄСВ в місяць дорівнює 22% від мінімальної зарплати.
Отже, з 01.09.2020 року він становитиме 1100 грн, замість 1039,06 грн; максимальний розмір ЄСВ, який дорівнює 22% від 15 розмірів мінімальної зарплати.
Тобто, з 01.09.2020 року максимальний ЄСВ становить 16 500 грн, замість 15 585,90 грн.; мінімальний розмір статутного капіталу акціонерного товариства, який становить 1 250 мінімальних зарплат, виходячи із ставки мінімальної зарплати, що діє на момент створення (реєстрації) акціонерного товариства.
Також зростуть штрафи за порушення законодавства про працю. Зокрема, юрособи та ФОП, котрі використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі вчинення порушень законодавства про працю, які передбачені КЗпП.
Розмір таких штрафів визначають кратно розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення. Тому під час застосування штрафу із 1 вересня 2020 року за порушення законодавства про працю братимуть до уваги розмір мінімальної зарплати 5000 грн.
Проте є показники, які залежать від мінімальної зарплати станом на 1 січня поточного року, і вони залишаються незмінними. Зокрема, до таких показників належить:
- розмір податкової соціальної пільги;
- граничний розмір зарплати, до якої застосовується податкова соціальна пільга;
- граничні норми добових на відрядження;
- розмір єдиного податку для платників єдиного податку 1 і 2 групи.
- плата за адмінпослуги й держмито.
Таким чином, з 1 вересня бізнес повинен звернути увагу на ряд показників, які збільшено у зв’язку зі зміною розміру МЗП та впровадити їх у свою діяльність.