fbpx
[get_banners]

Підприємництво і право з 25.03.2019 по 01.04.2019

In: Дайджести новин законодавства і практики 02 Apr 2019 Tags: ,

Підприємництво і право

за період 25.03.2019 по 01.04.2019

Перереєстрація ТОВ за три хвилини, спрощений порядок присвоєння поштової адреси об’єктам завершеного будівництва та інші законодавчі лайфхаки від Уряду для покращення бізнес-середовища в Україні

27.03.2019 р. Кабінет Міністрів України ухвалив постануву, яка спрощує умови ведення бізнесу та підвищить позиції України в рейтингу Doing Business.  

Вказаною постановою врегульовані відносини у різних сферах господарської діяльності, зокрема деякі корпоративні питання щодо внесення змін до статутів існуючих ТОВ згідно з   Законом України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”. Зокрема постанова КМУ спрощує процес приведення статутів існуючих ТОВ відповідно до закону “Про товариства з обмеженою відповідальністю”. Завдяки цьому реєстрація змін до стутуту ТОВ складатиме приблизно три хвилини, а засновники зможуть онлайн обирати той тип статуту, що їм підходить.

Крім того, прийнята КМУ постанова спростить ведення будівельного бізнесу через запровадження єдиного та прозорого порядку присвоєння поштових адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, оскільки до цього часу в законодавчому полі України була відсутня чітко визначена процедура надання адрес готовим об’єктам будівництва. Зокрема, відтепер отримати адресу об’єкта будівництва можна буде за п’ять днів, наразі цей термін становить у середньому 30 днів.

Також Постанова КМУ дозволяє банкам отримувати інформацію з державних реєстрів щодо осіб, які звертаються для отримання кредитів, запускає новий електронний сервіс для реєстрації готовності об’єкта будівництва до експлуатації, вдосконалює екологічний контроль, спрощує імпорт автозапчастин.

Вказані зміни сприятимуть поліпшенню інвестиційного клімату в Україні у сфері будівництва та покликані позитивно відобразитися на позиції України у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за показником “Отримання дозволів на будівництво”, що покращить бізнес-середовище.

На сьогоднішній день Україна у рейтингу легкості ведення бізнесу Світового банку (Doing Business ― 2019) піднялася на п’ять пунктів ― до 71 місця. У 2018 році Україна посіла 83-е місце з 140 в щорічному рейтингу конкурентоспроможності Всесвітнього економічного форуму (WEF), піднявшись у порівнянні з 2017 роком на шість пунктів.


Уряд спростив регуляторні процедури щодо імпорту автомобільних запчастин

На минулому тижні відповідною постановою Кабінету Міністрів України спрощено порядок імпорту автомобільних запчастин, що сприятиме зменшенню адміністративного тиску на підприємства-імпортери цієї продукції, адже до останногочасу імпорт автомобільних запчастин в Україну ускладнювався необхідністю отримання сертифікатів типу і якості лише від уповноважених органів в Україні. Вказані попередні вимоги законодавства суперечили умовам міжнародних договорів між Україною та ЄС, зокрема Угоди про асоціацію.

Завдяки ухваленій постанові КМУ підприємства-імпортери зможуть імпортувати автозапчастини до України, маючи лише сертифікати типу і якості автозапчастин країн, видані в країнах ЄС. Вказані законодавчі нововведення Уряду безсумнівно покращать бізнес-середовище в Україні.


Паперовий примірник автоцивілки більше не є обов’язковим

Постановою Кабінету Міністрів України №258 від 27 березня 2019 року внесено зміни до Правил  дорожнього руху (затверджених постановою КМУ від 10.10.2001 р. №1306) якими уточнено перелік документів, які підтверджують наявність страхового захисту у власників наземних транспортних засобів.

Рішення прийняте для забезпечення контролю за наявністю договорів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів відповідними підрозділами Національної поліції України.

Змінами до ПДР (п.2.1.) зокрема уточнюється перелік документів, які підтверджують наявність страхового захисту у власників наземних транспортних засобів, а також впроваджується можливість для власників автотранспортних засобів підтвердити наявність внутрішнього електронного договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів відомостями в єдиній централізованій базі даних, оператором якої є Моторне (транспортне) страхове бюро України.

Згідно з пийнятими змінами до ПДР, відтепер водій механічного транспортного засобу при собі повинен мати або чинний страховий поліс (страховий сертифікат “Зелена картка”) про укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса (на електронному або паперовому носії). При цьому, відомості про електронний договір мають підтверджуватися інформацією в єдиній централізованій базі даних Моторного (транспортного) страхового бюро України.


Відтепер небанківські фінустанови зможуть встановлювати власний курс перерахунку в гривню валютних переказів фізичних осіб

Постановою Правління Національного банку від 28 березня №52 запроваджено нові  регуляторні послаблення для небанківських фінансових установ та юридичних осіб-нерезидентів.

Зокрема, небанківські фінансові установи отримали право встановлювати власний курс для перерахунку в гривні переказівфізичних осіб, що надійшли в іноземній валюті, якщо одержувач бажає отримати кошти в гривні. Раніше небанківська фінансова установа повинна була використовувати для цього курс банку, в якому вона обслуговувалася.

Крім того, вказаною постановою Правління НБУ юридичним особам-нерезидентам дозволено конвертувати усі гривневі кошти на ЛОРО-рахунках у валюту упродовж дня. До цього вони могли купувати валюту лише в межах залишку у гривні на початок операційного дня.

Це законодавче нововведення урівнює юридичних осіб-нерезидентів у можливостях з резидентами, для яких з 7 лютого 2019 року вже було скасовано вимогу щодо попереднього резервування гривні для купівлі валюти (режим Т+1).

Крім того, вказаною постановою Правління НБУ уточнено норму щодо накопичення юридичними особами-резидентами валюти для погашення боргових зобов’язань перед нерезидентом за кредитним договором. Так, визначено, що “чергова дата платежу” – це найближча дата, що визначена умовами договору для своєчасного здійснення платежу з урахуванням його призначення (окремо за основною сумою, процентами, комісіями, зборами тощо).

Дивіться відео на тему:

Особи відповідальні за захист банківської інформації мають надати НБУ письмові зобов’язання  

З 31 березня 2019 рок набула чинності нова редакція Правил організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації Національного  банку України, затверджена постановою Правління Національного банку України від 05 жовтня 2018 року №106.

Вказані Правила у новій редакції регламентують порядок зберігання, використання та обліку засобів захисту інформації (ЗЗІ) організаціями, які їх отримали. Національний банк України перевірятиме виконання організаціями вимог цих Правил.

Організація зобов’язана призначити внутрішнім документом відповідальних осіб за зберігання та використання ЗЗІ. Керівник організації зобов’язаний забезпечити подання до Національного банку копії документа або виписки з нього в електронній або паперовій формі про покладання/звільнення від виконання відповідних обов’язків адміністраторів інформаційної безпеки, адміністраторів АРМ-СЕП, адміністраторів АРМ-НБУ-інф, операторів АРМ бухгалтера САБ протягом трьох робочих днів із дня, наступного за днем їх покладання/звільнення від виконання.

Також новою редакцію Правил урегульовано питання використання програмно-апаратного модуля генерації ключів і передбачено застосування як носіїв ключів криптографічного захисту інформації НБУ виключно захищених носіїв інформації.

Читайте статтю на тему:

Підбірку підгoтував: 

Тарас Бандирський

представник з юридичних послуг Адвокатського бюро “Яновський і партнери”, юрист

X