fbpx
[get_banners]

ФОПи не зобов’язані вести книгу обліку доходів Відеоогляд новин

In: Відео бухгалтерська тематика, Відео правова тематика 26 Aug 2020 Tags: ,

ФОПи не зобов’язані вести книгу обліку доходів

Підписатись на канал YouTube канал 

ФОПи не зобов’язані вести книгу обліку доходів 08 серпня набрав чинності Закон щодо спрощення роботи фізичних осіб – підприємців.

Закон дозволить ФОПам-“спрощенцям”, які не є платниками ПДВ, вести облік в довільній формі – в Excel, в зошиті чи, за бажанням, в книзі обліку. Головне – фіксувати щомісячний дохід. А щоденні чи поопераційні підсумки – лише за бажанням підприємця. Сама Книга обліку доходів не підлягає реєстрації та може вестися в паперовому та/або електронному вигляді.

А от ФОП на загальній системі зможуть вести облік також у паперовому або електронному вигляді, але за типовою формою, визначеною Міністерством фінансів. Притягнути до відповідальності за відсутність книги обліку доходів або за її ведення з порушенням встановленого порядку податківці зможуть лише в разі, якщо такий платник податків повідомив контролюючий орган про бажання вести таку книгу.

Крім того Закон розширює роботу з податковою онлайн. В електронному кабінеті будуть відображатися податкові повідомлення-рішення, податкові вимоги або інші документи, а при реєстрації в е-кабінеті платника податків не треба буде заповнювати договір про визнання електронних документів.

Положення про скасування обов’язкового ведення ФОПами книги обліку доходів набере чинності з 1 січня 2021 року.

X