fbpx
[get_banners]

Дайджест новин «Податки і облік» з 01.09.2020 пo 07.09.2020

In: Дайджести новин законодавства і практики 08 Sep 2020 Tags: ,

Дайджест новин «Податки і облік»

з 01.09.2020 пo 07.09.2020

 

Додаток ПП у разі збитків попередніх періодів 

Податківці ще раз нагадали, що з 01.01.2020р. був відмінений Звіт про пільги.

Сума від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років є різницею на яку зменшується фінансовий результат до оподаткування. 

Така різниця відображається у рядку 3.2.4 додатка РІ до рядка 03 РІ Декларації та у додатку ПП до Декларації.

У відповідності до Довідника пільг сума податку, несплаченого у зв’язку із зменшенням фінансового результату до оподаткування, є пільгою із кодом 11020301.

Враховуючи те, що розрахунок пільги з податку на прибуток здійснюється на підставі показників Декларації, яка заповнюється наростаючим підсумком з початку року, то у додатку ПП за податковий (звітний) період – півріччя у графі 3 «Сума податку, не сплаченого до бюджету у зв’язку з отриманням податкової пільги (вивільнені від оподаткування кошти), гривень» має зазначатися сума податку на прибуток, яка не сплачена до бюджету, розрахована на підставі показників Декларації за відповідний податковий (звітний) період – півріччя.

При цьому строк користування пільгою, у разі застосування її у І та ІІ кварталах, є період з першого календарного дня І кварталу по останній календарний день півріччя відповідного податкового (звітного) року, який зазначається відповідно у графах 4 «число, місяць, рік початку» та 5 «число, місяць, рік закінчення» додатка ПП до Декларації.

 

 

За матеріалами ЗІР, категорія 102.19

 


Помилкове “Службове внесення”: як виправитиПомилкове “Службове внесення”: як виправити  

Якщо помилково було здійснено операцію “Службове внесення”, то виправити цю операцію можна до закінчення робочого дня шляхом реєстрації від’ємної суми розрахунку або за допомогою операції «службова видача». При цьому виправити таку помилку на наступний день не передбачено законодавством.

 

 

 

 

 

За матеріалами ЗІР, категорія 109.06

 


Пільга на законсервовані будівлі все одно не дієПільга на законсервовані будівлі все одно не діє

Податкові в індивідуальній консультації зауважили, якщо будівлі промисловості, які належать до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Класифікатора та перебувають у власності суб’єкта господарювання, основна діяльність якого класифікується у секціях В — Б КВЕД ДК 009:2010, але тимчасово не використовуються в господарській діяльності з причин, не пов’язаних з наданням таких будівель в оренду або в інше право користування (наприклад, будівлі знаходяться в режимі консервації), то власники таких будівель не мають права на застосування податкової пільги, встановленої пп. «є» пп. 266.2.2 ст. 266 ПКУ.

 

 

 

ІПК від 30.07.2020 р. № 3145/ІПК/06-30-04-03-21

 

 


Знову про будівлі та визначення коду типу об’єкту оподаткування податком на нерухомістьЗнову про будівлі та визначення коду типу об’єкту оподаткування податком на нерухомість

ДПС України пояснила, що у примітках до заповнення колонки 2 «Код типу об’єкта» додатка 1 та додатка 2 до декларації з податку на нерухомість зазначено, що у разі відсутності у правовстановлюючих документах на об’єкт нерухомості коду Класифікатора з Класифікатора обирається код, який найбільше відповідає типу нерухомості, що зазначений у правовстановлюючих документах. 

Однак з метою уникнення неправильного оподаткування податком на нерухомість доцільно звернутись до органу, уповноваженого на ведення Класифікатора, за отриманням експертного висновку щодо приналежності інвентарно описаних об’єктів нерухомості до певного класу будівель за Класифікатором. Таким органом є Державний науково-дослідний інститут автоматизованих систем у будівництві Мінрегіону.

 

 

ІПК від 27.07.2020 р. № 3071/ІПК/99-00-04-03-03-06

 

 


1 ДФ за ІІІ квартал 2020р. з новими ознаками доходів1 ДФ за ІІІ квартал 2020р. з новими ознаками доходів

Податківці заздалегідь попереджають, що за ІІІ квартал 2020р. податковий розрахунок за формою 1ДФ слід подавати з новими ознаками доходів. 

 

 

 

 

 

 

За матеріалами ГУ ДПС в Одеській області

 


Компенсація роботодавцем вартості путівок на відпочинок: що з фінансовим результатом до оподаткування?Компенсація роботодавцем вартості путівок на відпочинок: що з фінансовим результатом до оподаткування?

Фіскали інформують, що фінансовий результат до оподаткування податкового (звітного) періоду збільшується, зокрема, на суму повної або часткової компенсації один раз на календарний рік вартості путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та/або його дітей віком до 18 років роботодавцем, який є платником податку на прибуток, якщо така компенсація відповідно до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи – платника ПДФО.

 

 

 

 

Норми встановлені пп. 140.5.10 п. 140.5 ст. 140 ПКУ. 

За матеріалами ГУ ДПС в Дніпропетровській області

 


Громадяни не подають податкову декларацію з плати за землюГромадяни не подають податкову декларацію з плати за землю

Податківці доводить до відома, що нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають платнику земельного податку до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення земельного податку. 

В аналогічному порядку контролюючі органи здійснюють нарахування сум орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. 

Отже, фізичні особи (громадяни), які оформили правовстановлюючі документи на земельну ділянку (свідоцтво про право власності або користування земельної ділянки) або договори оренди земельної ділянки державної та комунальної власності, не подають до контролюючих органів податкові декларації з плати за землю. 

 

 

За матеріалами ГУ ДПС в Дніпропетровській області

 


Законопроект про підтримку фермерстваЗаконопроект про підтримку фермерства

02.09.2020 р. на засіданні Уряду схвалено законопроєкт, спрямований на стимулювання діяльності фермерських господарств. Відповідні зміни враховують процеси імплементації вітчизняного законодавства до законодавства ЄС, кращих європейських практик та Спільної аграрної політики ЄС щодо підтримки фермерів, в тому числі молодих фермерів.

Так, документом передбачається:

унормувати склад земельних ділянок фермерських господарств, в користуванні яких знаходяться земельні ділянки, передані їм на підставі Державних актів на право постійного користування, що дозволить фермерським господарствам, які обробляють такі земельні ділянки, мати доступ до державної підтримки;

розширити коло отримувачів державної підтримки через Український державний фонд підтримки фермерських господарств, зокрема, закріпивши статус сімейних фермерських, як отримувачів такої підтримки;

запровадити державну підтримку фермерському господарству, голова якого має вік до 35 років (включно), що надасть можливість сільській молоді реалізувати свої підприємницькі ініціативи та сприяти зупиненню міграції молоді із сільських територій.

 

За матеріалами урядового порталу

Підбірку підготувала: 

Урбановська Юлія,

консультант з податків та зборів,

представник з бухгалтерських послуг компанії «ЗБЕРЕЖЕНІ АКТИВИ»

спеціаліст, фахівець з контролю якості послуг

X