fbpx
[get_banners]

Дайджест новин “Підприємництво і право” з 23.03.2020 по 30.03.2020

In: Дайджести новин законодавства і практики 30 Mar 2020 Tags: ,

Дайджест новин  “Підприємництво і право”

з  23.03.2020 по 30.03.2020

 

Мораторій на проведення перевірок на час карантину: роз’яснення податківців

ДПС надала відповіді на найпоширеніші запитання, що стосуються проведення перевірок у зв’язку з карантином.

1.На який період запроваджено мораторій на проведення податкових перевірок?

З 18 березня 2020 по 31 травня 2020 року запроваджується мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок, крім перевірок з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

2.Що буде з перевірками, які були розпочаті до 18 березня 2020 року, але не завершені?

За результатами таких перевірок контролюючим органом забезпечується оформлення актів (довідок) перевірок та надіслання (вручення) платникам податків податкових повідомлень-рішень.

3.Чи будуть проводитись камеральні перевірки платників податків у період мораторію?

Внесені Законом № 533 зміни не передбачають обмежень щодо проведення камеральних перевірок. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність платників податків суцільним порядком за кожний звітний (податковий) період.

4.Чи будуть проводитись невиїзні документальні перевірки з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ у період мораторію?

Запроваджений Законом № 533 мораторій не поширюється на проведення невиїзних документальних перевірок з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ.

На час проведення карантинних заходів контролюючим органам та платникам податків необхідно здійснювати спілкування з дотриманням профілактичних заходів відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я. Тому податкові органи розглядають можливість інформування платників податків про надання документів та інформації, необхідної для проведення невиїзних документальних перевірок поштою або в електронному вигляді в тому числі через Електронний кабінет платника.

5.Чи зможуть платники податків користуватися правом подання заперечень до перевірок, що завершилися до запровадження мораторію?

Так. Введення мораторію на проведення перевірок не позбавляє платників податків права подавати заперечення до актів перевірок, завершених до запровадження мораторію, та оскаржувати прийняті за їх результатами податкові повідомлення-рішення. Платникам податків доцільно розглянути можливість надання додаткових доказів та інформації поштою або в електронному вигляді.

6.Чи будуть проводитись перевірки, передбачені планом-графіком?

Якщо планові перевірки мали розпочатися у періоді з 18 березня по 31 травня відповідно до плану-графіка, але на день набрання чинності Закону № 533 не були розпочаті то терміни їх проведення повинні бути скориговані шляхом перенесення у плані-графіку на майбутні періоди, після закінчення мораторію. Оновлений план-графік оприлюднено на офіційному веб-порталі ДПС 27 березня 2020 року.

 

За матеріалами офіційного вебсайту ГУ ДПС у Луганській області

 


В Україні запрацював інформаційний портал підтримки підприємців на час карантинуВ Україні запрацював інформаційний портал підтримки підприємців на час карантину

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Офіс розвитку малого та середнього підприємництва створив загальний інформаційний ресурс для бізнесу під час карантину http://sme.gov.ua/covid19/.

“Цей портал дозволить підприємцям, перш за все, отримувати виключно офіційну інформацію, вже зібрану в єдиному місці. Ми будемо оновлювати її та повідомляти про всі зміни, які запроваджуватимуться для малого та середнього бізнесу”, – зазначив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Дмитро Романович.

На сайті вже доступна інформація про:

  • діючі обмеження для малого та середнього бізнесу з метою протидії поширенню захворювання COVID-19,
  • перелік заходів державної підтримки,
  • відповіді на головні питання від бізнесу.

Ресурс також буде наповнюватись корисними посиланнями, порадами фахівців та новинами для підприємців.

 

За матеріалами офіційного вебсайту Мінекономіки

 

Читайте статтю на тему:

Відповідальність за порушення правил карантину в Україні в поточному році


Нові строки запровадження РРО у зв’язку з карантиномНові строки запровадження РРО у зв’язку з карантином

У зв’язку зі зміною законодавства через карантин у ДПС проінформували про строки введення  в дію норм законодавства відносно використання РРО.

Так, до 1 серпня 2020 року перенесено введення в дію норм законодавства щодо запровадження програмних РРО, як альтернативу класичним РРО.

Також, до 1 серпня 2020 року продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО платниками ЄП 2-4 груп (ФОП) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує ліміт у 1 млн гривень, крім тих, які здійснюють:

  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення.

При цьому надання платних послуг у сфері охорони здоров’я, виключено з зазначеного переліку. Так послуги можна буде надавати в межах зазначеного ліміту до 1 січня 2021 року.

З 1 січня 2021 року до 1 квітня 2021 року продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО платниками ЄП 2-4 груп (ФОП), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

  • реалізацію товарів (надання послуг) через Інтернет;
  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
  • роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
  • діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”;
  • діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
  • діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
  • реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабміном.

До 1 січня 2021 року продовжено період, протягом якого санкції, визначені пунктом 1 статті 17 Закону № 265/95-ВР будуть застосовуватися у зменшених розмірах, а саме:

  • 10% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
  • 50% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

Також на 1 січня 2021 року перенесено запровадження процедури «КЕШБЕК».

 

За матеріалами Інформаційного листа ДПС № 7 від 20.03.2020 року

 

Читайте статтю на тему:

РРО – актуальні штрафи за порушення  в поточному році


Хто не сплачуватиме ЄСВ під час карантинуХто не сплачуватиме ЄСВ під час карантину

У зв’язку зі зміною законодавства через карантин у ДПС проінформували про порядок звільнення від сплати ЄСВ.

Так, за періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ лише за себе:

  • ФОП, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування;
  • особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності;
  • члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Платники на власний розсуд вирішують питання щодо застосування передбаченого звільнення від ЄСВ. Вони можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату ЄСВ за вказані періоди в розмірах та порядку, визначених Законом про ЄСВ. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування ЄСВ за звітний період.

Якщо платник вже здійснив оплату внесків за березень та квітень 2020 року, до набрання чинності Законом № 533, такі суми зараховуватимуться податковими органами (без будь-яких заяв платників єдиного внеску) у рахунок майбутніх платежів (за умови відсутності у такого платника сум недоїмки, штрафних санкцій та/або пені по цьому внеску), відповідно до Закону про ЄСВ, крім випадків самостійного визначення таким платником бази нарахування єдиного внеску за звітний період.

 

За матеріалами Інформаційного листа ДПС № 7 від 20.03.2020 року

 


Хто відповідає за рішення загальних зборів учасників ТОВ?Хто відповідає за рішення загальних зборів учасників ТОВ?

Верховний Суд пояснив, що відповідачем у справах про визнання недійсним рішення загальних зборів є господарське товариство, а не його окремі учасники (акціонери), оскільки відповідне рішення є результатом волевиявлення не окремого учасника, а загальних зборів учасників як органу товариства.

Зокрема, учасник ТОВ звернувся до суду з позовом до ТОВ і двох учасників ТОВ про визнання недійсним рішення загальних зборів учасників ТОВ та скасування реєстраційних дій/записів.

Суд першої інстанції задовольнив позов, а апеляційний суд скасував рішення місцевого господарського суду в частині задоволення позову до двох учасників ТОВ. В решті рішення господарського суду залишено без змін.

Верховний Суд погодився з позицією апеляційного суду та зазначив наступне.

ВС констатує, що відповідачем у справах про визнання недійсним рішення загальних зборів є господарське товариство, а не його окремі учасники (акціонери), оскільки відповідне рішення є результатом волевиявлення не окремого учасника, а загальних зборів учасників як органу товариства.

Таким чином, позовні вимоги про визнання недійсним рішення загальних зборів учасників ТОВ та скасування реєстраційних дій / записів як похідних обґрунтовано заявлено до ТОВ, а не до учасників.

 

Постанова КГС ВС від 13 лютого 2020 року у справі № 916/524/19

 


КМУ вніс зміни щодо обмежень під час карантинуКМУ вніс зміни щодо обмежень під час карантину

Уряд розширив перелік дозволених під час карантину видів діяльності. Відповідна постанова прийнята 25.03.2020 р.

Так, на період карантину знята заборона щодо:

  • оптової торгівлі харчовими продуктами;
  • торгівлі ветеринарними препаратами;
  • здійснення ветеринарної практики;
  • продажу кормів, пестицидів і агрохімікатів, насіння і садивних матеріалів, 
  • ветеринарної практики, діяльності 
  • автозаправних комплексів, 
  • діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, 
  • технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, 
  • діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, 
  • об’єктів поштового зв’язку;
  • перевезення службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ у межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, погодженими з органами Національної поліції;
  • перевезення у трамваях, тролейбусах, автобусах, маршрутних таксі (дозволяється в кількості пасажирів, яка одночасно не перевищує половини кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу та визначених у реєстраційних документах).

Обов’язковою умовою здійснення зазначених вище видів діяльності, а також під час пасажирських перевезень, є забезпечення відповідного персоналу, водіїв і пасажирів засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

 

Постанова КМУ від 25 березня 2020 р. № 239 “Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України”

 


Малий і середній бізнес отримав "кредитні канікули" від ПриватБанкуМалий і середній бізнес отримав “кредитні канікули” від ПриватБанку

ПриватБанк запровадив “кредитні канікули” для клієнтів малого та середнього бізнесу і підприємців з 1 березня 2020 року до кінця травня.

Як повідомили у банку, “кредитні канікули” запроваджено як за кредитами без простроченої заборгованості, так і за кредитами, які не були погашені вчасно.

“Кредитні канікули” діятимуть для всіх клієнтів малого та середнього бізнесу по продукту “Кредитний ліміт на рахунку”. Вимогу обов’язкового щомісячного обнулення лімітів перенесено на кінець травня 2020 року.

Про порядок запровадження “кредитних канікул” по цьому та інших кредитних продуктах клієнти малого та середнього бізнесу отримають персональні повідомлення, в яких банком буде зазначена докладна інформація щодо нових умов погашення кредитів на вказані періоди.

 

За матеріалами офіційного вебсайту ПриватБанку

 


Які повноваження у Держпраці під час карантину?Які повноваження у Держпраці під час карантину?

У ГУ Держпраці у Донецькій області звернули увагу, що у зв’язку з введенням карантину на період його дії заборонено проведення заходів контролю за дотриманням законодавства. Тобто, інспекторами праці у цей період не будуть здійснюватися інспекційні відвідування суб’єктів господарювання.

Проте в цей період Держпраці продовжується розгляд звернень громадян (в тому числі щодо незаконного звільнення), а у разі наявності підстав – спрямовуються листи щодо погодження проведення заходів контролю після закінчення карантину в Україні.

Також інспектори аналізуватимуть інформацію, отриману з публічних джерел, від правоохоронних органів, ПФУ та Держстату з метою визначення кола суб’єктів господарювання, які порушують вимоги законодавства про працю та щодо яких наявні підстави для здійснення заходів контролю у період після карантину.

Консультації громадянам та підприємцям надаються дистанційно, за допомогою електронної пошти та засобів телефонного зв’язку.

 

За матеріалами офіційного вебсайту  ГУ Держпраці у Донецькій області 

Підбірку підгoтувала: 

Ольга Кісіль

представник з юридичних послуг Адвокатського бюро “Яновський і партнери”, юрист

X