fbpx
[get_banners]

Дайджест новин “Підприємництво і право” з 18.11.2019 по 25.11.2019

In: Дайджести новин законодавства і практики 26 Nov 2019 Tags: ,

Дайджест новин  “Підприємництво і право”

з  18.11.2019 по 25.11.2019

 

Учасника ТОВ  можуть виключити  тільки загальні збори

Верховний Суд за результатами розгляду справи  дав відповідні роз’яснення.

Зокрема, позивач (холдинг) просив суд виключити відповідача (ТОВ) зі складу учасників товариства з обмеженою відповідальністю.

Місцевий та апеляційний суди відмовили в задоволенні позову, мотивуючи своє рішення тим, що виключення учасника з товариства як санкція за правопорушення в корпоративних правовідносинах належить до виключної компетенції загальних зборів учасників товариства. Ця корпоративна санкція застосовується вищим органом управління товариства незалежно від волі    недобросовісного учасника, зокрема, з метою усунення перешкод для досягнення цілей товариства і захисту його прав та інтересів, у тому числі прав та інтересів інших учасників.

При цьому, позивач не робив спроб скликати загальні збори учасників з приводу виключення відповідача зі складу ТОВ, хоча відповідно до чинного законодавства та статуту має для цього достатній об’єм прав.

Верховний суд погодився з рішенням судів попередніх інстанцій і зазначив: “Оскільки прийняття рішення про виключення учасника з господарського товариства законом віднесено до компетенції загальних зборів учасників цих товариств, а не суду, а суд лише перевіряє обґрунтованість та законність прийняття рішення про виключення учасника у разі подання останнім позову про визнання такого рішення недійсним, господарські суди дійшли правильного висновку про відсутність підстав для задоволення позову про виключення відповідача зі складу ТОВ.

 

Постанова Верховного Суду у справі №916/34/18 від 19.09.2018 року

 

Читайте статтю на тему:

 

Відтепер скаргу на митників можна подати онлайн

У Державній митній службі запустили онлайн-систему подання і розгляду скарг.

Тепер поскаржитись на неправомірні дії співробітників митниці можна онлайн.

Про це повідомив Голова Митної служби Максим Нефьодов на своїй сторінці в Facebook. Поки що система доступна тільки в тестовому режимі. 

Зареєструватися і залишити скаргу можна за адресою cc.customs.gov.ua.

За словами М. Нефьодова, розгляд скарг триватиме до 5 робочих днів. Голова служби пообіцяв, що відповіді будуть надаватися тільки на скарги щодо конкретних проблем, а не на загальні питання на кшталт вартості розмитнення чи процедури імпорту. Також він повідомив, що з грудня 2019 р. запланована інтеграція інтерфейсу системи подачі скарг онлайн у спільний Урядовий контактний центр, на базі якого діє Національна система опрацювання звернень до органів виконавчої влади.

Громадяни більше не отримуватимуть необґрунтованих або неповних відповідей, не буде безпідставної передачі звернень та запитів іншим органам, а за об’єктивністю відповіді здійснюватиметься контроль на цент­ральному рівні.

 

За матеріалами офіційної вебсторінки М. Нефьодова у Facebook

 


Малий та середній бізнес консультуватиме спеціальна онлайн-платформа 

Мінцифри підписало Меморандум з VISA про співпрацю у створенні консалтингових зон для малого і середнього бізнесу та в сфері розвитку державних послуг онлайн. 

VISA підтримуватиме реалізацію проєкту Мінцифри у форматі онлайн-платформ у кожному регіоні України та спрямує зусилля на розробку інформаційно-освітніх матеріалів для малого та середнього бізнесу з цифрової грамотності, використання сучасних технологій для прийому платежів (технологія Tap to Phone, що перетворює звичайний смартфон на мобільний POS-термінал, та QR коди).

Крім цього, буде  запроваджено технологічні рішення для оплати адмінпослуг через мобільний додаток та онлайн-сервіс державних послуг (diia.gov.ua), напрацювати рекомендації із застосуванням новітніх технологічних рішень для цифровізації виплат, що здійснюються державою громадянам.

«Також ми плануємо надати українцям можливість через особистий кабінет на e-сервісі “Дія” здійснювати різноманітні платежі, наприклад, комунальні, збори, штрафи. Ми вже почали роботу над першим спільним проектом, який запрацює вже найближчим часом. Це – можливість для водіїв сплатити штрафи через мобільний додаток Дія», – розповів Михайло Федоров.

 

За матеріалами офіційного вебсайту Урядовий портал

 


Фонд соцстраху тимчасово зупинив виплату лікарняних та допомоги по вагітності 

20 листопада 2019 року Фондом соціального страхування України вимушено призупинено перерахування коштів для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам, а саме: допомогу по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомогу по вагітності та пологах і допомогу на поховання.

Причиною цього стало закінчення кошторисних призначень.

Директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков пояснив таке рішення: «За діючим законодавством Фонд не може перерахувати кошти за кожним з напрямів фінансування більше, ніж затверджено в бюджеті Фонду на 2019 рік, прийнятому Кабінетом Міністрів України. За напрямом матеріального забезпечення заплановані на рік видатки було вичерпано 19 листопада. Кошти на рахунках є, але з сьогоднішнього дня ми не маємо права їх перерахувати до внесення змін до річного бюджету». 

Також Є. Баженков запевнив, що проект змін вже напрацьований, щойно Кабінет Міністрів прийме зміни, виплати буде відновлено.

У Мінсоцполітики повідомили, що залишки на рахунку Фонду становлять 429.4 млн грн, що є достатнім для проведення необхідних виплат у поточному місяці, тому Міністерство вважає цю ситуацію неприйнятною та докладе усіх зусиль для якомога швидшого вирішення ситуації та гарантує поновлення виплат.

 

За матеріалами офіційної вебсторінки ФССУ у Facebook

 


Держпраці роз’яснила, в яких випадках можна переносити щорічну відпустку

Держпраці у Полтавській області нагадує, що відпустка на вимогу працівника повинна бути перенесена на інший період лише у двох випадках, які визначені ст. 80 КЗпП:

1) порушення власником або уповноваженим ним органом 2-тижневого терміну письмового повідомлення працівника про час надання відпустки;

2) в разі несвоєчасної виплати (пізніше, ніж за 3 дні до початку відпустки) власником або уповноваженим ним органом заробітної плати працівнику за час щорічної відпустки.

Крім цього, ст. 80 КЗпП встановлює випадки, коли щорічна відпустка має бути обов’язково перенесена на інший період або продовжена. Серед них:

1) тимчасова непрацездатність працівника, засвідчена у встановленому порядку;

2) виконання працівником державних або громадських обов’язків, якщо згідно із законодавством він підлягає звільненню на цей час від основної роботи із збереженням заробітної плати;

3) настання строку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;

4) збіг щорічної відпустки з відпусткою у зв’язку з навчанням.

Щорічна відпустка за ініціативою власника або уповноваженого ним органу, як виняток, може бути перенесена на інший період тільки за таких умов:

  • наявність письмової згоди працівника та погодження з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником);
  • якщо надання щорічної відпустки в раніше обумовлений період може несприятливо відбитися на нормальному ході роботи підприємства, установи, організації;
  • частина відпустки тривалістю не менше 24 календарних днів буде використана в поточному робочому році.

У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом. Якщо причини, що зумовили перенесення відпустки на інший період, настали під час її використання, то невикористана частина щорічної відпустки надається після закінчення дії причин, які її перервали, або за згодою сторін переноситься на інший період з додержанням вимог ст. 12 Закону про відпустки.

Держпраці також зазначила, що забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом 2 років підряд, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до 18 років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером праці.

 

За матеріалами офіційного вебсайту управління Держпраці у Полтавській області

 


Учасників митних відносин зобов’яжуть стати  на облік у податковій

Як повідомляють у Тернопільській митниці ДПС, прийнято закон ЗУ “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів”), яким внесено зміни до Митного кодексу щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів.

Документ встановлює вимогу взяття на облік осіб, які під час провадження своєї діяльності є учасниками відносин, що регулюються законодавством України з питань митної справи.

Податкова служба здійснюватиме облік резидентів та нерезидентів: декларантів, перевізників, гарантів, авторизованих економічних операторів, інших підприємств, контроль за діяльністю яких здійснюється органами доходів і зборів.

При цьому,  ставати на облік не потрібно:

  • громадянам, які переміщують через митний кордон України особисті речі, транспортні засоби особистого користування та інші товари для особистих, сімейних чи інших потреб, не пов’язаних із провадженням підприємницької діяльності;
  • особам, які мають пільги згідно із ст. 383-386, 388, 389, 391 і 392 МК та переміщують товари, у зв’язку із ввезенням яких на митну територію України та вивезенням їх за межі цієї території такі пільги надаються;
  • особам, які здійснюють переміщення товарів із використанням книжки (карнета) А.Т.А.;
  • особам, які переміщують товари, необхідні для подолання наслідків стихійного лиха, аварій, катастроф, епідемій, у рамках міжнародних договорів України та товари, визначені відповідно до Закону України «Про гуманітарну допомогу» гуманітарною допомогою;
  • особам-нерезидентам, які переміщують порожні транспортні засоби комерційного призначення прохідним транзитом.

Для тих, хто  проігнорував норму закону і не став на облік, це буде підставою для відмови у прийнятті митної декларації, митному оформленні, випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Перебування на обліку в органах доходів і зборів осіб-нерезидентів є обов’язковим з 1 липня 2021 року. 

 

За матеріалами офіційного вебсайту Тернопільської митниці ДПС

 

Підбірку підгoтувала: 

Ольга Кісіль

представник з юридичних послуг Адвокатського бюро “Яновський і партнери”, юрист

X