fbpx

Дайджест новин “Підприємництво і право” з 03.02.2020 по 10.02.2020

In: Дайджести новин законодавства і практики 11 Feb 2020 Tags: ,

Дайджест новин  “Підприємництво і право”

з  03.02.2020 по 10.02.2020

 

В Україні знижено  штрафи за порушення трудового законодавства

02 лютого набув чинності закон, який встановлює нові розміри штрафів за порушення норм трудового законодавства. Відтепер їхній розмір становить:

  • 16 розмірів мінзарплати (75 568 грн) – за недопущення до проведення перевірки з питань дотримання законодавства про працю для виявлення неоформлених працівників. Раніше за таке порушення довелося  платити 100 мінзарплат;
  • 10 розмірів мінзарплати (47 230 грн) за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення, –  за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту); оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві, а також виплату заробітної плати без нарахування і сплати ЄСВ (раніше було 30 мінзарплат).

Варто наголосити, що при вчиненні такого порушення юрособами і ФОПами – платниками єдиного податку 1-3 груп,  спочатку застосовуватимуть попередження. А за повторне протягом двох років з дня виявлення порушення – 30 розмірів мінімальної зарплати за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення (4723х30 = 141 тис 690 грн);

  • 4 розміри мінзарплати (18 892 грн) за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення, – за недотримання гарантій і пільг мобілізованим працівникам – штраф  До юрособ і ФОП, які використовують найману працю, і є платниками єдиного податку 1-3 груп знову ж таки застосують попередження. Раніше штрафували на 10 розмірів мінзарплати за кожного працівника;
  • 2 розміри мінзарплати (9446 грн) за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення, – за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.  Дотепер цей штраф становив 10 мінзарплат;
  • 1 розмір мінзарплати (4723 грн за кожне порушення) – за порушення інших вимог трудового законодавства, окрім передбачених абз. 2 – 7 ч. 2 ст. 265 КЗпП. За повторне впродовж року з дня виявлення порушення – 2 розміри мінімальної зарплати за кожне таке порушення (9446 грн).

Закон також встановлює пільги при сплаті цих штафів.

Так, у разі сплати 50% розміру штрафу впродовж 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, така постанова вважається виконаною.

Крім цього, у разі виконання припису Держпраці і усунення виявлених порушень у визначені приписом терміни заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються. Це стосується порушення строків виплати зарплати, недотримання гарантій оплати праці, недотримання гарантій і пільг мобілізованим працівникам.

За недопуск до перевірки, допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту); оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, а також виплату заробітної плати без нарахування і сплати ЄСВ, штрафні санкції застосовуються незалежно від усунення порушень.

 

Закон України “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України” №378-IX від 12 грудня 2019 року

 

Дивіться відео на тему:

Що зробити, щоб не боятися перевірок держпраці?


В Україні запустили Державний аграрний реєстрВ Україні запустили Державний аграрний реєстр

Реєстр поки що працює у пілотному режимі. 

Він об’єднує інформацію з 4-х реєстрів: Державний земельний кадастр, Реєстр юридичних та фізичних осіб, Реєстр речових прав і Реєстр тварин.

Тепер зареєстровані агровиробники зможуть подавати заявки на виправлення помилок в кадастрі, подавати документи на отримання держпідтримки та перевіряти інформацію про себе у чотирьох реєстрах. 

Для реєстрації необхідно перевірити наявність актуального електронного цифрового підпису (ЕЦП). Реєстрація безкоштовна та доступна усім без винятку аграріями, навіть якщо користувач не зареєстрований як сільськогосподарський виробник.

Зареєструватися у Державному аграрному реєстрі можна за посиланням https://ar.gov.ua/#home.

 

За матеріалами офіційного вебсайту Мінекономіки

 


Доходи від оренди нерухомості потрібно задекларувати до 1 травня 2020 р.Доходи від оренди нерухомості потрібно задекларувати до 1 травня 2020 р.

Податківці надали відповідні роз’яснення.

Якщо особа здавала житло в оренду, то їй потрібно подати декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2020 року. 

Тобто у разі укладення договору оренди нерухомого майна між фізичними особами, які не є суб’єктами господарювання, відповідальною за нарахування і сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету  є орендодавець.

Суми отриманого доходу, сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року, орендодавець відображає у річній податковій декларації про майновий стан і доходи та подає її до контролюючого органу за місцем реєстрації (податкової адреси) до 1 травня року, наступного за звітним.

У випадку нотаріального посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості, інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку – орендодавця подає нотаріус.

Крім цього, податківці звернули увагу, що суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтори), зобов’язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до ДФС за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за спеціальною формою.

За порушення порядку або строків подання зазначеної інформації рієлтор несе відповідальність, передбачену за порушення порядку або строків подання податкової звітності.

 

За матеріалами офіційної сторінки ДПС України у Facebook

 

Дивіться відео на тему:

 

В Україні запрацювала "Держава у смартфоні"В Україні запрацювала “Держава у смартфоні”

Міністерство цифрової інформації спільно з Владимиром Зеленським та Олексієм Гончаруком презентували мобільний додаток «Дія». Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Раніше додаток працював у тестовому режимі, і скористатися ним могли тільки 20 тис. українців, які пройшли попередню реєстрацію. Тепер додаток доступний для всіх бажаючих.

Поки що для користувачів доступні тільки 2 функції – електронні права і техпаспорт, але з часом планують  додати 50 нових послуг. Зокрема, через додаток можна буде зареєструвати ФОП або юрособу, отримати доступ до сервісу «еМалятко», а також будуть наявні послуги для перевізників і будівельників, інші функції, які спростять життя автомобілістам.

Цифровізація допоможе позбутися корупційних схем у багатьох сферах. Зокрема, результат вже є у будівельній галузі: «Якщо раніше люди отримували більше 50% відмов на дозволи на будівництво, то в Е-кабінеті забудовника цей відсоток склав 0% відмов» – прокоментував О. Гончарук.

Щоб зробити електронні послуги більш доступними, Уряд збирається запустити національну програму цифрової грамотності, яка за 3 роки допоможе навчити користуватися е-послугами 6 млн. українців.

 

За матеріалами офіційного вебсайту Урядового порталу

 


Що вважається незадекларованою працею: роз’яснення ДержпраціЩо вважається незадекларованою працею: роз’яснення Держпраці

Працівники Управління Держпраці у Тернопільській області пояснили, що таке незадекларована праця.

Зокрема, незадекларована праця – це законна оплачувана діяльність, яка повністю або частково не оформлена відповідно до вимог законодавства.

 

 

 

Додатково податківці назвали 5 найпоширеніших форм незадекларованої праці:


Також в управлінні нагадали, що працівник, який погоджується працювати без трудового договору, не може розраховувати на гідні умови праці та виконання усних домовленостей. А власники бізнесу, які наймають працівників без трудового договору мають бути готовими витрачати час і ресурси на навчання персоналу, оскільки досвідчені спеціалісти до них не підуть працювати або швидко знайдуть краще місце.

 

 

За матеріалами офіційного вебсайту Управління Держпраці у Тернопільській області

 

Підбірку підгoтувала: 

Ольга Кісіль

представник з юридичних послуг Адвокатського бюро “Яновський і партнери”, юрист

Підписатися на новини

Підпишіться на щотижневий дайджест новин і будьте в курсі подій без зайвого спаму

X