Дайджест новин “Підприємництво і право” з 01.04.2025 по 28.04.2025 р.

In: Дайджести новин законодавства і практики 29 Apr 2025 Tags:

Дайджест новин “Підприємництво і право” з 01.04.2025 по 28.04.2025 р.

 

Нотаріуси щомісяця звітують про договори купівлі-продажу, дарування та спадщину

Нотаріуси щомісяця звітують про договори купівлі-продажу, дарування та спадщину

Нотаріуси зобов’язані щомісяця подавати до контролюючого органу інформацію про посвідчені договори купівлі-продажу рухомого і нерухомого майна, дарування та свідоцтва про право на спадщину.

У звітах, зокрема, зазначаються: вартість кожного договору, сума сплаченого податку, а також інші дані, передбачені податковим розрахунком. 

Інформація накопичується в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (ДРФО) та використовується для:

– перевірки правильності нарахувань;

– заповнення громадянами декларацій про майновий стан і доходи,  публічними службовцями – для заповнення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

– підтвердження доходів для підприємств, установ та організацій.

 

За матеріалами офіційного сайту ДПС


Розширено повноваження Мінцифри

Розширено повноваження Мінцифри

Змінами до Положення про Міністерство цифрової трансформації України розширено його повноваження у сферах цифрових інновацій та технологій, робототехніки та роботизації, розвитку сфери штучного інтелекту, розвитку напівпровідникових технологій. 

Передбачено, що Мінцифри: 

сприяє розвитку галузі робототехніки, напівпровідникових технологій, розвитку вітчизняного виробництва робототехніки, безпілотних систем та інших інноваційних технологій для потреб оборони, зокрема технологій подвійного та військового призначення в Україні; 

визначає пріоритетні напрями розвитку та забезпечує нормативно-правове регулювання у відповідних галузях; 

організовує надання фінансової підтримки суб’єктам господарювання, які здійснюють розроблення та виробництво робототехніки, безпілотних систем та інших інноваційних технологій, для потреб оборони, зокрема технологій подвійного та військового призначення; 

організовує та координує випробування та дослідження зразків, організовує взаємодію між суб’єктами господарювання, які здійснюють розроблення та виробництво робототехніки, безпілотних систем та інших інноваційних технологій для потреб оборони, зокрема технологій подвійного та військового призначення; 

створює та підтримує інфраструктуру для випробування, тестування та демонстрації зразків робототехніки, безпілотних систем та інших інноваційних технологій для потреб оборони, зокрема подвійного та військового призначення; 

вживає заходи щодо організації забезпечення складових сектору безпеки та оборони робототехнікою, безпілотними системами та іншими інноваційними технологіями, зокрема подвійного використання та військового призначення з метою стимулювання ефективності бойового використання відповідних технологій; 

сприяє розвитку штучного інтелекту в Україні; 

координує в межах своїх повноважень проекти, пов’язані з технологіями штучного інтелекту; 

здійснює у межах повноважень заходи щодо розвитку та впровадження штучного інтелекту в державному управлінні тощо.

 

За матеріалами офіційного телеграм каналу у представника Уряду у ВР Тараса Мельничука

 


У ДПС новий інструмент контролю за онлайн-продажами

У ДПС новий інструмент контролю за онлайн-продажами

ДПС на постійній основі ідентифікує громадян та платників податків, які здійснюють продаж товарів через мережу Інтернет та отримують грошові перекази за нього.

З 1 березня 2025 року ДПС отримує із Системи обліку даних РРО інформацію щодо:

– громадян, які систематично отримують кошти на власні рахунки за продані товари, тобто фактично займаються підприємницькою діяльністю без державної реєстрації;

– фізичних осіб – підприємців, які також отримують кошти на свої рахунки, при цьому не мають зареєстрованих РРО/ПРРО, таким чином порушуючи вимоги в частині порядку проведення розрахунків, тощо.

 

За матеріалами офіційного сайту ДПС

 


Воєнний стан продовжено до 06 серпня 2025 року

Воєнний стан продовжено до 06 серпня 2025 року

 

Згідно даних карток законопроєктів на сайті ВР (№13172 та №13173) 18 квітня 2025 року Президент України підписав закони про продовження воєнного стану та загальної мобілізації в Україні ще на 90 днів – до 06 серпня.

 


З 1 квітня забронювати працівників можуть лише підприємства з оновленою критичністю

З 1 квітня забронювати працівників можуть лише підприємства з оновленою критичністю 

З 1 квітня усі бронювання, які були оформлені за старими правилами, втратять чинність. Продовжити бронювання своїх фахівців після цієї дати зможуть лише компанії, які вже оновили статус критичності відповідно до нових вимог.

Основні зміни:

  • Завершення терміну дії бронювань, оформлених за старою системою.

  • Відновлення стандартного режиму розгляду заяв на бронювання працівників для критично важливих підприємств (протягом 72 годин).

  • Бронювання будуть доступні виключно підприємствам, які отримали підтвердження критичності за новими правилами.

 

За матеріалами офіційного сайту Мінекономіки

 


Зміни до Порядку бронювання військовозобов

Зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації

Ухвалено зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств критичної інфраструктури та підприємств оборонного промислового комплексу. Нові правила дозволять забезпечити стабільну роботу ключових галузей економіки та оборони країни.

Ключові зміни:

  • Збільшено квоту бронювання до 75% для підприємств, що забезпечують централізоване водопостачання, водовідведення, управління відходами та обслуговують критичну інфраструктуру систем життєзабезпечення.

  • Спрощено вимоги для енергетичних компаній, що постраждали від війни – зокрема, для виробників електричної та теплової енергії, генеруючі потужності яких були пошкоджені чи зруйновані. Для них скасовано вимоги щодо відсутності податкової заборгованості та середньомісячної зарплати не менше 20 тис. грн.

  • Також у список підприємств, які можуть бронювати своїх людей, додають два важливі підприємства Міноборони — Агенцію оборонних закупівель і Державного оператора тилу. Вони займаються закупівлями для армії, тому їм потрібен стабільний персонал.

Крім того, уточнено хто не враховується у загальну кількість військовозобов’язаних з метою визначення квоти для бронювання:

у загальній кількості військовозобов’язаних, зазначених у пунктах 6 – 10 цього Порядку, не враховуються військовозобов’язані-жінки, військовозобов’язані, зазначені в абзацах другому – шостому пункту 5 цього Порядку, а також військовозобов’язані, заброньовані за іншими підприємствами, установами, організаціями. 

Внесено зміни до вимоги щодо середньомісячної зарплати:

– державних і комунальних підприємств, установ і організацій, а також господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі або перебувають в комунальній власності, та господарських товариств, більше 50 відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави або комунальної власності в яких становить 100 відсотків, суб’єктів господарювання – виробників електричної та теплової енергії, до складу яких входять виробничі (генеруючі) потужності, що були зруйновані або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації, підприємств, що обслуговують об’єкти, внесені до секторального переліку об’єктів критичної інфраструктури сектору системи життєзабезпечення, операторів газорозподільних систем, нафтопереробних підприємств, у статутному капіталі яких більше 25 відсотків акцій (часток) належать державі, за останній календарний місяць становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р. (відповідно до даних Держстату), що підтверджується довідкою, наданою підприємством, установою, організацією, господарським товариством;

– підприємств, установ, організацій за останній календарний місяць становить не менше розміру мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5, що підтверджується довідкою, наданою підприємством, установою, організацією (крім державних і комунальних підприємств, установ і організацій, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі або перебувають у комунальній власності, та господарських товариств, більше 50 відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави або комунальної власності в яких становить 100 відсотків, суб’єктів господарювання – виробників електричної та теплової енергії, до складу яких входять виробничі (генеруючі) потужності, що були зруйновані або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації, підприємств, що обслуговують об’єкти, внесені до секторального переліку об’єктів критичної інфраструктури сектору системи життєзабезпечення, операторів газорозподільних систем, нафтопереробних підприємств, у статутному капіталі яких більше 25 відсотків акцій (часток) належать державі).

 

За матеріалами офіційного сайту Мінекономіки

 

X