fbpx
[get_banners]

Дайджест нoвин “Податки і облік” з 18.12.2017 пo 24.12.2017

In: Дайджести новин законодавства і практики, Західна консалтингова група 26 Dec 2017 Tags: ,

Дайджест нoвин “Податки і облік”

з 18.12.2017 пo 24.12.2017

 

Останній день реєстрації ПН та РК 30 грудня!!!

Фіскали повідомляють: у зв’язку із закриттям календарного року в період з 31.12.2017 по 01.01.2018 (включно) будуть проводитись регламентні та технологічні роботи автоматизованих систем ДФС України, отже реєстрація ПН РК до них буде неможлива.

Тому 30 грудня 2017 року – останній день реєстрації ПН та РК.

За інформацією ДФС України

План-графік планових перевірок на 2018 рік

На офіційному порталі ДФС України у розділі «Діяльність»/«Плани та звіти роботи» оприлюднено план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік.

План-графік містить чотири розділи:

  • документальні планові перевірки платників податків — юридичних осіб;
  • документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів;
  • документальні планові перевірки самозайнятих осіб;
  • документальні планові перевірки платників податків — юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За інформацією ДФС України

Оновлено форми звітності з 01.01.2018 року

З 01 січня 2018 року запроваджується застосування оновлених форм звітності з

  • Податкова декларація з транспортного податку (ідентифікатор форми J0303602);
  • Податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (ідентифікатор форми J0602006);
  • Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва (ідентифікатор форми J0303307);
  • Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (ідентифікатор форми J0101911 з додатками).

Звітність за попередніми формами, які втрачають чинність з 01.01.2018 до кінця 2017 року ще подається.

За матеріалами Офіс великих платників податків ДФС

 

Аудитори працюватимуть за міжнародними стандартами

З 01.01.2018 набирає чинності та вводиться в дію 01.10.2018 у разі його підписання Президентом законопроект від 23.10.2017  № 6016-д «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність».

Поширюється на аудиторів, суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та видів діяльності, органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Згідно із законопроектом визначено правові засади аудиту фінансової звітності, здійснення аудиторської діяльності в Україні та врегульовано відносини, що виникають при її здійсненні.

Аудитори та суб’єкти аудиторської діяльності провадитимуть аудиторську діяльність відповідно до міжнародних стандартів аудиту.

Аудитори, строк чинності сертифікатів яких не закінчився до дати введення в дію цього Закону, вважаються такими, які підтвердили кваліфікаційну придатність до провадження аудиторської діяльності та набули практичний досвід, та підлягають обов’язковому включенню Аудиторською палатою України до Реєстру аудиторів і суб’єктів аудиторської діяльності.

Офіційний портал ВР України

 

Вплив придбання товарів у «єдиноподатника» на фінрезультат

Фіскали нагадують: при коригуванні (збільшенні або зменшенні) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку) вартість товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг, придбаних у платників єдиного податку, не враховується.

За матеріалами ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

Нові неоподатковувані операції

Прийнято редакційне уточнення до законопроекту від 14.11.2017  №6776-д, яким уточнено період звільнення від оподаткування ПДВ експорту технічних культур залежно від їх товарної позиції згідно з УКТ ЗЕД.

Зокрема, звільнятимуться від оподаткування ПДВ:

  • з 01.09.2018 до 31.12.2021  соєві боби (товарна позиція 1201 згідно з УКТ ЗЕД);
  • з 01.01.2020 до 31.12.2021  насіння свиріпи або ріпаку (товарна позиція 1205 згідно з УКТ ЗЕД).

Крім того, до 31.12.2018, звільнятимуться від оподаткування ПДВ та акцизним податком операції із ввезення на митну територію України та реалізації на митній території України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи кількома), що зазначені у товарній підкатегорії 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД (в тому числі вироблених в Україні).

Також не будуть об’єктом оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України:

  • товарів, сумарна митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, на адресу одного одержувача для юридичної особи та й для ФОП в одній депеші у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника у міжнародних експрес-відправленнях;
  • товарів, сумарна митна вартість яких у кожному з відправлень не перевищує еквівалент 150 євро, ввезених на митну територію України на адресу одного одержувача (фізичної особи) у перших трьох міжнародних поштових відправленнях та/або міжнародних експрес-відправленнях протягом одного календарного місяця.

Зазначеною нормою розмежовано умови звільнення від оподаткування доставок товарів в Україну за різними категоріями платників.

За інформацією “Вісник. Офіційно про податки”

 

Зміна номенклатури товарів/послуг в ПН та РК

На офіційному сайті ДФС 21.12.2017 з’явилося доповнення до інформації щодо механізму зміни номенклатури товарів/послуг у податкових накладних, у якому податківці повідомляють:

  1. Якщо до зареєстрованої в ЄРПН ПН платником податку складено та зареєстровано в ЄРПН РК, якими доповнено номенклатуру постачання товарів/послуг, але у гр.1 «№ з/п рядка ПН, що коригується» Розділу Б табличної частини РК по всіх доданих товарних позиціях вказано однакове (дублююче) значення номера рядка ПН (наприклад «1»), то в разі, якщо в подальшому може виникнути необхідність коригування таких товарних позицій, платнику необхідно скласти РК в якому:
  • сторнуються товарні позиції, щодо яких вказано однакове (дублююче) значення номера рядка ПН (наприклад «1»), шляхом зазначення в окремих рядках РК усіх товарних позицій, що містилися в попередньо зареєстрованих ПН та РК до них. При цьому, у гр. 7 «Коригування кількості/ зміна кількості, об’єму, обсягу (-) (+)» зазначаються показники зі знаком «мінус», а також в інших графах зазначаються відповідні значення од.виміру, коду товару/послуги, ставки, найменування, які вказані в зареєстрованих ПН та РК до них по таких товарних позиціях. У гр. 1 рядка РК вказується номер рядка, який був зазначений в ПН, та зареєстрованих до неї РК, по таких товарних позиціях.
  • додаються всі товарні позиції, щодо яких в попередніх РК вказано однакове (дублююче) значення номера рядка ПН (наприклад «1») з відповідними значеннями ціни, кількості, одиниці виміру, коду товару/послуги, ставки, найменування, але при цьому, у гр. 1 рядка РК, яким вводиться товарна позиція, зазначається новий черговий порядковий номер рядка ПН, який не зазначався раніше в ПН, що коригується.

У гр. 2 РК до ПН у всіх рядках, які заповнюються, зазначається причина коригування – «Зміна номенклатури».

  1. У разі, якщо платником податку в період з 20.11.2017 по 14.12.2017 були подані для реєстрації в ЄРПН РК до зареєстрованої в ЄРПН ПН для зміни номенклатури товару, але РК, за яким/якими відбулося сторнування показника «Обсяги постачання» по всіх товарних позиціях ПН, були зареєстровані в ЄРПН, а РК, за яким/якими повинно було відбутися доповнення ПН новими товарними позиціями, в ЄРПН не були зареєстровані, платнику слід подати на реєстрацію замість РК, реєстрація якого/яких не відбулася, один РК, в якому:
  • додати нові товарні позиції з відповідними значеннями ціни, кількості, одиниці виміру, коду товару/послуги, ставки, найменування, але при цьому, у гр. 1 того рядка РК, яким додається товарна позиція, вказати новий черговий порядковий номер рядка ПН, який не зазначався раніше в ПН, що коригується (доповнити ПН новим рядком);
  • у гр. 2 РК до ПН у всіх рядках, які заповнюються, зазначити причину коригування – «Зміна номенклатури».
  1. У разі, якщо після реєстрації ПН в ЄРПН у платника в подальшому виникає необхідність доповнення ПН новою або новими товарними позиціями на заміну вже вказаних, або у зв’язку із зменшенням обсягів постачання по окремій або окремих товарних позиціях, платнику слід в РК:
  • сторнувати (або зменшити) показник «Обсяги постачання» по відповідній товарній позиції або по кільком товарним позиціям, з відповідними значеннями ціни, кількості, од.виміру, коду товару/послуги, ставки, найменування, при цьому, у гр. 1 рядка РК, яким сторнується товарна позиція, вказати порядковий номер рядка ПН, за яким була зазначена дана товарна позиція в ПН, що коригується;
  • додати нові товарні позиції з відповідними значеннями ціни, кількості, одиниці виміру, коду товару/послуги, ставки, найменування, але при цьому, у гр. 1 рядка РК яким вводиться товарна позиція, зазначається новий черговий порядковий номер рядка ПН, який не зазначався раніше в ПН, що коригується.

У всіх рядках, які заповнюються, слід зазначити причину коригування – «Зміна номенклатури».

Офіційний сайт ГУ ДФС України

 

Виправлення помилки у дод. 5 до декларації з ПДВ

Фіскали роз’яснюють: виправлення помилок, що були допущені у дод. 5 до декларації з ПДВ та які не вплинули на числові показники декларації, проводиться шляхом подання Уточнюючого розрахунку, до якого додається Розшифровка (дод.5) з відміткою «Уточнюючий».

При цьому в такому разі до гр.4 Уточнюючого розрахунку переносяться показники декларації, Розшифровка до якої уточнюється, до гр.5 — всі відповідні показники декларації з урахуванням виправлених помилок (відповідають показникам з гр. 4), а гр. 6 не заповнююється.

Для виправлення запису неправильно вказаного ІПН контрагента (покупця або постачальника) в уточнюючій Розшифровці:

  • повторюється помилковий запис ІПН, при цьому вартісні показники вказуються зі знаком «-» (тобто сторнуються);
  • вказується правильний запис за операціями з контрагентом за звітний (податковий) період, за який виправляються помилки повністю (включаючи вартісні показники);
  • підсумковий рядок «Усього за звітний період» не заповнюється.

Лист ДФС України від 14.12.2017  № 2994/6/99-95-42-03-15/ІПК)

 

Встановлено причини неприйняття Таблиці даних платника податку

Фіскали зазначають: причинами неврахування Комісією даних Таблиці може бути як неправильне її заповнення, так і надання платником недостовірної інформації.

Інформація за встановленою формою враховується автоматично системою Моніторингу, якщо така інформація подається платниками – с/г товаровиробниками, що внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації та/або с/г підприємствами, які на 31 грудня 2016 року застосовували спец. режим оподаткування  або якщо така інформація подана платниками, у яких має місце одночасне виконання декількох умов, визначених пунктом 3 Критеріїв.

Однією з таких умов є відношення загальної суми сплачених за останні 12 місяців сум ЄСВ та податків і зборів (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) до загальної суми оподатковуваних операцій за 12 місяців та є більшим за 0,02.

За матеріалами ГУ ДФС у м. Києві

 

Наслідки у випадку відмови в реєстрації РК

Фіскали нагадують: вказані в помилковій ПН обсяги постачання товарів/послуг з суми ПДВ не підлягають відображенню в податковій декларації з ПДВ.

З метою виправлення допущеної помилки платник має право скласти РК до ПН, якщо податкову накладну на операцію з постачання товарів/послуг було складено та зареєстровано в ЄРПН помилково. Зазначений РК підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг з дотриманням визначених Кодексом термінів реєстрації.

Якщо платник податку помилився у зазначенні обов’язкових реквізитів ПН, а також порушив граничні терміни реєстрації в ЄРПН ПН та/або РК, покупець/продавець таких товарів/послуг має право протягом 365 календарних днів додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого продавця/покупця із додатками копій первинних документів та інших розрахункових документів, які підтверджують факт отримання таких товарів/послуг та засвічують факт сплати податку з ПДВ.

Контролюючий орган зобов’язаний провести документальну перевірку зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за такою операцією протягом 90 календарних днів з дня надходження такої заяви зі скаргою.

За матеріалами ГУ ДФС у Донецькій області.

 

Податкові зобов’язання у разі анулювання реєстрації платником ПДВ

Якщо товари/послуги, необоротні активи, суми ПДВ по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності, такий платник ПДВ в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів.

Зазначена норма не застосовується у випадку анулювання реєстрації як платника ПДВ внаслідок реорганізації шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

Отже, платник ПДВ у разі анулювання реєстрації на дебіторську заборгованість за оплаченими, але не отриманими товарами/послугами, повинен в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку визначити податкові зобов’язання за такими товарами/послугами, необоротними активами виходячи з їх звичайної ціни, визначеної на момент такого нарахування.

За матеріалами ГУ ДФС у Запорізькій област

 

Річний обсяг розрахункових операцій без застосування РРО

збільшено до 500 тис. грн

З 20.12.2017 Постановою КМУ від 18.12.2017  №984  внесено зміни до постанови КМУ від 23.08.2000  №1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», якою встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування РРО є обов’язковим, у розмірі:

– 500 тис. грн (замість 200 тис. грн) для таких видів діяльності:

  • роздрібна торгівля через засоби пересувної торговельної мережі (автомагазини, авторозвозки, автоцистерни, цистерни, бочки, бідони, низькотемпературні лотки-прилавки, візки, розноски, лотки, столики), що розташовані за межами стаціонарних приміщень;
  • роздрібна торгівля на ринках, ярмарках (за винятком розташованих на їх території магазинів, кіосків, палаток, павільйонів, приміщень контейнерного типу;
  • продаж страв та безалкогольних напоїв у буфетах вищих навчальних закладів, у їдальнях і буфетах підприємств УТОС та УТОГ;
  • роздрібна торгівля, громадське харчування та побутове обслуговування на території закритих військових гарнізонів і містечок, а також військових частин, розташованих у межах сіл;
  • надання послуг бібліотеками;
  • продаж предметів релігійно-обрядової атрибутики та надання обрядових послуг релігійними організаціями;
  • роздрібна торгівля насінням у кіосках на території сіл та селищ міського типу;
  • провадження діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг суб’єктами підприємницької діяльності на території сіл і селищ міського типу, яким згідно з Законом України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» надано статус гірських;
  • надання медичних послуг виїзними бригадами та медичне обслуговування вдома у замовника;
  • приймання від населення та реалізація через бджільницькі торговельно-заготівельні пункти продуктів бджільництва, обладнання та інвентарю для пасічників.

– 250 тис. грн на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг) (замість 75 тис. грн) для таких видів дільності:

  • роздрібна торгівля та громадське харчування на території села, що здійснюється підприємствами споживчої кооперації, а також сільськогосподарськими товаровиробниками, які використовують продукцію власного виробництва;
  • роздрібна торгівля медичними і фармацевтичними товарами та надання медичних і ветеринарних послуг на території села.

Також обов’язок застосування РРО встановлено для суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами.

 

Пільга зі сплати земельного податку потребує подання заяву

Фіскали нагадують: облік фізичних осіб — платників земельного податку і нарахування відповідних сум проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки щороку до 1 травня.

Звільнення від сплати земельного податку передбачене для категорії фізичних осіб, визначеної п. 281.1 ст. 281 ПКУ, та поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, установлених п. 281.2 ст. 281 ПКУ.

Якщо фізична особа, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги (п.281.4 ст. 281 ПКУ).

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

За матеріалами ГУ ДФС у Харківській області

 

Оподаткування поворотної фінансової допомоги від роботодавця працівнику

При виплаті юридичною особою (роботодавцем) своєму працівникові поворотної фінансової допомоги на підставі договору про безвідсоткову поворотну позику сума такої допомоги не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Лист ДФС України від 14.12.2017  № 2992/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

 

Виправлення помилки у нарахуванні зарплати

Фіскали рекомендують: якщо роботодавець виявить помилки, допущені у попередніх звітних періодах, то він має здійснити нарахування ЄСВ працівникові в поточному місяці за попередні періоди без віднесення до відповідних місяців, за які було проведено таке нарахування.

А результати проведення перерахунку сум доходів, наданих платникові податку, та утриманого ПДФО і військового збору відображаються роботодавцем у податковому розрахунку ф. № 1ДФ за звітний період, у якому проведено такий перерахунок

Лист ДФС України від 11.12.2017 № 2935/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

 

Час на проведення  річного перерахунку ПДФО

Фіскали нагадують: роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити перерахунок ПДФО визначено ст. 169 ПКУ:

  • за наслідками кожного звітного податкового року нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;
  • під час проведення розрахунку за останній місяць застосування ПСП у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника або у випадках, визначених пп. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 Податкового кодексу;
  • під час проведення остаточного розрахунку з платником, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем

Річний перерахунок за 2017  відображається у звітності при нарахуванні заробітної плати за грудень 2017

За матеріалами ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

 

Спадщина у подарунок: чи подавати податкову декларацію

У разі якщо платник податку отримував доходи, зокрема у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ, оскільки обов’язок щодо подання податкової декларації вважається виконаним, податкову декларацію подавати не потрібно.

Таким чином, фізичні особи, які одержали дохід у вигляді спадщини (подарунку), який оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані включати вартість такої спадщини (подарунку) до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання декларації.

За матеріалами ГУ ДФС у Запорізькій області.

 

Спадщина, яка отримана із джерел походження поза межами України –

включається до загального річного оподатковуваного доходу

Фіскали нагадують: дохід, отриманий фізичною особою — резидентом з джерел за межами України у вигляді спадщини, включається такою особою до загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи як іноземний дохід та оподатковується ПДФО і військовим збором на загальних підставах.

Лист ДФС України від 14.12.2017  № 16785/К/99-95-42-02-1415/ІПК

 

Відшкодовування витрат на проїзд, за участь у форумі не роботодавцем – оподатковується як додаткове благо

Якщо юридичною особою відшкодовуються витрати на проїзд, харчування та проживання, понесені учасниками форуму (фізичними особами, які не перебувають з такою юридичною особою у трудових відносинах і не є членами її керівних органів), то сума відшкодованих витрат включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу учасників форуму (фізичних осіб) як додаткове благо та оподатковується ПДФО і військовим збором на загальних підставах.

Лист ДФС України від 11.12.2017  № 2919/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

 

При продажі вантажівки громадянином юридичній особі – юридична особа нараховує та сплачує податки

Фіскали нагаують: якщо фізична особа продає вантажний автомобіль юридичній особі, то така юридична особа має виконати функції податкового агента, зокрема, нарахувати, утримати та сплатити (перерахувати) до бюджету податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % та військовий збір за ставкою 1,5 %.

За матеріалами ГУ ДФС в Запорізькій області.

 

Отримання статусу «єдиноподатника» після втрати такого через наявний податковий борг

Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів.

У разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку І — ІІІ груп вимог, установлених главою «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку І-ІІІ груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, що настає за кварталом, в якому допущено порушення (ст. 299 ПКУ).

У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення 4 послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.

За матеріалами ГУ ДФС в Одеській області

 

Оподатковування лікарняних ФОП-«єдиноподатника»

Фіскали консультують: дохід у вигляді допомоги по тимчасовій непрацездатності, який виплачується Фондом соціального страхування України не включається до доходу ФОП-«єдиноподатника», проте оподатковується за загальними правилами, для платників податків — фізичних осіб.

Податковий агент (Фонд), який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника ФОП-«єдиноподатника», зобов’язаний утримувати ПДФО (18 %) та військовий збір (1,5 %) із суми такого доходу за його рахунок.

Фонд, який виплачує допомогу по тимчасовій непрацездатності, зобов’язаний виконати функції податкового агента в частині нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету за рахунок таких осіб ПДФО та військовий збір і відобразити зазначену допомогу у формі № 1ДФ.

При цьому суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, отримані ФОП, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, не є базою нарахування ЄСВ.

Лист ДФС України від 19.12.2017  № 3040/Ч/99-99-13-02-03-14/ІПК

 

Звітність з ЄСВ у разі припинення діяльності «єдиноподатником»

У разі припинення діяльності ФОП повинен подати Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Останній період, за який необхідно сплатити ЄСВ, — період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.

Місяць, в якому ФОП припинено підприємницьку діяльність, належить до базового звітного періоду, за який сплачується ЄСВ.

Лист ДФС України від 08.12.2017  № 2887/Г/99-99-13-02-03-14/ІПК

 

Вимоги при нарахуванні допомога по вагітності та пологах

Сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду, та не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку (ст. 26 Закону № 1105).

При цьому для застрахованих осіб, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше 6 місяців, установлено обмеження розміру допомоги по вагітності та пологах — виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку (ст. 19 Закону № 1105).

Отже, розмір допомоги по вагітності та пологах визначається з урахуванням норми ст. 26 Закону № 1105; у випадку, коли застрахована особа протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку має страховий стаж менше 6 місяців, застосовується обмеження відповідно до ст. 19 Закону № 1105.

Лист Мінсоцполітики України від 29.11.2017  № 530/0/86-17

 

Підбірку підготувала:

Лоза Галина,

представник з бухгалтерських послуг компанії “ЗБЕРЕЖЕНІ АКТИВИ”,

спеціаліст, фахівець з контролю якості послуг 

X