fbpx
[get_banners]

Дайджест нoвин “Податки і облік” з 05.03.2018 пo 11.03.2018

In: Дайджести новин законодавства і практики 12 Mar 2018 Tags: ,

Дайджест нoвин “Податки і облік”

з 05.03.2018 пo 11.03.2018

 

Індекс інфляції за лютий — 100,9%

Інфляція на споживчому ринку в лютому 2018 року порівняно з попереднім місяцем становила 0,9%, з початку року – 2,4%.

Отже, індекс споживчих цін (ІСЦ) у лютому 2018 року становив 100,9%.

 

 

 

 

 

 

Повідомлення Держстату від 07.03.2018 № 56/0/11.1вн-18

 


Зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН розпочнеться з 22 березня

Постанову Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117, якою затверджено порядки з питань зупинення реєстрації ПН/РК коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.ЄРПН опубліковано у газеті «Урядовий кур’єр» 07.03.2018 року.

Таким чином, з 22.03.2018 р. будуть діяти нові Порядки щодо зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, оскільки постанова набирає чинності через 15 днів з дня опублікування.

 

 

 

 

Газета «Урядовий кур’єр»

 

Дивіться відео на тему:

Розблокування податкових накладних у 2018. Фальшстарт ?


Терміни включення до податкового кредиту ПН розблокованих ПН

Фіскали роз’яснюють: згідно з п. 198.6 ст. 198 ПКУ суми ПДВ, вказані у ПН/РК, реєстрацію яких у ЄРПН було зупинено відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ та які відповідно до п. 571 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ були зареєстровані у ЄРПН 02.01.2018 року, платники податку можуть включити до складу податкового кредиту у податковій звітності з ПДВ за грудень 2017 року або за будь-який наступний звітний (податковий) період протягом 1095 календарних днів з дати складення таких ПН/РК.

 

 

 

Лист ДФС України від 03.03.2018 № 6443/7/99-99-15-03-02-17

 

Дивіться відео на тему:

Податкова накладна: два нові строки та + один новий штраф

 


Акт звірки розрахунків за податками і зборами

Фіскали консультують: за письмовою заявою суб’єкта господарювання, щодо якого в контролюючому органі відкрито ІКП інтегровані картки платників, надається письмовий документ щодо стану розрахунків цього платника за податками, зборами та ЄСВ у довільній формі.

Такий письмовий документ видається не пізніше 15 робочих днів з дня отримання заяви, в якій суб’єктом господарювання зазначено платежі і період, щодо яких здійснюється звірка стану розрахунків з бюджетами, а також нараховані і сплачені суми по цих платежах за вказаний період.З метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються

 

Підкатегорія «ЗІР» 135.04

 


Строк, на який видається готівка під звіт

Готівка під звіт або на відрядження видається суб’єктам господарювання відповідно до законодавства України (п. 19 розділу ІІ Положення від 29.12.2017 №148):

  • на закупівлю с/г продукцції та заготівлю вторинної сировини на строк не більше ніж 10 робочих днів;
  • на закупівлю брухту чорних і кольорових металів на строк не більше ніж 30 робочих днів від дня видачі готівки під звіт;
  • на всі інші виробничі (господарські) потреби на строк не більше ніж 2 робочі дні, включаючи день отримання готівки під звіт.

Підзвітна особа має право продовжити строк використання виданих під звіт коштів, якщо готівку одночасно видано як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих (господарських) питань (у тому числі для закупівлі с/г продукції у населення та заготівлі вторинної сировини, у т.ч. брухту чорних і кольорових металів). Строк використання такої готівки продовжується до завершення строку відрядження.

Видача підзвітній особі готівки під звіт проводиться за умови звітування нею в установленому порядку за раніше отримані під звіт суми.

 

 

За матеріалами ГУ ДФС у Тернопільській області.

 

Дивіться інфографіку на тему:

Що робити, якщо перевищено ліміт каси?

 


Декларування валютних цінностей та майна, що знаходяться за межами України

Суб’єкт підприємницької діяльності подає Декларацію у випадку коли валютні кошти або майна знаходяться за межами України, у тому числі з порушенням встановлених законодавством строків розрахунків в сфері ЗЕД.

У розділах Декларації зазначаються вкладення на рахунках, відкритих в іноземних банках, до статутних фондів іноземних підприємств за кордоном, та інше майно.

Декларування про валютні цінності здійснюється суб’єктами підприємницької діяльності за встановленою формою щокварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності не подають Декларацію про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, якщо у них фактично відсутні валютні цінності та майно за межами митної території України.

 

За матеріалами ГУ ДФС у Рівненській області

 


Акциз щодо експортованих підакцизних товарів

Фіскали роз’яснюють: товари (продукція) вважаються вивезеними (експортованими) платником за межі митної території України, якщо їх вивезення (експортування) засвідчене належно оформленою митною декларацією, у тому числі якщо відвантаження відбулося у звітному періоді, а вивезення (експортування) — у наступному звітному періоді і на дату подання декларації з акцизного податку за звітний місяць наявна така митна декларація.

Відповідно до пп. 213.2.1 п. 213.2 ст. 213 ПКУ операції з вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) платником податку за межі митної території України не підлягають оподаткуванню акцизним податком.

 

Лист ДФС України від 20.02.2018 № 702/6/99-99-12-03-03-15/ІПК

 


Особливості справляння транспортного податку

Фіскали пояснюють: за транспортні засоби, придбані протягом року, на які поширюється обов’язок сплати транспортного податку, податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт — проведено реєстрацію транспортного засобу.

Таким чином, у разі якщо місяць, в якому придбано транспортний засіб, і місяць, в якому проведено процедуру його державної реєстрації, є різними, то сплачуватись транспортний податок

 

повинен з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

 

Підкатегорія «ЗІР» 111.05

 


Наслідки, якщо ФОП не підтвердив держреєстрацію

Фіскали нагадують: суб’єкт господарювання, який виплачує дохід підприємцю за надані ним товари (роботи, послуги) і отримав при цьому відповідні документи (про підтвердження державної реєстрації підприємця), не утримує ПДФО та військовий збір, оскільки ФОП здійснює оподаткування такого доходу самостійно.

Документом, що підтверджує державну реєстрацію фізичної особи як СПД, є витяг з ЄДП юридичних осіб, ФОП та громадських формувань.

Дохід, виплачений ФОП (незалежно від обраної системи оподаткування), податковий агент відображає у формі № 1ДФ з ознакою доходу «157».

Якщо ФОП не надано копію документа, що підтверджує його державну реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності, при виплаті доходу утримується ПДФО та військовий збір.

 

 

За матеріалами ГУ ДФС у Херсонській області.

 


Законопроект, що змінить життя «єдиноподатників» та платників ПДВ

У Верховній Раді 01.03.2018 зареєстровано законопроект №8089, яким пропонується :

  • знизити основну ставку ПДВ з 20 % до 16%;
  • змінити види діяльності, які дають право перебувати ФОП «єдиноподатникам» на II групі. Зокрема ними можуть бути ті хто займається:
  • виробництвом товарів, роздрібним продажем товарів з торговельних місць на ринках;
  • роздрібним продажем товарів та/або діяльність у сфері ресторанного господарства в торговельному об’єкті площею до 20 квадратних метрів чи з використанням засобу пересувної торгівлі;
  • виконанням робіт, наданням послуг (в тому числі побутових послуг населенню); роздрібним продажем товарів дистанційним способом.

Конкретний перелік товарів та послуг, господарська діяльність з продажу (надання) яких надає право бути платником ЄП другої групи, буде затверджувати Кабмін.

  • ліквідувати III групу «єдиноподатників» з можливістю переходу на ІІ групу, які відповідають вимогам для такої групи.
  • заборонити бути «єдиноподатниками» I-II груп для:
  • суб’єктів, які здійснюють оптову торгівлю та посередництво в оптовій торгівлі;
  • суб’єктів, які здійснюють торгівлю усіма підакцизним товарами без жодних винятків;
  • суб’єктів, які здійснюють виробництво та продаж ювелірних виробів, лікарських засобів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, виробів зі шкіри та хутра;
  • суб’єктів господарювання, які провадять діяльність з роздрібного продажу товарів та/або діяльність у сфері ресторанного господарства та/або діяльність з надання послуг більше ніж в 2-х торговельних об’єктах та роздрібний продаж товарів більше ніж з 3-х торговельних місць на ринках
  • ФОП, які здійснюють діяльність у сфері ресторанного господарства в одному торговельному об’єкті за місцем його фактичного розташування із суб’єктами господарювання, які мають ліцензію на право продажу підакцизних товарів, які, в свою чергу, не можуть бути «єдиноподатниками»;
  • уточнити положення щодо можливостей переходу з І – ї на ІІ – гу групу спрощеної системи оподаткування та питань переходу з ІІ – ї групи на загальну систему оподаткування;
  • запровадити обов’язкове застосування РРО для всіх «єдиноподатників» II – ї групи без встановлення будь-якого обліку витрат та без обов’язку наявності первинних документів на отримання товарів;
  • звільнити від застосування РРО І- ї групи «єдиноподатників»;
  • підвищити фінансову відповідальність вдвічі за порушення законодавства про застосування РРО, запровадити мінімальний обсяг відповідальності без прив’язки до вартості товарів, а також фінсанкції за відмову у перерахунку готівкових коштів на місці проведення розрахунків при проведенні контролюючими органами перевірок та відповідальності за порушення вимог про виставлення цінників на товари, що продаються (меню, прейскуранти або тарифи на послуги, що надаються).
  • уточнити підстави для обов’язкового переходу на загальну систему оподаткування при порушенні умов перебування на І-й та ІІ-й групах платниками «єдиноподатниками», а саме:
  • у випадку перевищення площі торговельного об’єкту, в якому здійснюється діяльність,
  • у разі здійснення «єдиноподатниками» ІІ-ї групи діяльності з виробництва та роздрібного продажу товарів, надання послуг чи виконання робіт, включених до переліку, який затверджується КМУ,
  • у разі здійснення діяльності в торговельному об’єкті, відомості про який не внесені до реєстру платників єдиного податку;
  • запровадити фінансову відповідальність за порушення окремих правил застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності;
  • уточнити вимоги щодо реквізитів заяв про перехід на сплату єдиного податку та переліку відомостей, які мають бути внесені до реєстру «єдиноподатників».

 

Проект Закону від 01.03.2018 №8089 «Про внесення змін до ПКУ та деяких законодавчих актів щодо зменшення ставки податку на додану вартість, реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності та підвищення прозорості розрахункових операцій з урахуванням європейської практики»

 


Декларація про майновий стан при продажі транспортного засобу фізичною особою

Дохід фізичної особи від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Якщо фізична особа продавала або обмінювала протягом 2017 році два та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, сума отриманого доходу підлягає оподаткуванню ПДФО за ставкою 5 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Фізична особа зобов’язана відобразити дохід від такого відчуження у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до контролюючого органу за місцем реєстрації (паспортними даними).

Граничний строк подання декларації для такої фізичної особи — до 01.05.2018, а до 01.08.2018 вона зобов’язана самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею декларації.

 

За матеріалами ГУ ДФС в Одеській області

 

Дивіться відео на тему:

Правила списання палива


Адмінарешт майна

Фіскали нагадують: арешт майна може бути застосовано, якщо з’ясовується одна з таких обставин:

  • платник податків порушує правила відчуження майна, що перебуває у податковій заставі;
  • фізична особа, яка має податковий борг, виїжджає за кордон;
  • платник податків відмовляється від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу;
  • відсутні дозволи (ліцензії) на здійснення господарської діяльності, а також у разі відсутності реєстраторів розрахункових операцій, зареєстрованих у встановленому законодавством порядку, крім випадків, визначених законодавством;
  • відсутня реєстрація особи як платника податків у контролюючому органі, якщо така реєстрація є обов’язковою відповідно до Кодексу, або коли платник податків, що отримав податкове повідомлення або має податковий борг, вчиняє дії з переведення майна за межі України, його приховування або передачі іншим особам;
  • платник податків відмовляється від проведення перевірки стану збереження майна, яке перебуває у податковій заставі;
  • платник податків не допускає податкового керуючого до складення акта опису майна, яке передається в податкову заставу;
  • платник податків (його посадові особи або особи, які здійснюють готівкові розрахунки та/або провадять діяльність, що підлягає ліцензуванню) відмовляється від проведення відповідно до вимог Кодексу інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, коштів (зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки).

 

За матеріалами ГУ ДФС в Івано-Франківській області

 


Обчислення допомоги по вагітності та пологах

Сума допомоги по вагітності та пологах, що надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами.

Приклад розрахунку допомоги по вагітності та пологах: (заробітна плата застрахованої особи × 12 місяців) : 365 календарних днів × 126 календарних днів (тривалість відпустки).

Для отримання допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду отриманий листок непрацездатності необхідно передати роботодавцю не пізніше 12 календарних місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами.

Матеріальне забезпечення перераховується Фондом на окремий поточний рахунок роботодавця для здійснення виплати застрахованій особі не пізніше 10 робочих днів з дня отримання від роботодавця заяви-розрахунку.

 

За матеріалами Фонду соціального страхування України

 


Звільнення працівника через тривалу непрацездатність

Фахівці Держпраці зазначили: звільнення працівника у зв’язку з нез’явленням на роботі протягом більш як 4-х місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності — право роботодавця, а не обов’язок.

Відповідно до ст. 40 КЗпП трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності може бути розірваний власником або уповноваженим ним органом у випадку нез’явлення на роботу протягом більш як 4-х місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і пологах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні. За працівниками, які втратили працездатність у зв’язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності.

У разі довготривалої непрацездатності працівника на такого працівника не поширюються гарантії, визначені ч. 3 ст. 40 КЗпП щодо недопущення звільнення працівника в період його тимчасової непрацездатності з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (роботодавця).

Згідно зі ст. 43 КЗпП розірвання трудового договору з підстав, передбачених п. 5 ст. 40 КЗпП, може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника), первинної профспілкової організації, членом якої є працівник. Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу без згоди виборного органу первинної організації (профспілкового представника) допускається, якщо первинна профспілкова організація відсутня.

Керівник приймає рішення про звільнення на підставі запису у табелі обліку робочого часу, листків непрацездатності та службової записки начальника відділу. Звільнити працівника за зазначеною підставою можливо вже на наступний день після чотиримісячного строку. Відсутність на робочому місці протягом 4-х місяців обов’язково повинна бути підтверджена наявністю листків непрацездатності, у разі їх відсутності підставою звільнення буде п. 4 ст. 40 КЗпП за прогул.

 

За матеріалами ГУ Держпраці у Черкаській області

 

Дивіться відео на тему:

Робота з персоналом через цивільно-правові договори

 

 


Коефіцієнт коригування при підвищенні посадових окладів

На госпрозрахункових підприємствах коригування заробітної плати провадиться з урахуванням їх фінансових можливостей. Тобто, якщо на підприємстві скрутне фінансове становище то підприємство може дещо зменшити коефіцієнт коригування, проте не відмовитись від коригування.

Якщо підвищення тарифних ставок на підприємстві відбулось в 1,7 раза, але підприємство не має можливості провести коригування середньої заробітної плати на коефіцієнт 1,7, необхідно здійснити аналіз наявних фінансових можливостей підприємства на проведення коригування, видати наказ про застосування коефіцієнта нижчого, наприклад, коефіцієнта 1,5 чи 1,3 тощо. Цей наказ (розпорядження) має погоджуватись із профспілковим комітетом підприємства або з іншим уповноваженим на представництво трудового колективу органом.

У випадку коли підвищення окладів відбулося в періоді, коли працівник перебував у щорічній відпустці, його середній заробіток необхідно прокоригувати і нарахувати належні йому кошти. Донарахування провадиться і у разі, якщо працівник відразу після відпустки звільняється, а в період, коли працівник перебував у відпустці, відбулося підвищення окладів.

 

За матеріалами ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

 

 

Підбірку підготувала:

Лоза Галина,

представник з бухгалтерських послуг компанії “ЗБЕРЕЖЕНІ АКТИВИ”,

спеціаліст, фахівець з контролю якості послуг 

X