fbpx

Дайджест нoвин «Підприємництво і право» з 09.01.2018 пo 14.01.2018

In: Дайджести новин законодавства і практики, Західна консалтингова група 19 Jan 2018 Tags: ,

Дайджест нoвин «Підприємництво і право»

з 09.01.2018 пo 14.01.2018

Нові зміни у кримінальне законодавство

З 12 січня діє нова редакція статті 67 Кримінального кодексу, яка визначає обтяжуючі обставини покарання.

Тепер обставинами, які обтяжують покарання, також є здійснення злочину:

  • на ґрунті статевої приналежності;
  • щодо особи з інвалідністю або особи, яка страждає психічним розладом, зокрема слабоумством, що має вади розумового розвитку;
  • у присутності дитини;
  • вчинення злочину щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах.

Суд не має права не визнати зазначені обставини. Виняток – злочин, вчинений на ґрунті статевої приналежності. Суд може, залежно від характеру вчиненого злочину, не визнати цю обставиною обтяжуючою, навівши мотиви свого рішення у вироку.

Зміни передбачено Законом № 2227-VIII про імплементацію положень Стамбульської конвенції, яка (за винятком вищезгаданої норми) вступить в силу 11 січня 2019 року.

Закон України від 06.12.2017 року № 2227-VIII «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами»

І знову спроби врегулювати питання обігу криптовалюти

Національний координаційний центр кібербезпеки доручив відповідним органам влади створити робочу групу за участю представників НБУ, Мінфіну, НКЦПФР, СБУ, Нацполіції, Держфінмоніторингу, ДФС і Держспецзв’язку з метою напрацювання нормативно-правових пропозицій для:

  • врегулювання питання обігу криптовалюти в Україні;
  • визначення державного регулятора і порядку функціонування ринку криптовалюти;
  • визначення порядку проведення моніторингу транзакцій з використанням криптовалюти та ідентифікації суб’єктів криптовалютних операцій;
  • врегулювання порядку оподаткування доходів від здійснення криптовалютних операцій.

Крім того, доручено розробити механізм забезпечення доступу правоохоронних органів до даних криптовалютних бірж із зобов’язанням зазначених суб’єктів зберігати інформацію про всі транзакції протягом терміну, встановленого законодавством для фінансових організацій, і розкриття інформації про клієнта по мотивованому запиту.

Також прес-служба РНБО повідомила, що НБУ опрацьовує питання доцільності випуску власної криптовалюти.

Відповідні рішення прийняті на засіданні Національного координаційного центру кібербезпеки під головуванням Секретаря РНБО.

Очікується, що розробка і впровадження всіх цих заходів сприятиме розвитку міжнародного співробітництва щодо впровадження комплексного регулювання обігу криптовалюти і допоможе уникнути криміналізації сегмента.

Офіційний портал РНБО, рубрика «Новини», підрубрика «О. Турчинов: Розвиток ринку криптовалют не може залишатися поза увагою держави» від 11.01.2018 року

Авто можна зареєструвати через ЦНАП

Урядом внесено зміни до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів.

Отже, встановлено, що в центрах надання адміністративних послуг можна провести державну реєстрацію (перереєстрацію), зняти з обліку транспортного засобу. Такі дії здійснюються на основі рішень, узгоджених між сервісними центрами МВС і органами, які створили ЦНАП.

Центри підключаються до реєстрів, необхідних для проведення держреєстрації та зняття з обліку ТЗ, з метою прийняття, перевірки та передачі документів, видачі оформлених результатів.

До того ж, укладені і оформлені в ЦНАП в присутності адміністраторів договори про придбання права власності на ТЗ є документами, що підтверджують правомірність таких дій.

У разі проведення держреєстрації ТЗ через ЦНАП документи, необхідні для отримання послуги, приймаються з урахуванням положень інформаційної картки сервісних центрів МВС.

До процедур можуть залучати фахівців експертної служби і представників сервісних центрів МВС, судових експертів.

У той же час, держреєстрація, зняття з обліку ТЗ іноземних організацій, що забезпечують реалізацію програм міжнародної технічної допомоги, інших представництв іноземних юросіб і громадян, осіб без громадянства проводиться виключно сервісними центрами МВС на загальних підставах.

Відповідні зміни передбачені постановою Кабміну від 6 грудня 2017 року № 1092.

Постанова КМУ від 07.09.1998 року № 1388 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів»

Оприлюднено адреси для листування з Верховним Судом

У новому Верховному Суді функціонують касаційні суди, які розташовані за різними адресами в місті Києві.

Фактичний і поштова адреси Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду тимчасово відрізняються (до моменту створення поштового відділення за фактичним місцем розташування).

Офіційну кореспонденцію в касаційні суди слід направляти на такі адреси:

Касаційний господарський суд: вул. Олександра Копиленка, 6 (індекс 01016);

Касаційний адміністративний суд: вул. Московська, 8, корпус 5 (індекс 01029);

Касаційний цивільний суд: фактична адреса: проспект Повітрофлотський, 28; тимчасову адресу для листування: вул. Пилипа Орлика, 4а (індекс 01043);

Касаційний кримінальний суд: вул. Пилипа Орлика, 4а (індекс 01043).

Контакт-центр Верховного Суду: 0 800 501 492

Кабмін переніс робочі дні у 2018 році

Кабмін прийняв рішення про перенесення робочих днів у 2018 році.

Працівникам підприємств, установ, організацій з 5-денним робочим тижнем і двома вихідними днями (субота і неділя) перенесені робочі дні з:

  • п’ятниці 9 березня на суботу 3 березня;
  • понеділка 30 квітня на суботу 5 травня;
  • п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня;
  • понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня;
  • понеділка 31 грудня на суботу 29 грудня.

Рекомендації про перенесення не стосуються працівників органів Пенсійного фонду, «Укрпошти», Державного казначейства та банківських установ.

Розпорядження «Про перенесення робочих днів у 2018 році» прийнято на засіданні 11 січня.

Урядовий портал, рубрика «Новини», підрубрика «Уряд ухвалив рішення про перенесення робочих днів у 2018 році» від 11.01.2018 року

Дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці — обов’язок роботодавця

Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», прийнятим Верховною радою України 7 грудня 2017 року, встановлено підвищення мінімальної зарплати з 1 січня 2018 року до 3723 гривень.

З цього часу роботодавці зобов’язані щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше 3723 грн. Якщо ж заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, то їм необхідно провести доплату до рівня мінімальної, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

Відповідно до частини 2 статті 31 Закону України «Про оплату праці», при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Мінімальними державними гарантіями в оплаті праці є не лише мінімальна зарплатня, але й норми і гарантії в оплаті праці, які передбачені частиною першою статті 12 Закону України «Про оплату праці». А саме:

  • норми оплати праці за роботу в надурочний час; у святкові, неробочі та вихідні дні; у нічний час; за час простою, який мав місце не з вини працівника; при виготовленні продукції, що виявилася браком не з вини працівника; працівників молодше вісімнадцяти років, при скороченій тривалості їх щоденної роботи тощо.
  • гарантії в оплаті праці для працівників — оплата щорічних відпусток; за час виконання державних обов’язків; для тих, які направляються для підвищення кваліфікації, на обстеження в медичний заклад; для переведених за станом здоров’я на легшу нижче оплачувану роботу; переведених тимчасово на іншу роботу у зв’язку з виробничою необхідністю; для вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, переведених на легшу роботу; при різних формах виробничого навчання, перекваліфікації або навчання інших спеціальностей; для донорів, тощо.
  • гарантії та компенсації працівникам в разі переїзду на роботу до іншої місцевості, службових відряджень, роботи у польових умовах тощо.

Водночас суб’єктам господарювання необхідно нараховувати та виплачувати індексацію заробітної плати, яка також є державною мінімальною гарантією в оплаті праці та підлягає обов’язковому проведенню у встановленому законодавством порядку.

За недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці передбачено застосування щодо суб’єкта господарювання штрафної санкції у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого вчинено порушення. При цьому, заходи щодо притягнення до відповідальності за таке порушення вживаються незалежно від факту його усунення в ході інспекційного відвідування (ст. 265 КЗпП України, ПКМУ від 26.04.2017 № 295).

Офіційний портал Управління Держпраці у Хмельницькій області, рубрика «Новини», підрубрика «Управління Держпраці: дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці – обов’язок роботодавця» від 02.01.2018 року

Підбірку підгoтувала: 

Віктoрія Пoлянська,

незалежний юридичний консультант

холдингу професійних послуг «Західна кoнсалтингoва група»

Підписатися на новини

Підпишіться на щотижневий дайджест новин і будьте в курсі подій без зайвого спаму

X