fbpx

Дайджест нoвин «Підприємництво і право» з 03.09.2018 пo 09.09.2018

In: Дайджести новин законодавства і практики 10 Sep 2018 Tags: ,

Дайджест нoвин «Підприємництво і право»

з 03.09.2018 пo 09.09.2018

 

Спрощено митні процедури для бізнесу

Бізнес зможе скоротити часові витрати на оформлення товарів за рахунок одноразового представлення уніфікованого набору відомостей через «єдине вікно» на митниці.

Відповідний Закон «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо впровадження механізму «єдиного вікна» і оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України» (проект № 7010) прийнятий на ранковому засіданні Верховної Ради 6 вересня з урахуванням правок Президента.

Цей Закон був прийнятий ще 5 липня, але Президент Петро Порошенко повернув його до Верховної Ради з пропозиціями. Глава держави висловив підтримку необхідності введення «єдиного вікна», але не підтримав окремі положення Закону, згідно з якими спеціальні вагони для перевезення зерна віднесені до техніки та обладнання для агропромислового комплексу, на придбання яких сільськогосподарським товаровиробникам надається державна підтримка. Президент вважає, що вводиться Законом державна підтримка на часткове відшкодування вартості закупівлі спеціальних вагонів є несправедливою по відношенню до більшості сільськогосподарських товаровиробників, оскільки претендувати на таку держпідтримку зможуть переважно великі сільськогосподарські підприємства і запропонував виключити ці пункти з Закону.

Народні депутати підтримали законопроект з урахуванням правок Президента і прийняли його в цілому як Закон.

Закон покращує умови ведення ЗЕД, скорочує час для експортно-імпортних операцій і покращує інвестиційну привабливість України.

Зокрема, вносяться зміни до Митного кодексу щодо визначення терміна «механізм« єдиного вікна »і врегулювання порядку його реалізації. Зокрема, для взаємодії між декларантами та митними органами пропонується використовувати єдиний державний інформаційний веб-портал «Єдине вікно для міжнародної торгівлі».

Крім того, проект передбачає скасування необґрунтованих перешкод для експорту українських товарів, а також забезпечить скорочення кількості контролюючих органів на кордоні за рахунок:

  • покладання на посадових осіб митниць обов’язків з перевірки дозвільних документів, які на сьогоднішній день перевіряються посадовими особами Держекоінспекції;
  • покладання на посадових осіб Держприкордонслужби обов’язків з перевірки рівня радіоактивного забруднення транспортних засобів і вантажів, що ввозяться на митну територію України, які на сьогоднішній день здійснюються Держекоінспекцією;
  • скасування санітарно-епідеміологічного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон, який на сьогоднішній день фактично зведений до отримання «ув’язнення». При цьому санітарно-епідеміологічний нагляд здійснюється на митній території після митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України.

 

Проект Закону України від 06.09.2018 року № 7010 «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України»

 


Затверджено правила управління багатоквартирними будинками

Врегульовані правила надання послуг з управління багатоквартирним будинком, а також і затверджена Фома Типового договору.

Відповідну постанову № 712 прийнято на засіданні Кабміну 5 вересня.

Єдині правила надання послуги з управління багатоквартирним будинком дозволять співвласникам самостійно і вільно вибирати керуючого, встановлювати умови надання послуги та розмір оплати.

Послуга з управління багатоквартирним будинком включає:

  • утримання спільного майна, в тому числі прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання комунальної послуги з індивідуального договору, за умовами якого обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), зміст ліфтів тощо;
  • покупку електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна;
  • поточний ремонт загального майна.

У договорі з керуючим про надання послуг з управління багатоквартирним будинком вказується вартість послуг, яка визначається за згодою сторін. Умови договору повинні відповідати умовам типового договору. Істотними умовами договору є: перелік послуг; вимоги до якості послуг; Права та обов’язки сторін; відповідальність сторін за порушення договору; ціна послуг; порядок оплати послуг; порядок і умови внесення змін до договору; термін дії договору, порядок і умови продовження дії і розірвання договору.

 

Постанова КМУ від 05.09.2018 року № 712 «Про затвердження Правил надання послуги з управління багатоквартирним будинком та Типового договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком»

 


Додаткові заходи боротьби з «піратством»

Закон Укра\ни «Про внесення змін до статті 5 Закону України« Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних» (проект № 4571) прийнятий на ранковому засіданні ВР 4 вересня.

Законопроект має на меті удосконалення процесу маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних. Завдяки підвищенню прозорості процесу маркування правовласники зможуть ефективно контролювати процес видачі марок і вчасно протидіяти шахрайству і незаконному використанню цих захисних елементів.

Нормативно-правовим актом, зокрема, передбачено подання в паперовому та електронному вигляді заяви на отримання марок та перелік найменувань примірників із зазначенням творів, зафіксованих на них мовою, що використовується для оригіналу відповідного примірника.

Також вводиться норма про обов’язкову публікацію на офіційному сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері інтелектуальної власності інформації про заявників (для юрособи – повне найменування, юридична та поштова адреса, дату державної реєстрації та ідентифікаційний код, для ФОП – прізвище, ім’я та батькові, дату державної реєстрації, реєстраційний номер картки платника податків) і відповідних примірниках аудіовізуальної продукції щодо прийнятого рішення про видачу контрольних марок, їх кількості, серії, номери і дати видачі.

 

Проект Закону України від 04.09.2018 року № 4571 «Про внесення змін до статті 5 Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних»

 

Читайте статтю на тему:

 

Зарплати понад 50 тис. можуть дозволити виплачувати готівкою

НБУ розробив і виніс на громадське обговорення проект постанови «Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».

Розробка даного документа обумовлена ​​необхідністю приведення нормативно-правового акту у відповідність з новими вимогами законодавства та зменшенням регуляторного впливу на суб’єктів господарювання.

Зокрема, передбачається можливість оприбуткування готівки в касах відокремлених підрозділів установ / підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, через надання електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків РРО до контролюючого органу по дротових або бездротових каналах в автоматичному режимі в день надходження готівки.

Також, враховуючи звернення і пропозиції учасників фінансового ринку, небанківським фінансовим установам пропонується встановлювати ліміт каси в сумі, необхідній для забезпечення своєчасного та в повному обсязі виконання зобов’язань по виплаті сум переказів на першу вимогу одержувача. Йдеться про ті небанківські фінансові установи, які отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, і, крім операцій з приймання готівки для подальшого її переказу, здійснюють видачу переказів готівкою.

Крім того, запропонований проект Постанови уточнює норму про випадки незастосування граничних сум розрахунків готівкою. З огляду на соціальну значимість питань, пов’язаних з оплатою праці, Нацбанк пропонує визначити, що гранична сума розрахунків готівкою між суб’єктами господарювання і фізичними особами в розмірі 50 000 гривень не поширюється на виплати, пов’язані з оплатою праці.

 

Проект Постанови НБУ від 05.09.2018 року «Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні»

 


Встановлення факту перебування у трудових відносинах

Фахівці Держпраці роз’яснили: якщо з моменту звільнення пройшов певний термін, спори щодо встановлення факту перебування у трудових правовідносинах належать до трудових спорів і розглядаються в порядку, визначеному КЗпП.

Питання встановлення факту перебування у трудових відносинах не належить до компетенції Держпраці.

Відповідно до пп. 1 п. 13 Порядку №295, інспекторам праці забороняється виступати посередниками, арбітрами чи експертами під час розгляду індивідуальних або колективних трудових спорів. Механізм поновлення порушених трудових прав працівників визначений главою XV КЗпП. Ця функція здійснюється комісіями по трудових спорах і судами.

Відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу.

У зв’язку з вищевказаним, Держпраці радить для встановлення факту перебування у трудових відносинах з відповідним суб’єктом господарювання звернутися до суду із заявою «Про встановлення факту перебування у трудових відносинах» як факту, що має юридичне значення.

 

 

За матеріалами Держпраці у Волинській області

 

Дивіться відео на тему:

Як юридично правильно оформляти найм персоналу


Трудові договори під час виробничої практики

Фахівці Держпраці зазначили, що відповідно до ст. 14 ПКУ працівником є фізична особа, яка безпосередньо власною працею виконує трудову функцію згідно з укладеним з роботодавцем трудовим договором (контрактом) відповідно до закону.

Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. Порядок оформлення трудових відносин із працівниками визначений законодавством про працю України.

Відповідно до ст. 24 КЗпП працівник може бути допущений до роботи після укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення органів ДФС.

Практична підготовка осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, здійснюється шляхом проходження ними практики на підприємствах, в установах та організаціях згідно з укладеними закладами вищої освіти договорами або у його структурних підрозділах, що забезпечують практичну підготовку. Керівники підприємств, установ та організацій зобов’язані забезпечити створення належних умов для проходження практики на виробництві, дотримання правил і норм охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії відповідно до законодавства.

Таким чином, у разі проходження практики студентами вищих навчальних закладів без зарахування їх на штатні посади трудові відносини між практикантом і підприємством, установою, організацією не виникають. У разі зарахування студента на штатну посаду з ним укладається трудовий договір шляхом оформлення наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та з повідомленням органів ДФС.

Відповідно до ст. 29 Закону «Про професійно-технічну освіту» підприємства, установи, організації незалежно від форм власності надають учням, слухачам професійно-технічних навчальних закладів робочі місця або навчально-виробничі ділянки для проходження виробничого навчання чи виробничої практики відповідно до укладених із професійно-технічними навчальними закладами договорів про навчально-виробничу практику.

Керівники підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за забезпечення належних умов праці та оплату праці учнів, слухачів на виробництві, дотримання правил і норм охорони праці, техніки безпеки та виробничої санітарії відповідно до укладених із професійно-технічними навчальними закладами договорів про навчально-виробничу практику. Учні, слухачі професійно-технічних навчальних закладів під час виробничого навчання і виробничої практики на виробництві виконують роботи відповідно до навчальних планів і програм.

Відповідно до Порядку №992 підприємства, установи, організації незалежно від форми власності надають учням, слухачам професійно-технічних навчальних закладів робочі місця або навчально-виробничі ділянки для проходження виробничого навчання чи виробничої практики відповідно до укладених із професійно-технічними навчальними закладами договорів про навчально-виробничу практику. Учні, слухачі професійно-технічних навчальних закладів на час виробничого навчання та виробничої практики до складу (списку) і штатного розпису працівників підприємства не включаються.

Положенням про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах, затвердженим наказом МОН від 30.05.2006 №419,  передбачено, що за виконані роботи учнями під час виробничого навчання чи виробничої практики юридичні та фізичні особи незалежно від форм власності здійснюють оплату праці відповідно до укладених із професійно-технічними начальними закладами договорів про навчально-виробничу практику за фактично виконаний обсяг робіт. Нараховані учням кошти перераховуються на розрахунковий рахунок ПТНЗ у встановленому порядку з метою виплати їм 50% заробітної плати за проходження виробничого навчання та виробничої практики. Інші 50% заробітної плати, нарахованої за час виробничого навчання і виробничої практики учням ПТНЗ, використовуються навчальним закладом для здійснення його статутної діяльності, зміцнення навчально-матеріальної бази, на соціальний захист учнів, проведення культурно-масової і фізкультурно-спортивної роботи.

Таким чином, трудові договори із учнями ПТНЗ під час виробничого навчання або виробничої практики не укладаються, підстави для повідомлення ДФС відсутні

 

За матеріалами Держпраці у Полтавській області

 

Дивіться відео на тему:

 

Підбірку підгoтувала: 

Віктoрія Пoлянська,

незалежний юридичний консультант холдингу професійних послуг «Західна кoнсалтингoва група»

Підписатися на новини

Підпишіться на щотижневий дайджест новин і будьте в курсі подій без зайвого спаму

X