fbpx
[get_banners]

Дайджест нoвин «Підприємництво і право» з 30-го березня по 05-те квітня 2015 року

In: Дайджести новин законодавства і практики 18 Aug 2015

Президент підписав Закон про спрощення умов ведення бізнесу

         02.04.2015 року Президентом України було підписано Закон України № 191-VIII від 12.02.2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)». Закон набрав чинності 05.04.2015 року.

         Основною метою цього законодавчого акта є дерегуляція господарської діяльності, приведення окремих сфер законодавства у відповідність до правових позицій ЄС, що спрямовано на підвищення та укріплення позицій України у рейтингу Doing Business.

         До нововведень Закону належать наступні:

 

  •                спрощено кількість та час проведення дозвільних та узгоджувальних процедур;
  •          зменшено вплив державних органів на суб’єктів господарської діяльності;
  •          частково реформовано інститут оренди землі;
  •          внесено зміни до реєстраційних процедур, вимог до державних реєстраторів, адміністративних зборів за проведення державної реєстрації;
  •          передбачено порядок інформаційної взаємодії між державними органами;

 

Джерело: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/JH17W00I.html

 

Як визначити дату подання заяви про застосування строщеної системи оподаткування, якщо вона була відправлена поштою?

     Відповідь на це питання роз’яснено у повідомленні на офіційному сайті Державної фіскальної служби України від 01.04.2015 року. У повідомленні зазначається, що якщо заяви про обрання спрощеної системи або перехід на неї була відправлена поштою, то датою подання такої заяви вважається дата її надходження до органу ДФС, яка проставляється на першому аркуші оригінальної заяви.

     Право надіслати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування передбачено у пп. 298.1.1 п. 298.1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI.

Джерело: http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki–novini-/191286.html

 

Податковою уточнено нюанси зняття з обліку підприємців з Криму

         Роз’яснення було надано 30.03.2015 року на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби. Законом України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII Крим було визнано вільною економічною зоною та затверджено особливий режим застосування норм регуляторного, податкового та митного законодавства України, а також особливий режим внутрішньої та зовнішньої міграції фізичних осіб.

         Постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 541 «Про порядок припинення підприємницької діяльності та незалежної професійної діяльності особам, які переселилися з тимчасово окупованої території, за їх рішенням» визначено, що державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців, які переселилися з тимчасово окупованої території, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, здійснюється за рішенням таких осіб за місцем їх перебування, зареєстрованим відповідно до законодавства.

         Відомості про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичних осіб передаються у відповідний територіальний орган ДФС за місцем перебування таких осіб для зняття з обліку в установленому порядку.

Джерело: http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki–novini-/190962.html

Підбірку підготувала: Христина Іващишин, юрист ТОВ «Західна консалтингова група» 

X