fbpx
[get_banners]

Дайджест нoвин «Підприємництво і право» з 30-го березня по 05-те квітня 2015 року

In: Дайджести новин законодавства і практики 18 Aug 2015

Встановлено особливий порядок виплат пенсіонерам, що працюють

         З 1 квітня 2015 року було встановлено новий порядок виплати пенсій особам, що досягли пенсійного віку та продовжують офіційно працювати. Зокрема, Пенсійним фондом України було роз’яснено яким чином будуть виплачуватися пенсії тим пенсіонерам, які є зареєстрованими фізичними особами-підприємцями. Оскільки у законодавстві України досі немає уніфікованого підходу та визначення «осіб, що працюють» у своєму роз’ясненні Пенсійний фонд аргументував, що, відповідно до статті 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», фізичні особи-підприємці є застрахованими особами.

         Підприємницька діяльність вважається однією із форм зайнятості, поряд із трудовими відносинами (згідно ч.3 ст.3 Закону України «Про зайнятість населення»). Посилаючись на норми Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», Пенсійний фонд визначив, що фізична особа позбувається статусу підприємця лише після внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про те, що вона припинила свою діяльність. Тому, навіть якщо пенсіонер, який є фізичною особою-підприємцем, не здійснює діяльності, то він все одно вважатиметься таким, що працює.

Перші звіти для компенсації середнього заробітку мобілізованих працівників треба подати до 15.04.2015 року

Відповідно до вимог ч.3 статті 119 Кодексу законів про працю України Кабінет Міністрів України своєю постановою від 4 березня 2015 року № 105 затвердив Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Компенсація здійснюватиметься за 2015 рік за рахунок коштів, які передбачені у Державному бюджеті України. Бюджетні кошти спрямовуються підприємствам, установам та організаціям на компенсацію витрат на виплату середнього заробітку працівникам, які працювали на цих підприємствах, в установах та організаціях на час призову на військову службу, але не більше одного року. Для отримання компенсації підприємство, установа чи організація за місцем реєстрації щомісячно (!) подають до управління праці та соціального захисту населення звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, погоджений районним (міським) військовим комісаріатом,  який здійснював призов працівника на військову службу. Перші звіти за січень, лютий та березень 2015 року підприємства подають до 15 квітня поточного року.

Підбірку підготувала: Христина Іващишин, юрист ТОВ «Західна консалтингова група»

X