fbpx
[get_banners]

Дайджест нoвин «Підприємництво і право» з 20-го квітня по 26-те квітня 2015 року

In: Дайджести новин законодавства і практики 18 Aug 2015

Оновлено форми деяких реєстраційних карток у сфері державної реєстрації юридичних осіб

         Наказом Міністерства юстиції України від 10.04.2015 року № 529/5 оновлено форми реєстраційних карток:

  • № 1 (на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом заснування нової юридичної особи);
  • № 2 (на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом реорганізації діючої (діючих) юридичної особи (юридичних осіб) у результаті злиття, поділу, виділу або перетворення);
  • № 4 (про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців);
  • № 16 (про включення відомостей про юридичну особу).

Відповідно до п.4 Наказу, він набирає чинності через 5 днів з дня опублікування. Наказ готується до опублікування в газеті «Офіційний вісник України» від 28.04.2015 року. Із формами реєстраційних карток можна ознайомитися в тексті Наказу.

Джерело: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0421-15

 

Відомості з Реєстру підприємств-банкрутів можна бути отримати в електронній формі

         Наказом Міністерства юстиції України від 27 березня 2015 року № 441/5 було затверджено зміни до Положення про Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство. Зміни набирають чинності з 15 травня 2015 року.

         Відомості в Єдиний реєстр підприємств вносяться арбітражними керуючими шляхом подання через он-лайн систему електронної звітності арбітражних керуючих відомостей, передбачених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

         Необхідні для ведення Єдиного реєстру відомості визначені Переліком, який міститься у Наказі Мін’юсту, надходять до Єдиного реєстру шляхом здійснення електронного обміну інформацією з автоматизованою системою документообігу суду.

         Важливо, що інформаційна довідка з Єдиного реєстру підприємств надається безкоштовно в електронній формі за он-лайн запитом юридичної чи фізичної особи. Обов’язковим елементом довідки є QR-код, який містить інформацію про документ. На офіційному веб-сайті юридичні та фізичні особи по QR-коду довідки або за її номером та даті надання можуть отримати відомості відносно їх формування та надання.

 

Джерело: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0340-15 

 

 Буде спрощено оформлення документів на землю з незареєстрованим будинком

         Відповідний законопроект № 1280 «Про внесення змін до статті 50 Закону України «Про землеустрій» щодо спрощення процедури виготовлення проектів землеустрою для відведення земельних ділянок» було прийнято в першому читанні 22 квітня 2015 року.

         Законопроектом пропонується включати в проекти землеустрою для відведення земельних ділянок копії правовстановлюючих документів на об’єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці лише за умови якщо права власності на такі об’єкти зареєстровані.

         Такі зміни дозволять безперешкодно оформлювати правовстановлюючі документи на земельну ділянку, на якій розташовано незареєстроване нерухоме майно. Тобто, буде усунена правова колізія, яка зараз не дає можливості особам оформлювати правовстановлюючі документи на земельні ділянки, на яких розташована неоформлена нерухомість, а також не дає можливості оформлювати правовстановлюючі документи на нерухоме майно, під яким розташовані неоформлені земельні ділянки.

Джерело: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?id=&pf3516=1280&skl=9

Підбірку підготувала: Христина Іващишин, юрист ТОВ «Західна консалтингова група»

X