fbpx
[get_banners]

Дайджест нoвин «Підприємництво і право» з 13-го квітня по 19-те квітня 2015 року

In: Дайджести новин законодавства і практики 18 Aug 2015

Заборону на відчуження майна відтепер може зняти будь-який нотаріус

З 17 квітня 2015 року набрали чинності зміни до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, відповідно до яких заборону на відчуження майна має право знімати будь-який нотаріус.

       Встановлено, що якщо заборону на відчуження нерухомого майна, а також транспортних засобів, які підлягають державній реєстрації, знімає нотаріус, який такої заборони не накладав, то він направляє повідомлення про зняття заборони за місцем зберігання справи, яка містить відомості про накладення заборони. 

Джерело: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0345-15 

 

 Кабмін затвердив план підтримки ІТ-індустрії

   Своїм розпорядженням № 338-р від 8 квітня 20155 року Кабінет Міністрів України затвердив план заходів з підтримки розвитку індустрії програмної продукції на поточний 2015 рік.

         До заходів, передбачений цим Планом, належать наступні:

1)    проведення наукового дослідження щодо запровадження економічних стимулів для розвитку ІТ-індустрії;

2)    розроблення та включення до Податкового кодексу та інших нормативних актів термінів «програмна продукція», «постачання програмної продукції», «онлайн-сервіс»;

3)    удосконалення навчальних програм для школярів з метою збільшення обсягу викладання основ програмування;

4)    перегляд держзамовлення та підготовки фахівців за спеціальностями «Системні науки та кібернетика», «Інформатика та обчислювальна техніка», «Автоматика та управління»;

5)    внесення змін до Класифікатора професій з метою включення таких професій як аудитор інформаційних технологій, експерт з управління корпоративними інформаційними технологіями, керівник корпоративних інформаційних технологій, спеціаліст з кібернетичної безпеки;

      6)    забезпечення надання інформаційної підтримки проведення бізнес-форумів та виставок з питань розроблення програмного забезпечення за кордоном та в Україні. 

 Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd

 

Оприлюднено позицію ВСУ про право власності на частку у статутному капіталі

         На засіданні Судової палати у господарських справах Верховного суду України, що відбулося 8 квітня 2015 року була розглянута справа № 3-27гс15 щодо визнання права на частку у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю та зобов’язання внести зміни до статуту відносно права власності позивача на частку статутного капіталу.

         ВСУ прийшов до висновку, що укладений в простій письмовій формі договір купівлі-продажу частки в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю не породжує правових наслідків, тому позивач не набув право власності на частку та, відповідно, не було підстав для внесення змін до статуту. Такі договори були укладені між сторонами в період з 1 червня 2005 року по 6 серпня 2007 року.

Роз’яснено, що нормами ч. 3 ст. 208 Цивільного кодексу України передбачено обов’язковість письмової форми, якщо правочини вчинені фізичними особами між собою на суму, що перевищує у 20 і більше разів розмір неоподатковуваного мінімуму доходів для громадян, крім правочинів, передбачених ч. 1 ст. 206 цього Кодексу.

Частиною 3 ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» передбачено, що у разі внесення змін до установчих документів, які пов’язані зі зміною складу засновників (учасників) юридичної особи, крім інших необхідних документів додатково подається в обов’язковому порядку нотаріально посвідчений документ про передання прав засновника (учасника) іншій особі.

Нормами Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» встановлено вимогу щодо подання державному реєстратору для проведення відповідних реєстраційних дій, пов’язаних зі змінами у складі засновників, зокрема, оригіналу договору про перехід чи передання частки у статутному капіталі товариства та його нотаріального посвідчення. Встановлення вимоги нотаріального посвідчення договорів такого типу узгоджується з приписами ст. 209 Цивільного кодексу України.

            Правові наслідки недодержання вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору передбачені ст. 220 Кодексу, згідно з якою такий договір є нікчемним і, відповідно не породжує жодних юридичних наслідків. 

 

Джерело: http://www.viaduk.net/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/561ECEBCDE43CE6FC2257E280032AB8F 

 

 При реєстрації декларацій на будівництво будуть враховуватися дані про пам’ятники

         Держархбудінспекція України 15 квітня 2015 року надала доручення територіальним органам враховувати дані Реєстру Міністерства культури України під час розгляду та реєстрації дозвільних документів на будівництво. Також вони зобов’язані взаємодіяти з органами культурної спадщини обласних державних адміністрацій та Київською міськадміністрацією з цього питання.

         Таке доручення було дано з метою посилення захисту пам’яток культури. Адже досить часто замовники будівництва, користуючись декларативним принципом реєстрації дозвільних документів, занижують категорію складності будівельних робіт. Це, в свою чергу, позбавляє їх від необхідності отримувати дозвіл на будівельні роботи. Оскільки до IV категорії складності відносяться у тому числі споруди, де виконання будівельних робіт може призвести до втрати  об’єктів  культурної спадщини місцевого значення. До V категорії складності відносяться будови, де є ризик втрати об’єктів культурної спадщини національного значення. Таким чином деякі забудовники свідомо ставлять під загрозу знищення об’єкти культурної спадщини.

 

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=248092465&cat_id=244277212

Підбірку підготувала: Христина Іващишин, юрист ТОВ «Західна консалтингова група» 

X