fbpx
[get_banners]

Дайджест новин «Податки і облік» з 29.12.2020 пo 04.01.2021

In: Дайджести новин законодавства і практики 04 Jan 2021 Tags: ,

Дайджест новин «Податки і облік»

з 29.12.2020 пo 04.01.2021

 

Послуги…розрахунки через платіжні системи…застосування РРО…

Податківці надають роз’яснення щодо нового пункту 14 статті 9 ЗУ “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, який визначає, що реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, та розрахункові книжки не застосовуються, зокрема, при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Такі зміни передбачені Законом України від 1 грудня 2020 року № 1017-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій».

Отже, якщо споживачі, використовуючи мережу Інтернет, замовляють послуги і розрахунки за них здійснюють виключно із застосуванням електронного платіжного засобу та платіжних систем (LiqPay, Portmone, EasyPay, PayPong, Ipay.ua, City24, Приват24 тощо), такі операції здійснюються без застосування РРО надавачем послуги.

 

 

За інформацією Державної податкової служби України

 

 


Новий Довідник пільгНовий Довідник пільг

Оновлено Довідник пільг, наданих чинним законодавством по сплаті податків, зборів, інших обов’язкових платежів

За інформацією Державної податкової служби України

 

Нові бюджетні рахунки для сплати ЄСВ

Відповідно до постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807-ІХ „Про утворення та ліквідацію районів” та наказу Міністерства фінансів України від 28.12.2009 № 1539 „Довідник місцевих бюджетів” (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 26.12.2019 № 572) Державною казначейською службою України відкриті нові рахунки для зарахування податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів. Зазначені бюджетні рахунки вводяться в дію з 01.01.2021 року.

 

 

За інформацією Державної податкової служби України

 

 


Єдиний рахунок для сплати податківЄдиний рахунок для сплати податків

З 1 січня 2021 року запроваджується єдиний рахунок для сплати податків.

Єдиний рахунок – це рахунок, відкритий у Казначействі для ДПС, який може використовуватися платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів, ЄСВ та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на податковий орган.

Так, зокрема, за допомогою єдиного рахунку можна буде платити податок на прибуток, ПДФО, ЄСВ, єдиний податок, рентну плату, а також податковий борг за цими податками.

Разом з тим, єдиний рахунок не може використовуватися для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з ПДВ, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, оскільки для їх сплати існують спеціальні системи електронного адміністрування.

Не може використовуватися єдиний рахунок також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями.

Щоб перейти на єдиний рахунок, необхідно здійснити три кроки:

Перший – через Електронний кабінет подати «Повідомлення про використання єдиного рахунку» за формою J/F 1307001.

Другий – отримати квитанцію про включення до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.

Третій – надати до обслуговуючого банку розрахункові документи із зазначенням реквізитів  єдиного рахунку на загальну суму без визначення одержувачів або з визначенням одержувачів.

Платники, які не подали Повідомлення за формою J/F 1307001, продовжують сплачувати платежі безпосередньо на бюджетні/небюджетні рахунки.

Відмовитися від використання єдиного рахунку можна буде з 1 січня наступного календарного року.

ДПС у щоденному режимі (крім вихідних, святкових та неробочих днів) формуватиме в розрізі платників податків необхідні реєстри із зазначенням відповідної інформації та надсилатиме їх до Казначейства.

Реєстр платежів формуватиметься по платниках податків в межах коштів, сплачених ними на єдиний рахунок з дотриманням такої черговості сплати:

у першу чергу – недоїмка з єдиного внеску;

у другу чергу – податковий борг у межах відповідного податку або збору, заборгованості з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, згідно з черговістю його виникнення;

у третю чергу – грошові зобов’язання, визначені на підставі податкових повідомлень-рішень;

у четверту чергу – визначені платником податку (податковим агентом) грошові зобов’язання із загальнодержавних податків та зборів, місцевих податків, єдиного внеску;

у п’яту чергу – грошові зобов’язання із загальнодержавних податків та зборів у хронологічному порядку надходження податкових декларацій (розрахунків) у сумі податкових зобов’язань відповідного податкового періоду, з урахуванням строків сплати;

у шосту чергу – грошові зобов’язання з місцевих податків у хронологічному порядку надходження податкових декларацій (розрахунків) у сумі податкових зобов’язань відповідного податкового періоду, з урахуванням строків сплати;

у сьому чергу – інші платежі, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

При цьому, обов’язок платника податку щодо сплати податків та зборів до бюджету вважатиметься виконаним з моменту внесення коштів платником податку на єдиний рахунок.

 

 

 

За інформацією Державної податкової служби України 

 


COVID-19: трудові відносини під час карантинуCOVID-19: трудові відносини під час карантину

Управління держпраці роз’яснює, що у разі встановлення карантину роботодавці мають визначитися, як вони будуть здійснювати свою діяльність, а саме: 

  • у звичайному режимі; 
  • шляхом  встановлення працівникам неповного або скороченого робочого часу;
  • тимчасове запровадження дистанційної або надомної роботи; 
  • запровадження простою; 
  • надання не оплачуваних відпусток; 
  • надання оплачуваних відпусток. 

 

 

Управління Держпраці у Кіровоградській області

 

 


Штрафні санкції за порушення граничних строків реєстрації ПН/РК у період дії карантинуШтрафні санкції за порушення граничних строків реєстрації ПН/РК у період дії карантину

ДПС України стверджує, що до платників ПДВ не застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 1201 ПКУ, за порушення граничних строків реєстрації ПН та/або РК до ПН в ЄРПН, які вчинені ними протягом періоду з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, граничний строк реєстрації яких припадає на період з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.

 

 

За інформацією Державної податкової служби України

 

 


Чи можна отримати Довідку про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток до закінчення звітного рокуЧи можна отримати Довідку про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток до закінчення звітного року

Податківці надали відповідь на питання: чи може нерезидент отримати довідку про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи) до закінчення звітного року (за квартал, півріччя, три квартали), якщо для особи, яка виплачує нерезиденту доходи із джерелом їх походження з України, встановлений річний податковий (звітний) період подання Податкової декларації з податку на прибуток підприємств?

Якщо для особи, яка виплачує нерезиденту доходи із джерелом їх походження з України, встановлений річний податковий (звітний) період подання Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, то такий нерезидент не може до закінчення звітного року отримати довідку про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи) за квартал, півріччя, три квартали поточного року. Адже джерелом інформації для видачі такої довідки є дані таблиці 1 додатка ПН до рядка 23 ПН Декларації, який подається разом з Декларацією протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

 

 

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс Державної податкової служби України

 

 


Розміри податків на 2021 рік для спрощеної системи оподаткуванняРозміри податків на 2021 рік для спрощеної системи оподаткування

В зв’язку з прийняттям бюджету на 2021 рік з 01.01.2021р. будуть діяти такі суми єдиного податку, єдиного соціального внеску, а також граничні обсяги доходів: 

1) Мінімальна заробітна плата – 6 000,00 грн

2) Прожитковий мінімум для працездатних осіб – 2 270,00 грн

ФОПи І групи:

1) Граничний обсяг доходу на рік – 1 002 000,00 грн

2) Єдиний податок в місяць – 227,00 грн

3) Єдиний соціальний внесок в місяць – 1 320,00 грн

ФОПи ІІ групи:

1) Граничний обсяг доходу на рік – 5 004 000,00 грн

2) Єдиний податок в місяць – 1 200,00 грн

3) Єдиний соціальний внесок в місяць – 1 320,00 грн

ФОПи ІІІ групи:

1) Граничний обсяг доходу на рік – 7 002 000,00 грн

2) Єдиний податок в місяць – 5% / 3%+ПДВ від доходу

3) Єдиний соціальний внесок в місяць – 1 320,00 грн

Граничний обсяг доходу, який дозволяє не використовувати реєстратори розрахункових операцій, становить 1 320 000,00 грн.

Суб’єкти господарювання – фізичні особи, які здійснюють діяльність з:

– реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

– реалізації лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

– реалізації ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння

 

 

ЗОБОВ’ЯЗАНІ використовувати реєстратори розрахункових операцій. 

 

 


Коворкінг: оренди чи послуга? Сплачується податок за землю чи ні?Коворкінг: оренди чи послуга? Сплачується податок за землю чи ні?

Податківці роз’яснили, що чинне законодавство не містить визначення терміну «коворкінг», проте діяльність з «коворкінгу» — надання в оренду, розташованих у відповідних приміщеннях, робочих місць, які обладнані необхідною офісною технікою (наприклад, комп’ютер, принтер, сканер, факс), у тому числі й надання додаткових послуг обслуговуючим персоналом власника (організатора) коворкінгу із забезпечення належних умов користування як приміщенням безпосередньо (розміщення робочих місць коворкінгу), так і допоміжними приміщеннями, право на користування якими виникає відповідно до встановлених санітарно-гігієнічних норм.

Податковим кодексом передбачено звільнення суб’єктів господарювання, що обрали спрощену систему оподаткування (друга — третя групи), від справляння плати за землю у разі використання земельних ділянок для провадження господарської діяльності, крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку).

Враховуючи викладене, у суб’єкта господарювання не виникатимуть податкові зобов’язання з плати за землю, якщо його діяльність не містить ознаку надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, у тому числі окремих приміщень як частини об’єкта нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку).

 

 

ДПС у Харківській області

 

Підбірку підготувала: 

Урбановська Юлія, 

консультант з податків та зборів,

представник з бухгалтерських послуг компанії «ЗБЕРЕЖЕНІ АКТИВИ» 

спеціаліст, фахівець з контролю якості послуг 

X