fbpx
[get_banners]

Дайджест новин «Податки і облік» з 29.09.2020 пo 05.10.2020

In: Дайджести новин законодавства і практики 05 Oct 2020 Tags: ,

Дайджест новин «Податки і облік»

з 29.09.2020 пo 05.10.2020

 

Довідка про суму сплаченого податку за кордоном повинна бути перекладена українською

Податківці акцентували увагу платників податків, які отримують дохід за кордоном та сплачують з такого доходу податок за кордоном про те, що Довідка про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування повинна бути легалізована у відповідності до вимог законодавства та перекладена українською мовою з нотаріальним посвідченням такого перекладу.

Українська мова як державна мова обов’язково застосовується на всій території України при здійсненні повноважень органами виконавчої влади.

 

Головне управління ДПС у Черкаській області

 


ПРРО: гаряча тематикаПРРО: гаряча тематика

Фахівцями фіскальної служби надано відповіді на найгарячіші питання щодо реєстрації ПРРО:

Коли і кому необхідно застосовувати ПРРО?

Перший етап – з 1 серпня 2020 року до застосування ПРРО можуть перейти за власним бажанням будь-які суб’єкти господарювання.

Другий етап – з 1 січня 2021 року, коли буде розширено перелік видів діяльності, для яких використання РРО є обов’язковим та запроваджено механізм кешбек.

Третій етап – з 1 квітня 2021 року, коли використання РРО стане обов’язковим для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.

Яке обладнання може використовуватися при застосуванні ПРРО?

Програмний РРО можна буде встановити на смартфон, планшет, комп’ютер чи інший будь-який гаджет, який має операційну систему та підключення до Інтернет.

Чи вже працює «Програмний РРО» в Електронному кабінеті?

З 15.07.2020 розпочато тестування безкоштовного програмного рішення.

Де можливо знайти інсталяцію програмного РРО?

Програмний РРО (тестова версія) розміщено за посиланнями:

ftp://ftp.sta.gov.ua/electornna_zvitnist_install&update/Android.zip

ftp://ftp.sta.gov.ua/electornna_zvitnist_install&update/Windows.zip.

Які технічні вимоги до обладнання для встановлення ПРРО?

– процесор 1ГГц

– ОЗУ 512 МБ

– Дисковий простір (мінімум)

32-розрядної версії4,5 ГБ

64 розрядної версії 4,5 ГБ

– Вимоги до операційної системи:

Windows Vista SP2 і вище

для смартфонів – Android.7 і вище

 

Головне управління ДПС у Сумській області

 


Помилки попередніх періодів: коли подавати уточнюючий розрахунок Помилки попередніх періодів: коли подавати уточнюючий розрахунок 

Податківці нагадують, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Якщо ж виправлення помилок впливає на дохід і фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, та як наслідок на показник об’єкта оподаткування податком на прибуток, то платник податків здійснює виправлення показників податкової декларації з податку на прибуток шляхом подання або уточнюючого розрахунку, або у складі податкової декларації з податку на прибуток за відповідний податковий (звітний) період за чинною на день їх подання формою.

 

 

Офіс великих платників податків

 

 


Новий рік - 2020: урядовці вже прийняли рішення щодо перенесення робочих днівНовий рік – 2020: урядовці вже прийняли рішення щодо перенесення робочих днів

30 вересня Кабмін прийняв розпорядження про перенесення робочих днів у 2021 році.

Керівники підприємств, установ та організацій, у яких встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу та неділю, зможуть перенести робочі дні з:

п’ятниці 8 січня на суботу 16 січня;

понеділка 23 серпня на суботу 28 серпня;

п’ятниці 15 жовтня на суботу 23 жовтня.

Спеціальний режим роботи банків і їхніх установ у ці дні визначатиме Нацбанк.

Очікується, що таке перенесення сприятиме раціональному використанню робочих днів та завчасному плануванню працівниками свого відпочинку і дозвілля, а також створить сприятливі умови для святкування у 2021 році 7 січня — Різдва Христового, 24 серпня — Дня незалежності України та 14 жовтня — Дня захисника України.

 

 

За матеріалами Кабінету міністрів України 

 


Постачання за рахунок бюджетних коштівПостачання за рахунок бюджетних коштів

Податківці в індивідуальній податковій консультації повідомили, що у разі постачання платником ПДВ товарів/послуг, основних фондів, вартість яких повністю компенсується за рахунок бюджетних коштів, податкова накладна складається таким платником ПДВ (постачальником) на отримувача (покупця) на дату отримання таких бюджетних коштів на поточний рахунок постачальника.

Підтвердженням того, що товари/послуги оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є наявність у договорі про поставку товарів/послуг умови, що оплата за поставлені товари/послуги здійснюється з відповідного рахунку Держказначейства України.

 

 

ІПК від 07.09.2020 р. № 3747/ІПК/99-00-05-06-02-06

 


NovaPay VS РРО: NovaPay VS РРО: 

Підприємство — платник єдиного податку третьої групи запитує, чи вважається оплата через систему NovaPay безготівковим розрахунком?

Податківці пояснили, що розрахунки за проданий товар (наданні послуг) винятково у безготівковій формі (з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок) вважаються безготівковими та проводяться без застосування реєстратора розрахункових операцій. 

У разі доставки товару поштою за умови післяплати, в момент отримання товару на поштовому відділенні покупець вносить кошти для перерахування на банківський рахунок продавця. Відповідний документ, що підтверджує факт оплати товару, у цьому випадку зобов’язане видавати поштове відділення. Документом, що свідчить про отримання того або іншого товару, буде видаткова накладна продавця, вкладена суб’єктом господарювання (продавцем) у посилку.

Якщо споживач, використовуючи ме­режу «Інтернет» замовив товар і розрахунок за товар було здійснено із застосуванням ЕПЗ за допомогою платіжних систем (інтернет-еквайринг), такі операції здійснюються із обов’яз­ковим застосуванням РРО продавцем товару та видачею споживачу розрахункового документа встановленої форми (чек з РРО).

Розрахунковий документ повинен бути сформований та надрукований у момент здійснення розрахункової операції. Також у цьому разі у суб’єкта господарювання виникає обов’язок щодо видачі отримувачу товару розрахункового документа (чек з РРО) або безпосередньо, або у будь-який інший зручний спосіб, зокрема за допомогою кур’єрської служби, поштової служби тощо, яка може бути як сторонньою організацією, так і структурною одиницею продавця товару.

 

 

Головне управління ДПС у Київській області

 


І знову про документальне оформлення права користування земельною ділянкоюІ знову про документальне оформлення права користування земельною ділянкою

Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку та власником окремої будівлі, розташованої на земельній ділянці, щодо якої у нього відсутні правовстановлюючі документи. Які податкові наслідки використання такої ділянки?

ДПС України вкотре попереджає, що використання земельних ділянок без належного оформлення прав є порушенням норм земельного законодавства, зокрема в частині невиконання принципу платного використання таких земельних ділянок. Тому орган місцевого самоврядування має право порушити питання про компенсацію завданої шкоди (статті 1166, 1167 ЦКУ) землекористувачами (юридичними та фізичними особами), які використовують земельні ділянки без належним чином оформлених документів на право користування земельними ділянками, у формі недоотриманої орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності.

А Товариству як власнику будівлі, розташованої на неоформленій ділянці, доцільно звернутися до органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням ділянки щодо оформлення речових прав на таку ділянку.

 

ІПК від 09.09.2020 р. № 3768/ІПК/99-00-04-03-03-06

 

Підбірку підготувала: 

Урбановська Юлія, 

консультант з податків та зборів,

представник з бухгалтерських послуг компанії «ЗБЕРЕЖЕНІ АКТИВИ» 

спеціаліст, фахівець з контролю якості послуг 

X