fbpx
[get_banners]

Дайджест новин «Податки і облік» з 20.10.2020 пo 26.10.2020

In: Дайджести новин законодавства і практики 26 Oct 2020 Tags: ,

Дайджест новин «Податки і облік»

з 20.10.2020 пo 26.10.2020

 

Попередня оплата через РРО (ПРРО)

Податківці в черговий раз наголосили на відображенні попередньої оплати за товар, якщо здійснюється оплата готівкою, а розрахункова операція проводиться через РРО (ПРРО).

Так розрахункові операції у разі проведення розрахунків за попередню (авансову) оплату за товар (послугу) проводяться через РРО з зазначенням у касовому чеку «передоплата товарів» або у разі проведення розрахунків за відстроченим платежем – проводяться через РРО з використанням режиму попереднього програмування «погашення кредиту».

Остаточний розрахунок готівкою за відстроченим платежем має бути проведений через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування (для підакцизних товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Реєстрація видачі коштів у разі повернення товару (відмови від послуги, прийняття цінностей під заставу, виплати виграшів у державні лотереї та інших випадках) або скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку здійснюється шляхом реєстрації від’ємної суми.

Водночас, в програмних рішеннях «ПРРО Каса» та «пРРОсто», які надаються Державною податковою службою на безоплатній основі, на даний час не реалізовано можливість проведення через програмний РРО попередньої (авансової) оплати за товар (послугу), реалізації товару з відстроченням платежу.

 

Головне управління ДПС у Рівненській області

 


Нарахування ПДВ під час анулювання реєстрації платником ПДВ у разі наявності попередньої оплати постачальникамНарахування ПДВ під час анулювання реєстрації платником ПДВ у разі наявності попередньої оплати постачальникам

Податківці надали відповідь на запитання, чи нараховуються податкові зобов’язання на дебіторську заборгованість за оплаченими, але не отриманими товарами/послугами, необоротними активами на момент анулювання реєстрації особи як платника ПДВ.

Так, платник податку, у якого на дату анулювання реєстрації як платника ПДВ обліковується дебіторська заборгованість за оплаченими, але не отриманими товарами/послугами, необоротними активами, за якими суми ПДВ було включено до податкового кредиту, повинен не пізніше такої дати нарахувати податкові зобов’язання за такими товарами/послугами, необоротними активами виходячи з їх звичайної ціни, визначеної на момент такого нарахування.

 

Офіс великих платників податків

 


Затверджено перелік текстилю, під час реалізації якого застосовуються реєстратори розрахункових операційЗатверджено перелік текстилю, під час реалізації якого застосовуються реєстратори розрахункових операцій

Кабінетом Міністрів України затверджено Переліку текстилю, під час реалізації якого (крім реалізації за готівкові кошти на ринках) застосовуються реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, та переліку деталей та приладдя для автотранспортних засобів, під час реалізації яких застосовуються реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій.

 

 

 

Перелік затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 634, яка набирає чинності з 01.01.2021 р.

 


Небанківські фінансові установи та готівкові операціїНебанківські фінансові установи та готівкові операції

Національний банк України дозволив небанківським фінансовим установам та операторам поштового зв’язку передавати ​іншим таким же установам чи операторам свої повноваження щодо здійснення операцій з приймання готівки для подальшого її переказу, уклавши між собою відповідний договір.

Мова йде про небанківські фінансові установи та операторів поштового зв’язку, які мають ліцензію Національного банку на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків і є платіжними організаціями та/або учасниками платіжної системи.

Таке нововведення до порядку здійснення операцій із приймання готівки в гривнях для подальшого її переказу дасть можливість компаніям розширити сферу бізнес-діяльності, а споживачам – обирати зручні для них пункти обслуговування.

Крім того, регулятор визначив, що пункт надання фінансових послуг – це робоче місце працівника, облаштоване технічним пристроєм із відповідним програмним забезпеченням, який дає змогу працівникові сформувати електронний документ на переказ готівки та забезпечує оброблення і передавання інформації до банку та/або платіжної організації платіжної системи в режимі реального часу.

 

За інформацією з сайту Національного банку України, Постанова Правління Національного банку України від 19 жовтня 2020 року № 143 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 12 лютого 2013 року № 42», що набирає чинності з 23 жовтня 2020 року.

 


Повернути зайво або помилково перераховані кошти можна через електронний кабінет платника податківПовернути зайво або помилково перераховані кошти можна через електронний кабінет платника податків

Податківці наголошують, що подати заяву на повернення помилково або зайво перерахованих коштів можна через електронний кабінет платників податків з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації, електронних довірчих послуг та електронного документообігу. Доступ до Електронного кабінету: https://cabinet.tax.gov.ua або через вебпортал ДПС.

В Електронному кабінеті Заява про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені може бути подана за ідентифікатором форми J 1302001 (для юридичних осіб) F 1302001 (для фізичних осіб) або у довільній формі через меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету.

 

 

ГУ ДПС у Луганській області

 


Сільськогосподарський товаровиробник здає в оренду частину приміщення: що з податком на нерухомістьСільськогосподарський товаровиробник здає в оренду частину приміщення: що з податком на нерухомість

Фіскали роз’яснюють, чи сплачується податок на нерухоме майно на частину приміщення, яке здається в оренду сільськогосподарськими товаровиробниками.

Так, відповідно до пп. «ж» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Таким чином, сільськогосподарський товаровиробник (юридична та фізична особа) при здійсненні ним операцій з надання в оренду, лізинг, позичку частини будівлі, споруди, яка перебуває у його у власності та належить до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Класифікатора, обчислює податкові зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, по зазначеним у відповідних договорах оренди, лізингу, позики частинам будівель, споруд.

 

ГУ ДПС у Черкаській області

 


КІК: коротко про основні нововведення з 01.01.2021 рокуКІК: коротко про основні нововведення з 01.01.2021 року

Законом від 16.01.2020 р. № 466-IX у податкове законодавство України імплементовано норми щодо контрольованих іноземних компаній (КІК). Основні його положення набрали чинності з 23.05.2020 р., але ст. 39-2 «Контрольовані іноземні компанії» набере чинності з 01.01.2021 р. 

Як правило, контролером КІК є фізична особа — резидент України.

Обов’язки (ризики) контролера КІК: нерозподілений скоригований прибуток КІК додається до об’єкта оподаткування фізичної особи (доходу) і у контролера виникає обов’язок зі сплати ПДФО і ВЗ з вищевказаного прибутку КІК.

Контролер КІК (зазвичай фізична особа) після набрання ст. 392 ПКУ чинності буде зобо­в’язаний:

щороку разом з поданням річної декларації про майновий стан і доходи подавати до податкового органу звіт про КІК;

подавати повідомлення про кожне придбання/відчуження акцій/часток у КІК;

сплачувати додаткові податки (ПДФО та ВЗ) з прибутку КІК (у разі якщо немає підстав для звільнення прибутку КІК від оподаткування). Ставка ПДФО становитиме 18, 9 або 5 % (залежно від конкретного випадку);

складати фінансову звітність КІК, проводити ­аудит КІК;

розробляти документацію з ТЦУ щодо КІК (складання ТЦУ-документації буде необхідним, якщо КІК здійснюватиме операції з нерези­дентами-пов’язаними особами, нерезидентами з «офшорного переліку КМУ» та нерезидентами з «ризиковими ОПФ»; якщо одночасно будуть виконані «цифрові критерії» — загальний дохід КІК перевищує 150 млн грн та обсяг операцій КІК з вище­вказаним нерезидентом перевищуватиме 10 млн грн);

підлягати податковому контролю українських податкових органів (запити, перевірки).

 

Закон № 466-IX  від 16.01.2020р.

Підбірку підготувала: 

Урбановська Юлія, 

консультант з податків та зборів,

представник з бухгалтерських послуг компанії «ЗБЕРЕЖЕНІ АКТИВИ» 

спеціаліст, фахівець з контролю якості послуг 

X