fbpx
[get_banners]

Дайджест новин «Податки і облік» з 18.08.2020 пo 24.08.2020

In: Дайджести новин законодавства і практики 25 Aug 2020 Tags:

Дайджест новин «Податки і облік»

з 18.08.2020 пo 24.08.2020

 

Подання фінансової звітності: разом з декларацією, раніше чи пізніше

Податківці пояснили питання подання фінансової звітності відносно часу подання декларації з податку на прибуток. 

Так, контролюючий орган здійснює контроль наявності поданих додатків форм фінансової звітності до Декларації серед поданих раніше та зареєстрованих в центральній базі даних діючих форм фінансової звітності за відповідний звітний період (періоди).

Враховуючи те що контроль наявності поданих форм фінансової звітності до Декларації (Звіту) здійснюється серед поданих раніше та зареєстрованих в центральній базі даних діючих форм фінансової звітності за відповідний звітний період (періоди), Декларація (Звіт) вважається прийнятою, якщо фінансова звітність як додаток до Декларації (Звіту) подана в електронному вигляді до органів ДПС раніше, ніж така Декларація (Звіт) з різницею в один день/місяць.

 

 

За матеріалами Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу

 


Працевлаштування за кордоном: уряд посилить контроль за якістю послуг посередниківПрацевлаштування за кордоном: уряд посилить контроль за якістю послуг посередників

19 серпня уряд затвердив критерії, за якими оцінюватиметься ступінь ризику від провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Відповідна постанова була прийнята на черговому засіданні Кабміну.

Згідно з документом періодичність проведення планових заходів державного контролю залежатиме від ступеня ризику, визначеного за сумою балів за всіма критеріями.

Прийняте урядом рішення дозволить визначати найбільш ризикових посередників у працевлаштуванні за кордоном, які раніше вже допускали порушення вимог законодавства, та спрямувати державний нагляд (контроль) саме на попередження негативних наслідків  і небезпек для людей.

Крім того, зазначене рішення дасть можливість зменшити адміністративний тиск на бізнес.

 

 

За матеріалами Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

 

 


Тривалість відпустки у зв’язку із карантиномТривалість відпустки у зв’язку із карантином

Державну службу України з питань праці запитали, яка тривалість відпустки у зв’язку із карантином.

Служба надала відповідь, що відповідно до підпункту 3 – 1 частини 1 статті 25 Закону України “Про відпустки” відпустка без збереження заробітної плати у зв’язку із карантином надається на період оголошення карантину на відповідній території.

Слід зауважити, що підпункт 3-1 говорить про те, що відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку, зокрема, матері або іншій особі, зазначеній у частині третій статті 18 ЗУ “Про відпустки”, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території.

Водночас у зв’язку із карантином, викликаним вірусом COVID-19, були внесені зміни в ЗУ “Про відпустки”, зокрема в статтю 26, у відповідності до якої у разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину відповідно до Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений частиною першою статті 26 (15 календарних днів).

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 


Нагадуємо, що при виконанні підрядних будівельних робіт можна застосовувати касовий метод з ПДВ для підрядників та субпідрядниківНагадуємо, що при виконанні підрядних будівельних робіт можна застосовувати касовий метод з ПДВ для підрядників та субпідрядників

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 р. № 466-ІХ, внесено зміни щодо застосування касового методу (норма набрала чинності з 23.05.2020 р.).

За операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб’єкти підприємницької діяльності (підрядники та субпідрядники) можуть застосовувати касовий метод податкового обліку відповідно до пп. 14.1.266 ст. 14 ПКУ (п. 187.1 ст. 187 ПКУ).

Нагадаємо, що касовий метод це — метод податкового обліку, за яким:

дата виникнення податкових зобов’язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на рахунки платника ПДВ, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, у касу платника податків або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг),

дата віднесення сум податку до податкового кредиту визначається як дата списання коштів з рахунків платника ПДВ, відкритих в установах банків, та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, дата видачі з каси платника податків або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг) (пп. 14.1.266 ст. 14 ПКУ).

 

 

За матеріалами ГУ ДПС у Харківській області

 

 


НБУ: з 01.09.2020 р. банки зобов’язані чітко інформувати клієнтів про суму коштів на поточному рахунку та окремо про розмір кредитного ліміту його карткиНБУ: з 01.09.2020 р. банки зобов’язані чітко інформувати клієнтів про суму коштів на поточному рахунку та окремо про розмір кредитного ліміту його картки

До Нацбанку продовжують надходити звернення громадян стосовно «неправдивого» смс-інформування: коли банки надсилають клієнтам повідомлення про залишок на рахунку. Такий залишок формується не лише з власних коштів, а й з кредитного ліміту. 

З 01.09.2020 р. запрацюють вимоги регулятора до розкриття повної інформації про послуги. 

Серед іншого банки будуть зобов’язані чітко інформувати клієнтів у смс-повідомленнях, інтернет-банкінгу, месенджері чи електронною поштою (залежно від того, який канал зв’язку обрав споживач) про суму коштів на поточному рахунку клієнта та окремо про розмір кредитного ліміту його картки.

Також банки будуть зобов’язані вчасно повідомляти своїх клієнтів про встановлення, збільшення чи зменшення кредитних лімітів шляхом смс-інформування або іншими каналами комунікацій, які обрав клієнт.

 

Постанова Правління Національного банку України від 14.05.2020 р. № 62 «Про затвердження змін до Положення про інформаційне забезпечення банками клієнтів щодо банківських та інших фінансових послуг».

 


Використання ПРРО: як провести операцію у разі використання платіжної картки?Використання ПРРО: як провести операцію у разі використання платіжної картки?

Податківці відповіли, яким чином проводити розрахункові операції через ПРРО у разі використання платіжних терміналів (платіжних карток)?

На сьогодні здійснюється інтеграція безкоштовних програмних рішень з банківськими сервісами, які дозволять без додаткових пристроїв (платіжних терміналів) здійснювати безготівкові платежі за товари/послуги.

 

 

 

За матеріалами Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу

 

 


ПДВ: за якою датою визначаються податкові зобов’язання за електронною формою «первинки»?ПДВ: за якою датою визначаються податкові зобов’язання за електронною формою «первинки»?

ДПС України вкотре стверджує, що при здійсненні (постачальником) операцій з постачання послуг, які оформляються первинним документом, складеним в електронній формі, датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ та, відповідно, складання ПН за такою операцією вважатиметься дата складання такого первинного документа, який містить відомості про господарську операцію, незалежно від дати накладання електронних підписів.

 

 

 

 

Індивідуальна податкова консультація від 14.07.2020 р. № 2828/6/99-00-05-06-02-06/ІПК/

 

 


Виторг через РРО: поради податківцівВиторг через РРО: поради податківців

Запорізькі податківці порахували, яку мінімальну суму виторгу мала би надавати торгова точка та надали такі поради.

З метою дієвого контролю за суб’єктами господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки через зареєстровані РРО, фахівці податкової служби за допомогою Системи зберігання і збору даних реєстраторів розрахункових операцій (СЗЗД РРО) проводять аналіз виторгів, діяльності підприємців і підприємств, що звітують про мінімальні виторги, а також причини ненадходження інформації від РРО.

Передусім, для проведення перевірок відбираються господарські об’єкти, на яких застосовуються РРО з середньомісячним виторгом менше 12 тисяч гривень, що свідчить про незначний обсяг продажу, проведений через РРО, приховування реального обсягу розрахункових операцій та, відповідно, зниження рівня сплати податків.

Так, кожен господарський об’єкт потребує на місяць таких мінімальних витрат:

– заробітна плата одного працівника (мінімальна зарплата у 2020 році) – 4,7 тисячі гривень;

– утримання об’єкту торгівлі (послуг): оренда, комунальні платежі, земельний податок тощо – не менше 1 тисячі гривень;

– обслуговування касової та іншої техніки – 200-500 гривень;

– ліцензії та дозвільні документи – 700-2500 гривень тощо.

З метою уникнення правопорушень та забезпечення наповнення бюджетів усіх рівнів податківці закликають суб’єктів господарювання дотримуватися вимог законодавства, зокрема, Закону України від “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

 

 

За матеріалами ГУ ДПС у Запорізькій області

 

 


Код бюджетної класифікації в платіжних дорученнях на перерахування ПДФОКод бюджетної класифікації в платіжних дорученнях на перерахування ПДФО

Податківці нагадують вимоги заповнення реквізитів платіжного доручення, які наведено в додатку 9 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Національного банку України від 21.01.2004 р. № 22.

Так, в платіжному дорученні на сплату податку на доходи фізичних осіб необхідно вказувати відповідний код бюджетної класифікації.

Класифікація доходів бюджету по податку на доходи фізичних осіб затверджена наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію» із змінами та доповненнями.

Зокрема:

11010100 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати;

11010200 – податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами;

11010400 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата;

11010500 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування;

11010501 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов’язковому декларуванню;

11010600 – фіксований податок на доходи фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю, нарахований до 1 січня 2012 року;

11010700 – надходження сум реструктурованої заборгованості зі сплати податку на доходи фізичних осіб;

11010800 – податок на доходи фізичних осіб із доходу у вигляді процентів;

11010900 – податок на доходи фізичних осіб від оподаткування пенсійних виплат або щомісячного довічного грошового утримання, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

 

 

За матеріалами ГУ ДПС у Рівненській області

 


Відпустка за сумісництвом, а за основним місце роботи - ніВідпустка за сумісництвом, а за основним місце роботи – ні

Працівників Держпраці запитали, чи є правомірним надання відпустки суміснику, який у цей період працює дистанційно за основним місцем роботи?

Так, ключовим фактором для одночасного надання відпустки за основним місцем роботи та за сумісництвом є бажання працівника.

Тому, використання відпустки за основним місцем та за сумісництвом є правом працівника, а не обов’язком.

Законодавство не містить вимог стосовно того, що працівник – сумісник зобов’язаний брати відпустку за місцем роботи за сумісництвом одночасно з відпусткою за основним місцем роботи. Тобто, він може піти у відпустку за основним місцем роботи та продовжувати працювати за сумісництвом. Або, навпаки, взяти відпустку за місцем роботи за сумісництвом незалежно від часу відпустки за основною посадою.

Надання працівникові відпустки за сумісництвом, і можливість працювати дистанційно за основним місцем роботи є правомірним.

 

За матеріалами Управління Держпраці у Рівненській області

Підбірку підготувала: 

Урбановська Юлія, 

консультант з податків та зборів,

представник з бухгалтерських послуг компанії «ЗБЕРЕЖЕНІ АКТИВИ» 

спеціаліст, фахівець з контролю якості послуг 

X