fbpx
[get_banners]

Дайджест новин «Податки і облік» з 10.11.2020 пo 16.11.2020

In: Дайджести новин законодавства і практики 16 Nov 2020 Tags: ,

Дайджест новин «Податки і облік»

з 10.11.2020 пo 16.11.2020

 

Продаж залишків алкогольної продукції, якщо термін дії ліцензії завершився 

Податківці наголосили: у разі, якщо завершився термін дії ліцензії на алкоголь, то для реалізації залишків алкогольних напоїв суб’єктам господарювання необхідно придбати нову ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями на наступний термін або ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями для реалізації алкогольної продукції кінцевому споживачу в межах терміну придатності.

 

 

 

 

Головне управління ДПС у м. Тернопільській області

 


Не сплачений ПДФО із заробітної плати - відсутнє право на отримання податкової знижкиНе сплачений ПДФО із заробітної плати – відсутнє право на отримання податкової знижки

Фіскали уточнили: якщо податковий агент утримав, але не сплатив ПДФО до бюджету, то фізична особа не має права на податкову знижку.

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у м. Дніпропетровській області


Z-звіт при цілодобовій роботі Z-звіт при цілодобовій роботі 

Податківці нагадали, що максимальна тривалість зміни РРО не повинна перевищувати 24 години і при щоденній роботі з РРО Z-звіт необхідно виконувати щодня.

Усі режими роботи РРО, крім тих, що забезпечують усунення причин блокування, повинні блокуватися, зокрема, у разі перевищення максимальної тривалості зміни.

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у м. Луганській області

 


Дублікат фіскального чеку: чи можна отриматиДублікат фіскального чеку: чи можна отримати

Податківці уточняють: створення у паперовій та/або електронній формі РРО та/або ПРРО дублікату фіскального касового чеку у разі його втрати функціями РРО та/або ПРРО та нормами чинного законодавства не передбачено

Так, при створенні Z-звіту відбувається обнулення регістрів денних підсумків оперативної пам’яті та даний звіт містить підсумки розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги) за кожним зазначеним кодом окремо з моменту програмування товару (послуги) із зазначенням його найменування, реалізованої кількості, літерного позначення ставки податку на додану вартість і загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги).

 

 

 

Офіс великих платників податків

 


1-ДФ і внесок в статутний капітал1-ДФ і внесок в статутний капітал

Податківці ще раз наголошують на тому, що сума майнового та немайнового внеску платника податку – фізичної особи до статутного капіталу юридичної особи – резидента не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором.

Разом з тим юридична особа як податковий агент відображає суму зазначеного внеску у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку (ф. №1ДФ).

Згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку, сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного фонду юридичної особи – емітента корпоративних прав в обмін на такі корпоративні права, відображається податковим агентом у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «178».

 

Офіс великих платників податків

 


Порядок формування плану-графіку проведення планових перевірок

Міністерство фінансів України затвердило Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків у новій редакції.

Порядок розроблений з метою забезпечення єдиного підходу до формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків.

План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

Внесення змін до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік допускається не частіше одного разу у першому та одного разу у другому кварталах такого року, крім випадків, коли зміни пов’язані із змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок.

Документальна перевірка платника податків, який був включений до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік внаслідок внесення змін у такому році (інших, ніж зміни найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок), може бути розпочата не раніше ніж 1 липня поточного року у разі внесення змін до плану-графіка проведення документальних перевірок на поточний рік у першому кварталі такого року, і не раніше ніж 1 жовтня поточного року у разі внесення змін до плану-графіка проведення документальних перевірок на поточний рік у другому кварталі такого року.

Оновлений план-графік оприлюднюється на офіційному веб сайті до 30 числа останнього місяця кварталу (у випадках змін найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок – до 30 числа місяця, що передує місяцю, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки).

До плану-графіка включаються платники податків, які за результатами господарської діяльності мають найбільші ризики несплати до бюджету податків та зборів, платежів.

 

 

Наказ Міністерства фінансів України від 07.09.2020р. № 548

 


Продовження відпустки в зв’язку з карантином у дитиниПродовження відпустки в зв’язку з карантином у дитини

Держпраці пояснила, що оскільки весь період карантину може тривати кілька тижнів і за потреби може продовжуватися та запроваджуватися кілька разів протягом року, то відпустка може бути продовжена та надаватися стільки разів, скільки впродовж року буде відповідних подій.

 

 

 

 

 

За інформацією Державної служби України з питань праці

 

Підбірку підготувала: 

Урбановська Юлія,

консультант з податків та зборів,

представник з бухгалтерських послуг компанії «ЗБЕРЕЖЕНІ АКТИВИ» 

спеціаліст, фахівець з контролю якості послуг 

X