fbpx
[get_banners]

Дайджест новин «Податки і облік» з 06.04.2021 пo 12.04.2021

In: Дайджести новин законодавства і практики 12 Apr 2021 Tags: ,

Дайджест новин «Податки і облік»

з 06.04.2021 пo 12.04.2021

 

Відходи та платники екоподаткуВідходи та платники екоподатку

Податківці нагадують, що  платниками екоподаток є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються, зокрема, розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання).

Суб’єкти господарювання не є платниками екоподатку за відходи, які утворилися у процесі їх діяльності та продаються як товар або використовуються у власному виробництві, у т.ч. металобрухт.

Платниками екоподатку є суб’єкти господарювання, які на підставі отриманих в установленому порядку дозволів розміщують відходи на власних територіях (об’єктах) або у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах, та не мають договорів з комунальними або спеціалізованими підприємствами на утилізацію та захоронення відходів.

 

 

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області

 


Порушення та відповідальність Порушення та відповідальність 

Податківці звертають увагу на те, що у зв’язку з набранням чинності Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено ряд змін до Податкового кодексу України.

Зокрема, у відповідності до ст. 112-1 Податкового Кодекс, обставинами, що пом’якшують відповідальність особи за вчинення правопорушення, визначено:

– вчинення діяння під впливом погрози, примусу або через матеріальну, службову чи іншу залежність;

– вчинення діяння при збігу тяжких особистих чи сімейних обставин;

– самостійне повідомлення платником податків про вчинене ним правопорушення (крім складів правопорушень, передбачених статтями 123 та 1251 цього Кодексу).

Контролюючий орган може визнати обставинами, що пом’якшують відповідальність особи, також і інші обставини, не передбачені ст. 112-1 Кодексу.

При вирішенні питання про застосування передбачених статтями 123, 124, 125 та іншими нормами Кодексу штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, вчинені до 01 січня 2021 року, тобто до набрання чинності змінами, внесеними Законом №466 у Кодекс, але виявлені контролюючими органами після вказаної дати, або виявлені до 01 січня 2021 року, але до відповідальності особи притягуються після цієї дати, слід виходити з такого.

Пунктом 11 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» передбачено, що штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу).

Отже, з дати набрання чинності нормами щодо відповідальності, впровадженими Законом № 466, штрафні санкції за податкові правопорушення, вчинені до набрання чинності цим Законом, але виявлені після 01.01.2021 р. або виявлені до 01.01.2021 р., але до відповідальності особи притягуються після цієї дати, застосовуються з урахуванням пункту 11 підрозділу 10 розділу XX Кодексу.

 

За інформацією ГУ ДПС у Кіровоградській області

 


Дія City: чекаємо впровадженняДія City: чекаємо впровадження

Дія City — це правовий режим, який відкриває нові можливості для розвитку продуктових компаній та стартапів в Україні. Серед основних переваг Дія City:

безпека ведення бізнесу;

можливості для венчурного інвестування;

віртуальна бізнес-країна з гнучкими умовами;

STEM-освіта світового рівня в Україні;

захищеність інтелектуальної власності;

свобода обирати форму співпраці з ІТ-спеціалістами.

У рамках спецрежиму Дія City діятимуть такі ставки податків: ПДФО — 5 % замість 18 %, військовий збір — 1,5 %, ЄСВ — 22 % від МЗП, податок на виведений капітал — 9 % замість податку на прибуток (18 %).

Також проєкт Дія City запроваджує елементи системи загального або ж англійського права. А також гнучку форму співпраці з ІТ-спеціалістами — GIG-контракти, які гарантуватимуть захист найманих працівників: відпустка, лікарняний, визначена тривалість робочого дня. 

Наразі триває активна робота щодо розробки законодавчої бази Дія City. 

 


Транспортний податок: декларуванняТранспортний податок: декларування

Податківці наголошують на порядку декларування транспортного податку.

Обов’язок із надання декларацій з транспортного податку на 2021 рік до контролюючих органів за місцем реєстрації об’єкта оподаткування виникає у платників щодо легкових автомобілів, які відповідають критеріям:

  • з року випуску яких минуло не більше п’яти років(включно);
  • середньоринкова вартість яких становить 2 250 000,00 грн (понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного року);
  • марка, модель. Рік випуску яких наявні в переліку, який розміщує на своєму офіційному вебсайті Мінекономіки www.me.gov.ua щороку до 1 лютого звітного року.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль.

Платники податку – юридичні особи мають самостійно обчислити суму податку з розбивкою річної суми рівними частками поквартально та подати до контролюючого органу протягом місяця з дати реєстрації автомобіля.

У подальшому податкова декларація подається до 20 лютого кожного року до місяця, в якому припиняється обов’язок із нарахування та сплати транспортного податку.

 

 

За інформацією ГУ ДПС у Донецькій області

 

 


Податкові накладні для сільгосптоваровиробниківПодаткові накладні для сільгосптоваровиробників

З урахуванням змін, внесених Наказом № 131 до Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. № 1307 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за №137/28267), податкові накладні за операціями з постачання окремих сільськогосподарських товарів складаються з урахуванням таких особливостей:

операції з постачання окремих сільськогосподарських товарів за вибором платника можуть бути вказані в податковій накладній або одночасно з іншими операціями з постачання, оподаткування яких здійснюється за різними ставками (20 %, 7 % та/або 0 %), або ж в окремій податковій накладній;

у графі 8 розділу “Б” (таблична частина) податкової накладної, що складається за операціями з постачання окремих сільськогосподарських товарів, вказується код ставки “14”;

у графі 3.1 розділу “Б” (таблична частина) податкової накладної, що складається за операціями з постачання окремих сільськогосподарських товарів, вказується не менше шести знаків коду УКТ ЗЕД, якщо здійснюється постачання товарів, що належать до груп кодів УКТ ЗЕД 0104 10, 1204 00, 1206 00,1212 91;

у розділі “А” податкової накладної обсяг операцій з постачання окремих сільськогосподарських товарів вказується в рядку VIII розділу “А”, сума податку вказується в рядку V розділу “А”. Загальна сума податку, нарахована за ставками ПДВ 20, 14 та 7 %, вказується в рядку II розділу “А”, в рядку І розділу “А” зазначається загальна сума коштів, що підлягають сплаті за операцією.

Оскільки оподаткуванню за ставкою 14 % підлягають операції з постачання окремих сільськогосподарських товарів, які здійснені з 01.03.2021 р. (відбулася перша подія), податкова накладна із застосуванням ставки податку 14 % не може бути складена раніше вказаної дати.

У разі часткової оплати за товар і подальшого постачання всієї партії товару (оплаченої та неоплаченої частин) слід узяти до уваги наступне.

Якщо до 01.03.2021 р. платником було отримано попередню оплату за частину окремих сільськогосподарських товарів, що підлягають поставці, і складено відповідну податкову накладну за ставкою 20 %, а поставка всього обсягу товару відбувається після 01.03.2021 р., то на дату поставки повної партії товару платник податку повинен скласти другу податкову накладну з огляду на різницю між повною вартістю поставленого товару та сумою попередньої оплати, що була сплачена за його частину (оскільки це є першою подією за операцією з постачання товару, який не був оплачений авансом). Така податкова накладна складається із застосуванням ставки податку 14 %.

Застосування перерахованих вище особливостей складання податкової накладної за операціями з постачання окремих сільськогосподарських товарів забезпечено ДПС для складання податкової накладної в електронному вигляді, у тому числі і в електронному кабінеті платника податків.

Підбірку підготувала: 

Урбановська Юлія, 

консультант з податків та зборів,

представник з бухгалтерських послуг компанії «ЗБЕРЕЖЕНІ АКТИВИ» 

спеціаліст, фахівець з контролю якості послуг 

X