fbpx
[get_banners]

Дайджест новин «Податки і облік» з 05.10.2021 пo 11.10.2021

In: Дайджести новин законодавства і практики 12 Oct 2021 Tags: ,

Дайджест новин «Податки і облік»

з 05.10.2021 пo 11.10.2021

 

Кошти на підприємницькому рахунку ФОПа 

Кошти на підприємницькому рахунку ФОПа 

Податківці уточнили, як саме можна розпоряджатися коштами на підприємницькому рахунку ФОПа.

Так, відповідно до ст. 42 ГКУ підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Абзацом першим п. 5 розд. І Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492), встановлено, що клієнти мають право відкривати рахунки в будь-яких банках України відповідно до власного вибору для забезпечення своєї господарської/підприємницької/інвестиційної/незалежної професійної діяльності/ діяльності, яка не пов’язана з підприємницькою, і власних потреб.

Отже, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування має право вільно користуватися коштами для власних потреб з поточного рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством, від підприємницької діяльності.

 За матеріалом ГУ ДПС в Одеській області

 

 


Транспортне експедирування та дохід платника єдиного податку

 

Транспортне експедирування та дохід платника єдиного податку

Податківці в черговий раз нагадали про включення до доходу сум винагороди за договорами транспортногое експедирування.  

Так, у разі надання послуг, зокрема, за договорами транспортного експедирування, платник єдиного податку включає до складу доходу суми отриманої винагороди повіреного (агента) в дотримання п. 292.4 ст. 292 ПКУ. 

ІПК від 22.09.2021 р. № 3502/ІПК/26-15-04-05-18

 

 


 

Отримання гранту: чи  є дохід

Отримання гранту: чи  є дохід

Податківці надали індивідуальну податкову консультацію підприємству — платнику єдиного податку третьої групи, яке в якості стартапу уклало договір з Фондом розвитку інновацій про надання фінпідтримки у формі гранту для оплати послуг Акселератора (Громадська спілка) з навчання згідно акселераційної програми. 

Підприємство запитує, чи включається до доходу Товариства сума грошових коштів, отриманих від Фонду. 

ДПС України зазначила таке. У разі отримання юридичною особою – платником єдиного податку третьої групи суми коштів у вигляді гранту з бюджетів або державних цільових фондів (у тому числі в межах державних або місцевих програм), така сума коштів не включається до складу доходу платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи) за умови цільового використання.

 

ІПК від 22.09.2021 р. № 3507/ІПК/99-00-18-04-03-06

 

 


Директор без заробітної плати: лише як засновник

Директор без заробітної плати: лише як засновник

Податківці пояснили, за яких умов директор підприємства може працювати без заробітної плати.  

Так, у разі якщо установчими документами передбачено, що на період тимчасового припинення діяльності підприємства функцію керівника виконує його засновник, при цьому дохід або винагорода йому не виплачується, то база нарахування єдиного внеску відсутня.

 

ІПК від 21.09.2021р. № 3495/ІПК/26-15-24-19-12

 


 

Норми ПММ

Норми ПММ

Податківці в одному з ІПК наполягають на встановленні норм палива на підставі довідки від ДП “ДержавтотрансНДІпроект”. 

Так, підприємство може мати на балансі автомобіль, на який немає норм витрат палива і мастильних матеріалів, затверджених наказом Мінтранспорту від 10.02.98 р. № 43. 

Підприємство запитує, чи має воно право розробити власні форми документів, які встановлюватимуть норми витрат ПММ, базуючись на нормах, визначених заводом-виробника в технічній документації на відповідний транспортний засіб, з урахуванням усіх технічних характеристик авто, експлуатаційних норм та інших факторів.

ДПС України пояснила, що  якщо модель автомобіля не має істотних конструктивних відмінностей (модель двигуна та конструкція трансмісії) і не відрізняється від базової моделі спорядженою масою та габаритними розмірами, платник може встановити тимчасову лінійну норму витрат палива у тому самому розмірі, що й для базової моделі, засвідчивши це у відповідному розпорядчому документі підприємства. 

 

ІПК від 20.09.2021р. №3488/ІПК/99-00-21-02-02-06 

Підбірку підготувала: 

Урбановська Юлія, 

консультант з податків та зборів,

представник з бухгалтерських послуг компанії «ЗБЕРЕЖЕНІ АКТИВИ» 

спеціаліст, фахівець з контролю якості послуг 

X