fbpx

Дайджест новин “Підприємництво і право” з 29.06.2021 по 05.07.2021 р.

In: Дайджести новин законодавства і практики 06 Jul 2021 Tags: ,

Дайджест новин  “Підприємництво і право”

з 29.06.2021 по 05.07.2021 р.

 

Відомості про КБВ подаватимуться на підставі оновлених заявВідомості про КБВ подаватимуться на підставі оновлених заяв

Мін’юст виклав у новій редакції документи у сфері  реєстрації юридичних осіб та громадських формувань, а саме:

Форму 2 “Заява щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади)”

Форму 4 “Заява щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування”,

Форму 6 “Заява щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи”

Оновлені форми документів діють з 11 липня 2021 року, тому інформацію про кінцевих бенефіціарів держреєстратори прийматимуть на підставі нових заяв.

 

Наказ Міністерства юстиції України від 29 червня 2021 р. № 2320/5 “Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 18 листопада 2016 року N 3268/5”

 

 


За яких умов ФОП-єдиноподатник може здавати в оренду майно? За яких умов ФОП-єдиноподатник може здавати в оренду майно? 

У ДПС нагадали про обмеження для спрощенців, що стосуються надання в оренду майна. 

Зокрема, якщо загальна площа кожного окремого виду майна, яке надається в оренду, не перевищує норм, встановлених п. п. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 ПК, то така фізична особа – підприємець, що здійснює діяльність з надання в оренду власної нерухомості, має право перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Пунктом 291.4 ст. 291 Податкового кодексу встановлені умови перебування фізичних осіб – підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, у відповідних групах платників єдиного податку.

Види діяльності та умови, при яких суб’єкти господарювання не можуть бути платниками єдиного податку першої-третьої груп, визначені п. 291.5 ст. 291 ПК.

Зокрема, не можуть бути платниками єдиного податку першої-третьої груп фізичні особи – підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 400 кв. метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 900 кв. метрів (п. п. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 ПК).

Згідно з частиною першою ст. 320 Цивільного кодексу власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом. Вказане положення також стосується використання майна, яке надається в оренду підприємцем на спрощеній системі оподаткування.

Враховуючи викладене, якщо загальна площа кожного окремого виду майна, яке надається в оренду, не перевищує норми, встановлені п. п. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 ПК, то така фізична особа – підприємець, що здійснює діяльність з надання в оренду власної нерухомості, має право перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Разом з тим, фізична особа – підприємець при наданні в оренду частину нерухомого майна як фізична особа – не суб’єкт господарювання, а іншу частину як фізична особа – підприємець не має права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Така фізична особа може надавати нерухомість в оренду як фізична особа – підприємець за загальною системою оподаткування або як фізична особа – не суб’єкт господарювання.

 

За матеріалами офіційного вебсайту ГУ ДПС у Тернопільській області

 


Який розмір ЄСВ для працівників з неповним робочим днем?Який розмір ЄСВ для працівників з неповним робочим днем?

У ДПС надали роз’яснення з цього питання.

Згідно з чинним законодавством, у разi, якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд, сума ЄСВ розраховується як добуток розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд (прибуток), та ставки внеску (ст. 8 Закону № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Трудовим договором за згодою працівника і роботодавця може бути встановлено неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках згідно з ст. 56 Кодексу законів про працю провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Отже, роботодавець має право нарахувати працівнику, який працює неповний робочий день, заробітну плату нижчу за мінімальну, але за умови, що сума нарахованої заробітної плати має бути не менша ніж частина від мінімальної заробітної плати, що припадає на фактично відпрацьований час.

Щодо єдиного соціального внеску, то роботодавець розраховує його суму як добуток розміру мінімальної заробітної плати за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та мінімальної ставки єдиного соціального внеску. У ДПС нагадують що у 2021 році мінімальна заробітна плата становить 6000 грн, а мінімальна ставка ЄСВ – 1320 гривень.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного соціального внеску застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру (абз. третій частини п’ятої ст. 8 Закону № 2464).

 

За матеріалами офіційного вебсайту ГУ ДПС у Закарпатській області

 

 


Робота за комп'ютером дає право на оплачувану відпустку Робота за комп’ютером дає право на оплачувану відпустку 

У Держпраці нагадали про гарантії для працівників, у тому числі щодо часу відпочинку.

Зокрема, відповідно до п. 58 підрозділу «Інші види виробництв» розділу XXII «Загальні професії за всіма галузями господарства» Списку затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 17.11 97 р. № 1290, співробітники, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах, мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів. Ця позиція Списку поширюється на всіх працівників, які у своїй роботі застосовують персональний комп’ютер, незалежно від займаної посади (професії) та виду монітору.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Для надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці не вимагається проведення атестації робочих місць за умовами праці.

За пунктами 6 і 7 Порядку застосування Списку, затвердженого наказом Мінпраці України від 30.01.1998 р. № 16, додаткова відпустка за особливий характер праці надається пропорційно до фактично відпрацьованого часу. У розрахунок часу, що дає право працівникові на таку відпустку, зараховуються лише ті дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менш як половину тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.

Отже, для розрахунку відпустки роботодавець має вести облік робочого часу, відпрацьованого в умовах особливого характеру праці. Затверджених рекомендацій та форми обліку робочого часу щодо роботи за комп’ютером не визначено, тому роботодавці це питання вирішують на власний розсуд, наприклад, за допомогою проведення хронометражу робочого часу кожного працівника, який має право на таку відпустку.

Надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці є обов’язком роботодавця. Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом робочого року працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці чи з особливим характером праці (ст. 11 ЗУ «Про відпустки»).

 

За матеріалами офіційного вебсайту Управління Держпраці в Рівненській області

 


З 1 липня змінено розмір прожиткового мінімуму: основні показникиЗ 1 липня змінено розмір прожиткового мінімуму: основні показники

З 1 липня прожитковий мінімум становить 2 294 гривні, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

  • дітей у віці до 6 років – 2013 гривень;
  • дітей у віці від 6 до 18 років – 2510 гривень;
  • працездатні особи – 2379 гривень;
  • осіб, які втратили працездатність 1854 гривні.

У зв’язку з цим з 1 липня  зростуть також такі показники:

  • сума оплати праці, яку індексують – оплата праці індексується в межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, який складе 2379 грн;
  • мінімальний розмір пенсії за віком – пенсійні виплати для осіб, які отримують пенсію в мінімальному розмірі, збільшаться до 1854 грн;
  • максимальний розмір допомоги по безробіттю, який не може перевищувати 4 прожиткові мінімуми для працездатних осіб, і відтепер складе 9 516 грн.;
  • мінімальний гарантований розмір аліментів (становить 50% прожиткового мінімуму): для дітей до 6 років складе 1006,50 грн., а для дітей від 6 до 18 років – 1255 грн.. Мінімальний рекомендований розмір аліментів складає розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, тобто для дітей у віці до 6 років – 2013 грн., а від 6 до 18 років – 2510 грн;
  • допомога у зв’язку з вагітністю та пологами – 100 відсотків середньомісячного доходу (стипендії, грошового забезпечення, допомоги по безробіттю тощо) жінки, але не менше 25 відсотків від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи із розрахунку на місяць, тобто не менше 594,75 грн.;
  • плата за видачу ліцензії, яка дорівнює одному прожитковому мінімуму для працездатних осіб, тобто 2 379 грн.

 

За матеріалами офіційного вебпорталу Ліга Закон

 

Підбірку підгoтувала: 

Ольга Кісіль

представник з юридичних послуг Адвокатського бюро “Яновський і партнери”, юрист

Підписатися на новини

Підпишіться на щотижневий дайджест новин і будьте в курсі подій без зайвого спаму

Я приймаю умови про обробку і захист перосональних даних і даю згоду на їх обробку.
X