fbpx

Дайджест новин “Підприємництво і право” з 27.07.2020 по 03.08.2020 р.

In: Дайджести новин законодавства і практики 03 Aug 2020 Tags: ,

Дайджест новин  “Підприємництво і право”

з 27.07.2020 по 03.08.2020 р.

 

Оновлено порядок проходження самоізоляції та обсервації Оновлено порядок проходження самоізоляції та обсервації 

22 липня 2020 року уряд прийняв зміни до  порядку та правил проходження обсервації та самоізоляції. Документом встановлено:

1. Перелік осіб, які підлягають самоізоляції. До них належать:

1) особи, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19, крім осіб, які під час виконання службових обов’язків використовували засоби індивідуального захисту відповідно до рекомендацій щодо їх застосування;

2) особи з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом COVID-19 в легкій формі за умови, що особа не потребує госпіталізації;

3) особи, що перетинають державний кордон та прибули з держави або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19 (крім осіб, які не досягли 12 років, є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19 та не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів або прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб, водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїздних і локомотивних бригад, діячів культури за запрошенням закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою).

2. Особам, які потребують самоізоляції (крім осіб, які мають лабораторно підтверджений діагноз COVID-19) та щодо яких органи соціального захисту населення внесли до системи інформацію про неможливість їх соціального супроводу або щодо яких здійснюється поточний контроль за допомогою мобільного додатка, дозволяється:

– двічі на день вигулювати домашніх тварин протягом не більше ніж однієї години на добу за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів без клапана видиху або медичних масок без клапана видиху;

– відвідування місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції, щодня протягом двох годин на добу за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів без клапана видиху або медичних масок без клапана видиху.

Особа, яка підлягає самоізоляції, у зв’язку з перетином державного кордону, зобов’язана встановити та активувати мобільний додаток системи (далі – мобільний додаток). У разі неможливості встановлення такого додатка особа підлягає обсервації.

3. Строк самоізоляції становить 14 днів для осіб, які:

– мали контакт із хворим на COVID-19, крім осіб, які під час виконання службових обов’язків використовували засоби індивідуального захисту відповідно до рекомендацій щодо їх застосування, з моменту контакту із хворим;

– здійснили перетин державного кордону та проходять самоізоляцію з використанням системи через мобільний додаток, з моменту перетину державного кордону.

4. Обов’язковій обсервації підлягають особи, які не повідомили про неможливість дотримання зобов’язання щодо самоізоляції (у тому числі використання мобільного додатка у разі перетину державного кордону) підлягають обсервації.

Перебування осіб в обсерваторах, крім харчування, є безкоштовним.

Транспортування осіб від місця обсервації до місць проживання здійснюється за власні кошти осіб.

Перебування в обсерваторах іноземців та осіб без громадянства (крім іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, та осіб, яких визнано біженцями, або осіб, які потребують додаткового захисту) оплачується страховиком відповідно до поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування витрат, пов’язаних з обсервацією, або такими особами самостійно.

Крім того, Постановою КМУ рекомендовано суб’єктам господарювання на період дії карантину внести (у разі потреби) зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 9-й, 10-й годині чи більш пізній час.

Зокрема, встановити початок роботи о 10-й годині або більш пізній час для суб’єктів господарювання, які провадять свою діяльність у таких видах економічної діяльності:

– оптова та роздрібна торгівля;

– ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів;

– поштова та кур’єрська діяльність;

– тимчасове розміщення та організація харчування;

– страхова діяльність;

– освіта;

– надання соціальної допомоги;

– мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.

Постанова набрала чинності 01 серпня 2020р.

 

Постанова КМУ від 22 липня 2020 року № 641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”

 

 


Хто може працювати без використання книги обліку доходів до 31 серпня?Хто може працювати без використання книги обліку доходів до 31 серпня?

Постановою КМУ № 641 продовжено карантин в Україні до 31 серпня, а також закріплено особливості роботи підприємців та роботодавців.

Відповідно до документу на період дії карантину тимчасово дозволяється:

– фізичним особам – підприємцям та фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, вести облік доходів і витрат без використання книг обліку доходів і витрат (книг обліку доходів), якщо ведення зазначених книг повинне розпочатися після встановлення карантину, за умови подальшого подання такими особами книг обліку доходів і витрат (книг обліку доходів), до яких внесені дані про доходи і витрати, отримані (здійснені) ними, для реєстрації до контролюючих органів протягом трьох місяців з дня прийняття рішення про відміну карантину;

– залучення до роботи без проходження попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, робота яких пов’язана із забезпеченням безпеки руху та обслуговуванням залізничного транспорту, підприємств міжгалузевого промислового залізничного транспорту, працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, визначених у Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам.

 

Постанова КМУ від 22 липня 2020 року № 641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”

 

 


ФОП не може переходити на спрощену систему оподаткування двічі на рік: роз’яснення ДПСФОП не може переходити на спрощену систему оподаткування двічі на рік: роз’яснення ДПС

У ГУ ДПС у Дніпропетровській області наголосили на тому, що суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. Такі норми встановлені п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ.

Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру, а у разі відмови у реєстрації контролюючий орган зобов’язаний надати протягом двох робочих днів письмову вмотивовану відмову, яка може бути оскаржена. При цьому згідно з п. 299.6 ст. 299 ПКУ підставами для відмови у реєстрації є виключно:

1) невідповідність такого суб’єкта вимогам, встановленим ст. 291 ПКУ;

2) наявність у суб’єкта господарювання, який утворюється у результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, непогашених податкових зобов’язань чи податкового боргу, що виникли до такої реорганізації;

3) недотримання таким суб’єктом вимог, встановлених п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ.

Тобто фізична особа – підприємець (ФОП), яка на початок року була платником єдиного податку та перейшла на сплату інших податків і зборів (загальну систему оподаткування) з 1 квітня, 1 липня або 1 жовтня, не може повернутись у поточному році на спрощену систему оподаткування, оскільки така особа вже скористалась своїм правом на застосування спрощеної системи оподаткування у поточному році.

Разом з тим, така фізична особа може перейти на спрощену систему оподаткування з 1 січня наступного року за умови відповідності вимогам ст. 291 ПКУ.

 

За матеріалами офіційного вебсайту ГУ ДПС у Дніпропетровській області 

 

 


З чого починати діяльність ФОП?З чого починати діяльність ФОП?

У ГУ ДПС у Луганській області пояснили, що фізична особа – підприємець – це ідеальна форма для невеликого бізнесу. Перевагою такої форми є: відносна простота реєстрації та не потребує ведення бухгалтерського обліку.

Разом з цим, фізична особа відповідає всім своїм майном за зобов’язаннями, пов’язаними з веденням підприємницької діяльності.

Зареєструватись фізичною особою – підприємцем може будь-яка дієздатна особа, яка досягла 18-річного віку.

Процедура реєстрації є безоплатною (відсутній адміністративний збір) в Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП), шляхом подання необхідних документів. На сьогодні реєстрацію можливо провести в будь-якого реєстратора на території України, незалежно від місця проживання. Однак, податковий облік здійснюватиметься контролюючим органом за місцем реєстрації.

Для початку слід визначитись з видами діяльності та підібрати оптимальну систему оподаткування.

Види діяльності фізичної особи – підприємця обираються відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності. Жодних обмежень щодо кількості видів економічної діяльності законодавство не містить. Більше того, можна обрати види діяльності з абсолютно різних галузей.

Обрання КВЕДів не зобов’язує здійснювати всі обрані види діяльності, але якщо в майбутньому підприємець планує розширяти бізнес – краще обрати одразу всі заплановані КВЕДи. Адже внесення змін до реєстру – вже платна послуга.

На сьогоднішній день існує дві істотно різні системи оподаткування:

– загальна система оподаткування, яка передбачає сплату податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 % чистого доходу та військового збору у розмірі 1,5 % чистого доходу;

– спрощена система оподаткування, яка передбачає сплату єдиного податку.

 

За матеріалами офіційного вебсайту ГУ ДПС у Луганській області 

 

 


Збільшено податкові штрафиЗбільшено податкові штрафи

У ГУ ДПС у Волинській області наголосили про зміну штрафних санкцій за окремі податкові порушення, а саме:

1) з 23.05.2020 року збільшено штрафи за порушення, передбачені ст. 117, 120 Податкового кодексу України. За неподання або несвоєчасне подання податкової звітності суму штрафної санкцій збільшено зі 170 гривень до 340 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання;

2) з 01.01.2021 року змінено розміри штрафів за порушення правил сплати податків:

  • зменшено штрафи у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання: при затримці сплати до 30 днів – з 10 до 5 %, після 30 днів – з 20 до 10 %;
  • введено окремі штрафи для випадків умисного повторного порушення у розмірі 25% та умисного повторного порушення строком більше 90 днів – 50%.

Нові розміри штрафних санкцій запроваджено  Законом № 466-ІХ  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

Проте на період карантину дію вищевказаних норм відтерміновано.

 

За матеріалами офіційного вебсайту ГУ ДПС у Волинській області 

 

Підбірку підгoтувала: 

Ольга Кісіль

представник з юридичних послуг Адвокатського бюро “Яновський і партнери”, юрист

Підписатися на новини

Підпишіться на щотижневий дайджест новин і будьте в курсі подій без зайвого спаму

X