fbpx
[get_banners]

Дайджест новин “Підприємництво і право” з 24.01.2022 по 31.01.2022 р.

In: Дайджести новин законодавства і практики 01 Feb 2022 Tags: ,

Дайджест новин  “Підприємництво і право”

з 24.01.2022 по 31.01.2022 р.

 

У Дії доступне подання річної декларації для ФОП-єдиноподатників

У Дії доступне подання річної декларації для ФОП-єдиноподатників

ФОПи 1-3 групи єдиного податку можуть подати річну декларацію через портал Дія.

Усі дані та суми в декларації редагуються, їх можна перевірити та виправити за необхідності. Внизу під кнопкою “Підписати та надіслати” можна завантажити PDF-файл із попередньою версією, щоб перевірити заповнені поля.

– Для ФОП 1 та 2 груп подати декларацію можна у спосіб:

  1. У застосунку Дія у розділі Послуги оберіть “Податки ФОП”
  2. Натисніть “Декларації”
  3. Введіть суму доходу за рік
  4. Введіть контактні дані
  5. Дія заповнить дані про Єдиний податок та Єдиний соціальний внесок.
  6. Підпишіть декларацію Дія.Підписом.

– Для ФОП 3 групи:

  1. У застосунку Дія у розділі Послуги оберіть “Податки ФОП”
  2. Натисніть “Декларації”
  3. Декларація заповнюється за принципом всіх попередніх періодів – потрібно внести суму доходу лише за 4 квартал. Дія зробить запит до Податкової на декларацію за три квартали і підтягне суму задекларованого доходу за 9 місяців. Загальна сума доходу рахується шляхом додавання суми задекларованого за 9 місяців доходу та вказаного доходу за 4 квартал.
  4. Введіть контактні дані
  5. Сума податку до сплати сформується автоматично, а дані про Єдиний соціальний внесок заповнить Дія
  6. Підпишіть декларацію Дія.Підписом.

 

За матеріалами офіційного вебсайту Мінцифри

 


 

Які наслідки невідповідності зображення структури власності зразкам Мінфіну?

Які наслідки невідповідності зображення структури власності зразкам Мінфіну?

Мінфін надав роз’яснення у зв’язку з тим, що від юридичних осіб надходять численні звернення щодо відмови у здійсненні державними реєстраторами реєстраційних дій з підстав невідповідності структури власності юридичної особи зразкам складання схематичного зображення структури власності.

Відповідно до норм статті 17 Закону України від 15.05.2003 N 755-IV “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань” юридичні особи повинні мати інформацію про КБВ та структуру власності, підтримувати інформацію про КБВ та структуру власності в актуальному стані, оновлювати її та повідомляти державного реєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення, та подавати державному реєстратору документи, що підтверджують ці зміни.

Тобто обов’язок складання структури власності та встановлення інформації про КБВ законодавством покладено на юридичних осіб.

Положення про форму та зміст структури власності відображає форму і зміст структури власності, яка з метою встановлення КБВ має в обов’язковому порядку надаватися державному реєстратору.

Разом з тим Міністерство фінансів України відповідно до абзацу другого пункту 3 Положення розробило зразки складання схематичного зображення структури власності та оприлюднило їх на своєму офіційному вебсайті (mof.gov.ua/uk) в рубриці “Діяльність / Фінансовий моніторинг / Зразки складання схематичного зображення структури власності”.

У Мінфіні наголошують, що оприлюднені на сайті зразки складання схематичного зображення структури власності є лише прикладами, які можуть використовуватися юридичними особами для складання ними структури власності, і мають змінюватися юридичною особою в залежності від специфіки утворення, форми власності та підпорядкування, особливостей та обставин володіння власністю даної юридичної особи.

Зазначену інформацію буде доведено до відома державним реєстраторам з метою її врахування під час прийому документів.

 

Лист Міністерства фінансів України від 04.01.2022 р. № 26110-03-5/15 “Щодо зразків складання схематичного зображення структури власності”

 


Чи сплачує ЄСВ ФОП-єдиноподатник, коли не отримує дохід?

 

Чи сплачує ЄСВ ФОП-єдиноподатник, коли не отримує дохід?

У ДПС нагадали, що відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон № 2464), платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) є фізичні особи – підприємці, в тому числі фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування.

Згідно з п. 3 частини першої ст. 7 Закону № 2464 для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п. 5 частини першої ст. 1 Закону № 2464).

Частиною п’ятою ст. 8 Закону № 2464 для зазначеної категорії платників встановлена обов’язкова ставка єдиного внеску, що дорівнює 22 % бази нарахування.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята ст. 9 Закону № 2464).

Право на звільнення від сплати єдиного внеску за себе мають, зокрема, фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, за умови, що вони отримують пенсію за віком або за вислугою років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, із змінами та доповненнями (далі – Закон № 1058), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (частина четверта ст. 4 Закону № 2464).

Крім того, згідно з частиною шостою ст. 4 Закону № 2464 фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, які мають основне місце роботи або уклали гіг-контракт з резидентом Дія Сіті в порядку та на умовах, передбачених Законом України від 15 липня 2021 року № 1667-IX “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні” (далі – Закон № 1667), звільняються від сплати за себе єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавцем (резидентом Дія Сіті) сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску за умови самостійного визначення ними бази нарахування за місяці звітного періоду, за які роботодавцем (резидентом Дія Сіті) сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску. Самостійно визначена такими особами база нарахування не може перевищувати максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, встановлену Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Таким чином, фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні.

Виключенням є фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, які:

– отримують пенсію за віком або за вислугою років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу;

– мають основне місце роботи або уклали гіг-контракт з резидентом Дія Сіті на умовах, передбачених Законом № 1667, – за місяці, за які роботодавцем (резидентом Дія Сіті) сплачено єдиний внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

 

 За матеріалами офіційного вебсайту Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків

 


У 2022 р. в окремих випадках продовжать видавати паперові лікарняні

 

У 2022 р. в окремих випадках продовжать видавати паперові лікарняні

Міністерство охорони здоров’я розробило проект наказу «Про внесення змін до деяких наказів МОЗ» стосовно МВТН та електронних лікарняних.

Паперові листки непрацездатності продовжать видавати до 1 травня 2022 року у таких випадках:

  1. потрібно продовжити чи закрити листок непрацездатності, який було видано в паперовій формі до 1 жовтня 2021 р.;
  2. сплив термін (сім днів), протягом якого лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я. У такому випадку рішення про видачу листка непрацездатності приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я, а за її відсутності – головний лікар закладу;
  3. відбувається усиновлення дитини протягом двох місяців з дати її народження, зазначеної в свідоцтві про народження. Листок непрацездатності видається на підставі рішення суду про усиновлення та свідоцтва про народження;
  4. виникли технічні проблеми з передачею даних, що призводить до неможливості формування електронного листка непрацездатності протягом семи днів з дати створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність до усунення таких проблем.

Водночас факт непідключення закладу охорони здоров’я до електронної системи охорони здоров’я не є підставою для видачі паперових лікарняних.

 

 За матеріалами Урядового порталу 

 

Підбірку підготувала: 

Ольга Кісіль

представник з юридичних послуг Адвокатського бюро “Яновський і партнери”, юрист

X