fbpx
[get_banners]

Дайджест новин “Підприємництво і право” з 20.06.2022 по 28.06.2022 р.

In: Дайджести новин законодавства і практики 28 Jun 2022 Tags: ,

Дайджест новин  “Підприємництво і право”

з 20.06.2022 по 27.06.2022 р.

 

Розширено підстави для проведення позапланових перевірок в окремих сферах

Розширено підстави для проведення позапланових перевірок в окремих сферах

Уряд  змінив перелік підстав для проведення перевірок в умовах воєнного стану. 

Зміни діють з 22 червня 2022 року.

Зокрема, протягом періоду воєнного стану дозволено здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) в окремих сферах, зокрема щодо запобігання неконтрольованому зростанню цін на товари, які мають істотну соціальну значущість:

за наявності загрози, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави;

з метою виконання міжнародних зобов’язань України.

Такі перевірки проводитимуться виключно на підставі рішення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері.

 

Постанова КМУ від 17 червня 2022 р. № 697 “Про внесення змін до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 р. № 303”

 

 


Ліцензії на перевезення можна  оформити онлайн через систему «ШЛЯХ»

Ліцензії на перевезення можна  оформити онлайн через систему «ШЛЯХ»

У Мінінфраструктури нагадали про функціонування системи «ШЛЯХ». Завдяки їй термін розгляду заяв на отримання ліцензій скоротився із 1-3 місяців до 1-5 днів. 

Три місяці тому Державна служба України з безпеки на транспорті (ДСБТ) запустила новий цифровий інструмент – сервіс «Ліцензування» Системи «ШЛЯХ». Він максимально спрощує процедуру подання документів та управління ліцензійними справами.

Паралельно опрацьовується повне скасування дозвільної системи в автоперевезеннях з ЄС, а також ліквідація усіх вузьких місць на західних кордонах в рамках проєкту «Відкритий кордон».

З детальною інструкцією подання документів на отримання ліцензії на період дії воєнного стану або повідомлення про зміну даних можна ознайомитися за посиланням https://docs.google.com/document/d/1OuZr77KSEfWNy8rUwyNRMmmjnw1G-kWjE6eBtWkldjM/edit#?fbclid=IwAR2lQ7PuPoGc8Vj_mddJKLcj_MnuQh-Wh_sEfSybBehsHgmYfahRHpHRWrs

 

За матеріалами офіційної сторінки Міністерство інфраструктури України у Facebook

 

 

На що вплине збільшення розміру прожиткового мінімуму з  01 липня?


 

На що вплине збільшення розміру прожиткового мінімуму з  01 липня?

Відповідно до ст. 7 Закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з 1 липня 2022 року збільшиться прожитковий мінімум. Він складе 2508 гривень на одну особу в розрахунку на місяць (узагальнений показник), а для основних соціальних і демографічних груп населення:

– дітей віком до 6 років – 2201 гривня;

– дітей віком від 6 до 18 років – 2744 гривні;

– працездатних осіб – 2600 гривень;

– осіб, які втратили працездатність – 2027 гривень.

З 01 липня також зростуть:

– сума оплати праці, яку індексують – оплата праці індексується в межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, який складе 2600 грн;

– мінімальний розмір пенсії за віком – пенсійні виплати для осіб, які отримують пенсію в мінімальному розмірі, збільшаться до 2027 грн;

– максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 4 прожиткові мінімуми для працездатних осіб і становив би 10400 грн. Однак, відповідно до п. 3-3 Прикінцевих положень Закону № 1533-ІІІ максимальний розмір виплат по безробіттю під час дії воєнного стану не може перевищувати 150 відсотків мінімальної заробітної плати станом на 1 січня календарного року. У 2022 році – це 9750 грн;

– мінімальний гарантований розмір аліментів для дітей до 6 років складе не менше  1100,50 грн., а для дітей від 6 до 18 років – не менше 1372,00 грн. (50% прожиткового мінімуму). Мінімальний рекомендований розмір аліментів складає розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, тобто для дітей у віці до 6 років – 2201 грн., а від 6 до 18 років – 2744 грн;

– допомога у зв’язку з вагітністю та пологами – 100 відсотків середньомісячного доходу (стипендії, грошового забезпечення, допомоги по безробіттю тощо) жінки, але не менше 25 відсотків від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи із розрахунку на місяць, тобто не менше 650 грн.

– плата за видачу ліцензії. За видачу ліцензії стягується разова плата у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Тому з 1 липня вона складе 2600 грн.

Розмір мінімальної зарплати не зміниться і, як і раніше, складатиме 6500 грн.

 

Закон України «Про Державний бюджет України на 2022 рік»

 

 


В Україні анонсовано ще 3 грантові програми для розвитку бізнесу

В Україні анонсовано ще 3 грантові програми для розвитку бізнесу

У Мінекономіки повідомили про запуск ще трьох грантових програм з підтримки підприємництва. Вони спрямовані на розвиток переробної промисловості та ІТ-сфери. 

  1. Програма розвитку переробної галузі

Співфінансування підприємців, які хочуть створити або розвинути свій бізнес. Перші 1000 заявників отримують грант у розмірі до 70% вартості проекту, решту 30% фінансують за власний рахунок.

Кошти виділяються на придбання основних засобів виробництва (верстати, технологічне обладнання) та покриття витрат на їх доставку та введення в експлуатацію.

Також учасники можуть залучити додаткові кредитні кошти – до 16 мільйонів гривень за програмою “5-7-9” під 0%.

Підприємці мають сплатити податки та ЄСВ на суму гранту протягом 3 років, створивши щонайменше 25 робочих місць.

  1. Програма інвестицій у ІТ-стартапи

В рамках проекту фінансується реалізація ІТ-стартапів на різних етапах – від ідеї до готового життєздатного продукту.

Для стартапів, в залежності від стадії реалізації Фонд розвитку інновацій надає грант від 750 тисяч до 3,5 мільйонів гривень з чіткими умовами про кількість залучених працівників, а Фонд інвестицій надає поворотну фінансову допомогу від 3,5 до 8 мільйонів гривень.

Обов’язок отримувача гранта – сплатити податки та ЄСВ у розмірі 50% отриманого гранту протягом двох років та створити не менше 5 робочих місць.

  1. Програма “Старт в ІТ”

Гранти на навчання українців за ІТ-спеціальностями. Отримати фінансування можуть громадяни, які втратили роботу, знаходяться в простої, неоплачуваних відпустках, ВПО, які бажають отримати нову професію у сфері IT.

Після завершення навчання учасники мають протягом 30 днів працевлаштуватися за новою спеціальністю, відкрити ФОП або провадити незалежну професійну діяльність.

Загалом Уряд минулого тижня представив шість грантових програм, які стали основою великого проекту «єРобота». Поступово в “Дії” з’явиться можливість і деталі, як податися на кожен із цих грантових проектів.

По першому проекту приймання заявок стартує вже з 1 липня.

 

За матеріалами офіційної сторінки Міністерства економіки України у Facebook

 

 


Процедура анулювання реєстрації платника ПДВ, що перебуває на обліку в зоні бойових дій

Процедура анулювання реєстрації платника ПДВ, що перебуває на обліку в зоні бойових дій

У ДПС роз’яснили, як діяти в такій ситуації.

Зокрема, територіальні органи ДПС, що розташовані в зоні проведення бойових дій, не можуть здійснювати свої повноваження, визначені Податковим кодексом, в тому числі повноваження щодо реєстрації/анулювання реєстрації платників ПДВ.

З метою забезпечення безперебійної роботи територіальних органів ДПС у період воєнного стану в Україні повноваження територіальних органів ДПС, у роботі яких встановлено простій, закріплені за іншими територіальними органами.

Виходячи із зазначеного, суб’єкт господарювання, що перебуває на обліку в районі, розташованому в зоні бойових дій, з метою анулювання своєї реєстрації як платника ПДВ може подати заяву про анулювання реєстрації за формою № 3-ПДВ (Додаток 3 до Положення про реєстрацію платників ПДВ) засобами електронного зв’язку в електронній формі.

При цьому платник у розд. 1 заяви за формою № 3-ПДВ зазначає найменування контролюючого органу, в якому він перебуває на обліку.

Заяву розглядатиме територіальний орган ДПС, за яким закріплено виконання територіального органу ДПС, у роботі якого встановлено простій.

 

За матеріалами офіційного вебсайту Державної податкової служби України

 

 


Договори оренди держмайна можна укладати у електронній формі

Договори оренди держмайна можна укладати у електронній формі

Фонд державного майна запровадив електронний формат укладання договорів оренди. 

Відтепер договори з оренди державного майна будуть приходити підприємцям на електронну пошту.

Така процедура дозволить автоматизувати бюрократичні процеси та загалом пришвидшити процес переходу об’єкта в оренду.

 

За матеріалами офіційного вебсайту Фонду державного майна України

 

 

Підбірку підготувала: 

Ольга Кісіль

представник з юридичних послуг Адвокатського бюро “Яновський і партнери”, юрист

X