fbpx
[get_banners]

Дайджест новин “Підприємництво і право” з 19.12.2023 по 29.12.2023 р.

In: Дайджести новин законодавства і практики 29 Dec 2023 Tags:

Дайджест новин  “Підприємництво і право”

з  19.12.2023 по 29.12.2023 р.

У Дії доступна послуга з перереєстрації автомобілів

У Дії доступна послуга з перереєстрації автомобілів

З 20 грудня з допомогою вебпорталу “Дія” можна оформити купівлю-продаж авто. 

Зокрема, у Міністерстві внутрішніх справ зазначили, що більше немає потреби їздити у сервісні центри МВС для перевірки документів та авто, заповнювати папери, сплачувати квитанції в конкретних банках, завчасно записуватися в електронну чергу. 

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко уточнив, що скористатися перереєстрацією зможуть лише ті, хто продає чи купує автомобіль вперше за рік.

Також він зазначив, що все, що треба сторонам – це розпочати процес купівлі-продажу у застосунку, дотримуватися підказок «Дії» та засвідчити проєкт договору Дія.Підписом. Далі – все зроблять за них. Залишиться тільки домовитись про передачу та отримання коштів.

Свідоцтво про реєстрацію автомобіля та державні номерні знаки громадянин отримає вже за кілька днів за допомогою поштової доставки.

 

За матеріалами офіційного вебпорталу Міністерства внутрішніх справ

 

 


Збільшено кількість валютних операцій, які банки вважатимуть підозрілими

Збільшено кількість валютних операцій, які банки вважатимуть підозрілими

Нацбанк прийняв відповідну постанову.

Зокрема, додатковому аналізу і перевірці підлягатимуть валютні операції з метою здійснення розрахунків (попередньої оплати), пов’язані з наявними ризиками невиконання контрагентом-нерезидентом зобов’язань щодо поставки товарів за ЗЕД-договором за наявності однієї або кількох таких ознак:

  1. наявність інформації про перевищення граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, установлених НБУ, або строків, продовжених згідно з висновком Мінекономіки, за зовнішньоекономічними договорами, укладеними клієнтами банку з цим контрагентом-нерезидентом;
  2. наявність у резидента – суб’єкта валютної операції перевищення граничних строків розрахунків за операціями з експорту та/або імпорту товарів на загальну суму, яка дорівнює або перевищує 20-кратний розмір (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановлений Національним банком на дату здійснення операції), передбачений статтею 20 Закону про фінмоніторинг (тобто на суму від 8 млн грн);
  3. наявність у резидента – суб’єкта валютної операції змін/додаткових угод до зовнішньоекономічних договорів, що передбачають збільшення строків поставки контрагентом-нерезидентом товарів;
  4. наявність протягом попередніх 365 календарних днів неодноразових випадків повернення контрагентом-нерезидентом на користь клієнтів банку коштів (попередньої оплати) у сумі, що перевищує 50 % від суми первинного платежу, за операціями з імпорту товарів;
  5. створення заплутаних та/або штучних умов здійснення платежів;
  6. наявність законодавчих обмежень щодо ввезення товарів на територію України.

 

Постанова Правління НБУ від 14 грудня 2023 року № 160 “Про внесення зміни до Положення про порядок здійснення уповноваженими установами аналізу та перевірки документів (інформації) про валютні операції”

 

 


За працевлаштування ВПО роботодавцям зможуть отримати більші компенсації витрат 

За працевлаштування ВПО роботодавцям зможуть отримати більші компенсації витрат 

Кабмін збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО та ВПО з інвалідністю.

Зокрема, тривалість надання компенсації витрат зросла з 2 до 3 місяців за працевлаштування ВПО та до 6 місяців – за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю.

Крім того, розмір компенсації прив’язали до розміру мінімальної зарплати, яка з 1 січня складатиме 7100 грн, а з 1 квітня – 8 000 грн. 

Тобто, якщо роботодавець приймає на роботу ВПО, то наступного року він отримає право на компенсацію до 24 тисяч гривень за таку особу. Якщо це буде ВПО з числа осіб з інвалідністю, то такі виплати можуть складати до 48 тисяч гривень на кожного відповідного працівника.

 

За матеріалами офіційного вебсайту Міністерства економіки України

 


В Україні діє чат-бот, на який можна повідомити про порушення під час податкових перевірок

В Україні діє чат-бот, на який можна повідомити про порушення під час податкових перевірок

Завдяки чат-боту «SKARGA KPR DPS» можна повідомити про ймовірні безпідставні контрольно-перевірочні заходи територіальними органами ДПС у будь-який час доби, 24/7 та в будь-якому місці. 

Так, необхідно чітко та правильно заповнити такі поля: 

– назва Головного управління ДПС, яким проводиться перевірка; 

– код ЄДРПОУ платника податків, щодо якого здійснюються контрольно-перевірочні заходи; 

– адреса ГО, за якою проводяться контрольно-перевірочні заходи; 

– тип перевірки; 

– інформаційні дані щодо наказу на проведення перевірки; 

– прізвище, ім’я та по батькові працівників територіального органу ДПС, які беруть участь у проведенні перевірки; 

– інформаційні дані щодо матеріалів перевірки; 

– суть порушення, на думку заявника, щодо організації контрольно-перевірочних заходів; 

– контактні дані заявника. 

Інформація про ймовірні порушення організації контрольно-перевірочних заходів територіальними органами ДПС невідкладно отримує відповідну реакцію податкових органів шляхом дослідження зазначених питань у скарзі. 

 

За матеріалами офіційного вебсайту  Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків

 


Діють зміни у сфері відпусток

Діють зміни у сфері відпусток

4 грудня 2023 року набув чинності відповідний Закон № 3494-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань».

Законом встановлено: 

  1. право працівників у разі призову на військову службу отримати грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки;
  2. дозволено демобілізованим військовослужбовцям оформити 60 днів відпустки, які увійдуть до страхового стажу;
  3. відпустку по народженню дитини тривалістю до 14 календарних днів може отримати:

– чоловік, дружина якого народила дитину;

– батько дитини, який проживає у цивільному шлюбі з матір’ю дитини (за заявою матері дитини та свідоцтвом про народження дитини, в якому зазначена відповідна інформація про батька дитини);

– бабуся, дідусь та інший повнолітній родич дитини (за заявою одинокої матері або одинокого батька).

Такою відпусткою по народженню дитини може скористатися лише одна з вищевказаних осіб та не пізніше трьох місяців від дня народження дитини;

  1. збільшено кількість днів відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин – з 15 до 30 календарних днів. Разом з тим під час епідемій, пандемій, надзвичайних ситуацій працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати без обмеження строку, визначеного законодавством. Тривалість такої відпустки визначається угодою між працівником та роботодавцем.

Детальніше в інфографіці

 

За матеріалами вебсторінки Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці у Telegram

 

Підбірку підготувала: 

Ольга Кісіль

представник з юридичних послуг Адвокатського бюро “Яновський і партнери”, юрист

X