fbpx
[get_banners]

Дайджест новин “Підприємництво і право” з 16.12.2019 по 23.12.2019

In: Дайджести новин законодавства і практики 23 Dec 2019 Tags: ,

Дайджест новин  “Підприємництво і право”

з  16.12.2019 по 23.12.2019

 

Бізнес зможе  використовувати РРО власної розробкиБізнес зможе  використовувати РРО власної розробки

Головне управління ДПС у м. Києві нагадало про те, що Законом № 128-IX передбачено запровадження програмних РРО.

Відповідно до 31 грудня 2019 року ДПС має розробити безкоштовне програмне забезпечення «Програмний РРО» і вже з початку нового року платники податків зможуть протестувати ці розробки, а з 19 квітня 2020 року матимуть можливість їх використовувати.

Будь-який продавець зможе завантажити з сайту податкового органу таке безкоштовне програмне забезпечення та встановити на свій власний гаджет, перетворивши його таким чином у касовий апарат. 

Програмне РРО буде використовуватись без сплати за обслуговування та прихованих платежів.

Суб’єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО залежно від своїх потреб.

Крім цього, платники податків зможуть розробити свій програмний продукт та використовувати його, або обрати один з наявних на ринку відповідно до власних потреб.

 

 

За матеріалами офіційного вебсайту Головного управління ДПС у м. Києві

 


Оновлено розміри штрафів за торгівлю алкоголем та тютюном без ліцензіїОновлено розміри штрафів за торгівлю алкоголем та тютюном без ліцензії

У Головному управлінні ДПС у м. Києві нагадали, що 18 грудня 2019 року набув чинності закон від 02.10.2019 р. №139-IX, який вносить зміни в порядок ліцензування господарської діяльності.

Документ змінює порядок та підстави притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, пов’язані з господарською діяльністю без ліцензій.

Так, з 18 грудня 2019 року за торгівлю (оптову, роздрібну, експорт, імпорт) спиртом етиловим, коньячним, плодовим та роздрібну торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами без ліцензії замість ст. 156  буде застосовуватись ч. 1 ст. 164 КУпАП (накладання штрафу від 1000 до 2000 НМДГ (від 17000 до 34000 грн).

Відповідно до нової редакції ч. 1 ст. 164 КУпАП за діяльність з  порушенням ліцензійних умов відповідальність не передбачена. Проте, порушенням вважатиметься діяльність у період зупинення дії ліцензії, якщо законодавством не передбачено умови функціонування суб’єкта господарювання в цей період.

Також встановлено адміністративну відповідальність за порушення ліцензіатом строку повідомлення органу ліцензування про зміну відомостей, зазначених у заяві та доданих документах, – штраф від 250 до 500 НМДГ (4250 – 8500 грн).

Невиконання ліцензіатом розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов – тягне за собою накладення штрафу від 500 до 1500 НМДГ (8500 – 25 500 грн).

Відповідальність за здійснення роздрібної або оптової торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку і надалі визначатиметься ст. 156  КУпАП, якою передбачено накладення штрафу від 200 до 600 НМДГ (від 3400 до 10 200 грн) з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Притягувати до відповідальності за порушення з питань ліцензування за ст. 164 КУпАП як і зараз будуть суди на підставі протоколів уповноважених осіб органів ліцензування.

Також Законом замість анулювання ліцензії запроваджено зупинення дії ліцензії в повному обсязі або частково. Одночасно передбачена можливість оскарження платником рішення органу ліцензування щодо зупинення дії ліцензії.

 

За матеріалами офіційного вебсайту Головного управління ДПС у м. Києві

 


Скасовано правила торгівлі алкогольними напоямиСкасовано правила торгівлі алкогольними напоями

Кабмін скасував Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями, а також кілька інших рішень, якими вносилися зміни у ці правила.

Ці правила дублювали норми законів, а також встановлювали додаткові вимоги регулювання, які суперечать законам і втратили свою актуальність.

Зокрема, правила передбачали погодження з санітарно-епідеміологічною службою технологічних і калькуляційних карток на коктейлі, однак жодним законом цей обов’язок не закріплений.

Також були встановлені необгрунтовані вимоги до працівників, які безпосередньо продають алкоголь, зокрема, до їх обов’язкової професійної освіти.

Крім того, у Правилах була передбачена необхідність зазначення реєстраційного номера сертифікату відповідності в документах про надходження алкогольних напоїв, хоча вона була скасована ще в 2015 році.

Тому, для вирішення вищезазначеної проблеми, а також з метою зменшення регуляторного тиску на бізнес Кабмін вирішив скасувати Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Наразі ця діяльність регулюється Податковим кодексом України, законами про вимоги до харчових продуктів, про захист прав споживачів, про РРО, а також Порядком торгової діяльності і Правилами ресторанного господарства тощо.

 

Постанова КМУ від 23.10.2019 р. №1026 “Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України”

 


Українці зможуть розміщувати на закордонних рахунках до 100 000 євроУкраїнці зможуть розміщувати на закордонних рахунках до 100 000 євро

Нацбанк збільшив е-ліміт для здійснення фізичними особами інвестицій за кордон чи розміщення на іноземних рахунках, – до 100 тис. євро на рік (раніше він становив 50 тис. євро). 

Використовувати підвищений е-ліміт українці можуть вже з 18 грудня 2019 року. Ті громадяни, які вже перерахували 50 тис. євро у межах попереднього ліміту, зможуть перерахувати аналогічну суму в межах нового ліміту вже до кінця цього року.

За оцінками НБУ, чергове валютне послаблення не матиме суттєвого впливу на валютний ринок. З 07 лютого 2019 року, коли було скасовано електронні ліцензії і замість них запрацювали автоматичні е-ліміти, фізичні особи перерахували за кордон в межах таких лімітів понад 85 млн євро. Ця сума в декілька разів менша за середньоденний обсяг торгів на міжбанківському ринку.

 

Постанова НБУ №149 від 12 грудня 2019 року “Про внесення зміни до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті”

 


В Україні діятиме  реєстр акцизних марок на алкоголь і сигаретиВ Україні діятиме  реєстр акцизних марок на алкоголь і сигарети

З метою боротьби з незаконним обігом підакцизних товарів 11 грудня 2019 р. Уряд прийняв прийняв рішення відкрити реєстр виданих виробникам і імпортерам алкогольних напоїв і тютюнових виробів марок акцизного податку.

Реєстр буде у відкритому доступі та розміщений на вебпорталі Державної податкової служби.

У реєстрі буде зазначено реквізити акцизної марки, а також назва виробника або імпортера, якому було видано марку та дата виробництва марки.

 

За матеріалами офіційної вебсторінки ДПС України у Facebook

 


ФОП зобов’язаний оформляти трудові відносини з членом сім’ї, який йому допомагає у здійсненні підприємницької діяльностіФОП зобов’язаний оформляти трудові відносини з членом сім’ї, який йому допомагає у здійсненні підприємницької діяльності

Таке роз’яснення надало ДПС у Львівській області. 

Зокрема, законодавство, що регулювало спрощену систему оподаткування до прийняття Податкового кодексу (Указ №746/99) передбачало збільшення суми єдиного податку ФОП на 50% за кожного члена сім’ї, що приймав участь у підприємницькій діяльності.

Наразі норми ПК щодо спрощеної системи оподаткування не передбачають залучення членів сім’ї ФОП до його діяльності без оформлення трудових відносин.

Тобто ФОП має створювати нове робоче місце, укладати трудову угоду з дружиною чи іншими родичами та забезпечувати через сплату податків та ЄСВ соціальні гарантії близьким людям.

У податковій наголошують, що попри суперечливість у поглядах на це питання допоки оподаткування ведення малого сімейного бізнесу податковим законодавством не буде врегульовано, то й використання праці члена сім’ї без укладення трудового договору буде протиправним.

 

За матеріалами офіційної вебсторінки ДПС у Львівській області у Facebook

 


Для стартапів створять п’яту групу єдиного податку Для стартапів створять п’яту групу єдиного податку 

Відповідний законопроект на розгляді у Верховній Раді. 

Як повідомляє портал Ліга Закон, новоствореним підприємцям можуть надати пільговий період від податкового навантаження. З такою ініціативою виступила група народних депутатів, зареєструвавши відповідний законопроект №2615.

Проектом пропонується закріпити у Податковому кодексі  визначення стартапу, створити для них п’яту групу платників єдиного податку та встановити пільговий період.

Так, до стартапів пропонують віднести новостворені суб’єкти господарювання (юридична особа або ФОП), які ще не визначилися з формою оподаткування.

Стартапи, які використовують виключно РРО та/або програмні РРО та обсяг доходу яких протягом перших дев’яти місяців діяльності не перевищує 300 тис. гривень відноситимуть до п’ятої групи платників єдиного податку.

Також для стартапів встановлять 9-місячний пільговий період, протягом якого вони будуть звільнені від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності. Відсоткова ставка єдиного податку для платників п’ятої групи встановлюється у розмірі 0%. Також вони не сплачуватимуть ЄСВ.

Якщо дохід стартапу протягом пільгового періоду перевищить 300 тис. грн, то підприємець протягом місяця має визначитися з формою оподаткування і перейти на неї. В іншому випадку його переведуть на загальну систему.

Після закінчення пільгового періоду стартап також має один місяць на визначення та перехід на одну з інших існуючих форм оподаткування. В іншому випадку його автоматично переведуть на загальну систему.

Використання п’ятої групи єдиного податку два і більше разів однією і тією ж самою фізичною особою – підприємцем забороняється. 

Автори такої законодавчої ініціативи очікують, що внесення запропонованих змін дозволить ефективніше заохочувати молодого креативного підприємця, який готовий працювати в Україні, що має позитивно вплинути на збереження трудових ресурсів в Україні.

 

За матеріалами порталу Ліга Закон

 

Підбірку підгoтувала: 

Ольга Кісіль

представник з юридичних послуг Адвокатського бюро “Яновський і партнери”, юрист

X