Дайджест новин “Підприємництво і право”
з 16.04.2024 по 24.04.2024 р.
Як зняти з обліку в податковій припиненого ФОП?
У ДПС надали покроковий алгоритм дій у вигляді інфографіки:
За матеріалами офіційного вебсйту ГУ ДПС у Хмельницькій області
Як отримати Витяг про стан розрахунків з бюджетом з 2013 року?
Для платників податків з 01 травня 2024 року в електронному кабінеті платника податків стане доступним отримання Витягу щодо стану розрахунків, починаючи з 2013 року за кожен рік окремо та в розрізі податків, зборів, платежів, а також єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок). Дотепер можливо було отримати такий витяг лише за звітні періоди поточного року.
Крім цього у ДПС проінформували про наявність окремого функціоналу для платників, які мають податковий борг на день подання Запиту про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС (далі – Запит) стосовно розрахунку пені, яка буде нарахована у разі погашення такого боргу поточною датою.
Що потрібно зробити, щоб отримати витяг?
- Платник створює «Запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС» (далі – Запит) за формою «J/F1300207» в приватній частині електронного кабінету у пункті меню «Заяви, запити для отримання інформації» шляхом:
1.1. для поля «період з «01» січня 20_року по « »__ 20 року» Запиту:
вибору із переліку дати, місяця та року, за який платник бажає отримати «Витяг з інформаційної системи органів ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та сплати єдиного внеску» (далі – Витяг). За кожен рік Запит подається окремо;
1.2. для поля «Розрахувати суму пені у поточному бюджетному році» (пп. 129.1.1 та 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України)***□» Запиту:
встановлення позначки для розрахунку пені, якщо у платника є податковий борг (крім єдиного внеску) та він бажає визначити суму пені станом на наступний день від дня подання Запиту. Платник також може не встановлювати позначку для її розрахунку. Встановлення позначки неможливе, якщо у Запиті визначено платником період «минулі роки»;
1.3. для поля «В розрізі платежів □ » Запиту:
встановлення позначки для отримання інформації в розрізі всіх своїх платежів. Якщо платник не встановлює позначку, то отримає узагальнену інформацію, без розрізу платежів;
1.4. для поля «З підписом**** (станом на І число звітного місяця)» Запиту:
встановлення позначки для отримання Витягу з кваліфікованим електронним підписом посадової особи контролюючого органу (далі – КЕП). Разом з цим, встановлення позначки можливе, якщо у Запиті зазначено 1-ше число місяця будь-якого року. Якщо платник не встановлює позначку, то отримає інформацію без КЕП.
- Надсилає Запит до органу ДПС за своїм основним місцем обліку.
- Отримує Витяг за формою «J/F1300207».
Детальніше про цю процедуру описано в інфографіці:
За матеріалами офіційного вебсйту Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків
Як дізнатись, що контрагент є “ризиковим” у частині ПДВ?
В Електронному кабінеті платника податків з 17 березня 2023 року доступна послуга, яка дозволяє перевірити ризиковість контрагентів-платників ПДВ. Перевірка контрагента на ризиковість, допоможе уникнути можливих негативних наслідків від співпраці з ненадійними контрагентами. Однак, перед отриманням цієї інформації потрібна попередня згода самого контрагента.
Платник податків може дізнатись дату включення або виключення контаргента з такого переліку, а також критерії його ризиковості. Для цього потрібно:
- Перейти в Електронному кабінеті платника податку на головній сторінці в розділі «Новини» на «Інформація про бізнес-партнера в Електронному кабінеті».
Тут також є детальна інструкція з етапами створення дозволу та перегляду інформації про ризиковість. Для отримання інформації контагентом надається відповідна згода. Така згода надається в розділі «Згода на передачу інформації контрагенту» меню «Згоди на передачу інформації» приватної частини Електронного кабінету та передбачає надання органом контролю відомостей про такого платника його контрагентам в обсязі, визначеному платником податку.
У режимі «Згода на передачу інформації контрагенту» меню «Згоди на передачу інформації» контрагенту необхідно:
1.1. вказати свій код;
1.2. визначити вид інформації:
– інформація щодо включення до / виключення з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку;
– заборгованість (податковий борг);
– нараховані грошові зобов’язання;
– суми сплачених податків, зборів, платежів;
– зупинення реєстрації ПН/РК;
– наявність об’єктів оподаткування;
– наявність ліцензій;
– несвоєчасно зареєстровані ПН/РК;
– перелік товарів згідно з УКТ ЗЕД;
– звітність з ТЦО;
– фінансовий результат до оподаткування;
– залишкова вартість основних засобів та нематеріальних активів;
– наявність експортних/імпортних операцій);
1.3. надати згоду.
- У меню «Інформація про бізнес-партнера» платнику податків потрібно натиснути:
2.1. переглянути інформацію;
2.2. сформувати витяг.
Зазначену інформацію у самостійно встановлених платником податку обсягах під час надання згоди, можна отримати в Електронному кабінеті в електронній формі, а також за необхідності у формі е-документа з печаткою органу контролю.
Ознайомитися з послугою детальніше можна за посиланням https://ck.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/775304.html
За матеріалами офіційного вебсйту ГУ ДПС у Черкаській області
На що звернути увагу при укладенні трудового договору з нефіксованим робочим часом?
Відповідно до статті 21-1 Кодексу законів про працю в Україні, трудовий договір з нефіксованим робочим часом – це особливий вид трудового договору, умовами якого не встановлено конкретний час виконання роботи, обов’язок працівника виконувати яку виникає виключно у разі надання роботодавцем передбаченої цим трудовим договором роботи без гарантування того, що така робота буде надаватися постійно, але з дотриманням умов оплати праці, передбачених цією статтею.
Роботодавець самостійно визначає необхідність та час залучення працівника до роботи, обсяг роботи та в передбачений трудовим договором строк погоджує з працівником режим роботи та тривалість робочого часу, необхідного для виконання відповідної роботи. При цьому потрібно дотримуватися вимоги законодавства щодо тривалості робочого часу та часу відпочинку.
Кількість трудових договорів з нефіксованим робочим часом у одного роботодавця не може перевищувати 10 відсотків загальної кількості трудових договорів, стороною яких є цей роботодавець.
Заробітна плата виплачується працівникові, який виконує роботу на підставі трудового договору з нефіксованим робочим часом, за фактично відпрацьований час.
Працівник, який відпрацював на умовах трудового договору з нефіксованим робочим часом понад 12 місяців, має право звертатися до роботодавця з вимогою укладення строкового або безстрокового трудового договору на умовах загальновстановленого у роботодавця графіка роботи з відповідною оплатою праці.
Детальніше про особливості такого виду трудового договору в інфографіці:
За матеріалами офіційного вебсйту Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків
Як суди розглядатимуть справи про обмеження в керуванні ТЗ під час мобілізації?
У П’ятому апеляційному адміністративному суді надали відповідні роз’яснення у вигляді інфографіки.
Закон, яким передбачено цю процедуру, набере чинності 18.05.2024 р.
Посилання на сам Закон: https://cutt.ly/Fw5pNRD2
За матеріалами вебпорталу Судова влада України
Підбірку підготувала:
Ольга Кісіль
представник з юридичних послуг Адвокатського бюро “Яновський і партнери”, юрист