fbpx
[get_banners]

Дайджест новин “Підприємництво і право” з 16.01.2023 по 23.01.2023 р.

In: Дайджести новин законодавства і практики 23 Jan 2023

Дайджест новин  “Підприємництво і право”

з  16.01.2023 по 23.01.2023 р.

Бізнес не сплачує екологічний податок за використання електрогенераторних установок

 

Бізнес не сплачує екологічний податок за використання електрогенераторних установок

У ДПС пояснили, що відповідно до п. 240.1 ст. 240 ПКУ платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються, зокрема, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

Підпунктом 14.1.230 пункту 14.1 статті 14 ПКУ визначено, що стаціонарне джерело забруднення – підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти.

Законом України від 13 грудня 2022 року № 2836-XI  тимчасово, на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування, для цілей застосування розд. VIII (Екологічний податок) ПКУ, із визначення стаціонарних джерел забруднення (в значенні пп. 14.1.230 п. 14.1 ст. 14 ПКУ) виключені електрогенераторні установки, що класифікуються за кодом 8502 згідно з УКТ ЗЕД.

Таким чином, у власників електрогенераторних установок, що класифікуються за кодом 8502 згідно з УКТ ЗЕД, не виникають податкові зобов’язання з екологічного податку.

 

За матеріалами офіційного вебсайту ГУ ДПС у Житомирській області

 


Зареєструватись волонтером можна онлайн

Зареєструватись волонтером можна онлайн

Фізичні особи, які здійснюють благодійну діяльність можуть подати в електронній формі заяву для включення до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації. 

Для цього використовується електронна заява за кодом форми F1308301. Її можна подати засобами Електронного кабінету.

 

За матеріалами офіційного вебсайту ДПС України

 


В який строк роботодавець інформує працівників про зміну істотних умов праці?

В який строк роботодавець інформує працівників про зміну істотних умов праці?

Законом № 2136-ІХ врегульовано особливості переведення та зміни істотних умов праці в ситуації воєнного часу. Він передбачає, що у період дії воєнного стану норми ч. 3 ст. 32 КЗпП та інших законів України щодо повідомлення працівника про зміну істотних умов праці не застосовуються.

Нагадаємо, що ст. 32 КЗпП закріплено правило, згідно з яким у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Проте залишалася в силі ст. 103 КЗпП, відповідно до положень якої про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення роботодавець повинен повідомити працівника не пізніш як за два місяці до їх запровадження або зміни. Вказана стаття була спеціальною нормою, а отже, виникала конкуренція між двома правилами одного нормативного акта.

Усуваючи конкуренцію, законодавець прийняв Закон № 2352-IX, згідно з яким ч. 2 ст. 3 Закону № 2136-ІХ було викладено в новій редакції, а саме: у період дії воєнного стану повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці, передбачених ч. 3 ст. 32 та ст.103 КЗпП, здійснюється не пізніш як до запровадження таких умов. 

Саме ця редакція є чинною на сьогодні.

За матеріалами офіційного вебсайту ГУ Держпраці у  Харківській області

 


У 2023 році роботодавцям не потрібно звітувати про працевлаштування осіб з інвалідністю

У 2023 році роботодавцям не потрібно звітувати про працевлаштування осіб з інвалідністю

З 06.11.2022 року спрощено облік робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Тепер всю інформацію щодо зайнятості та виконання нормативу з працевлаштування осіб з інвалідністю від роботодавців до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю надає ПФУ, а саме:

– про створення робочих місць для осіб з інвалідністю, про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю;

– необхідну для обчислення кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Отримана від ПФУ інформація, яка містить ознаки порушень законодавства про створення робочих місць для осіб з інвалідністю, про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю, стане підставою для перевірки.

У свою чергу Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю щороку до 10 березня в автоматизованому режимі з використанням даних Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та Централізованого банку даних з проблем інвалідності здійснюватиме визначення підприємств, фізичних осіб, які використовують найману працю, які не забезпечили виконання у попередньому році нормативу робочих місць, та надсилатиме їм розрахунок сум адміністративно-господарських санкцій, що підлягають сплаті у зв’язку з невиконанням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за попередній рік. Його будуть надсилати у формі електронного документа через електронні кабінети на веб-порталі електронних послуг ФПУ.

Проте розмір нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю та порядок його обрахування не змінилися.

Також для роботодавців скасували норми, які встановлювали 5% квоту на працевлаштування окремих категорій громадян, а також вимагали обов’язково інформувати щороку службу зайнятості. Раніше інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню подавали щороку до не пізніше 1 лютого після звітного року.

За матеріалами офіційного вебсайту  Східного міжрегіонального управління Держпраці

 

 

Підбірку підготувала: 

Ольга Кісіль

представник з юридичних послуг Адвокатського бюро “Яновський і партнери”, юрист

X